i onda opet vagcom interfejs tema

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije. Ako ti treba neka shema, ovdje pitaj.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
Armand
Posts: 4
Joined: 11-12-2005, 18:46

i onda opet vagcom interfejs tema

Post by Armand »

Ajd ako je ikako moguce da se nabavi shema onog vagcomovog interfejsa al u USB verziji, trax nema te na msn-u, probo sam onaj prelaz serial to usb, ali 0 pojena. I jos nesto mi nije jasno, kako kod tebe trax na onom interfejsu 3 zice, ?
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3509
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Post by trax »

Kako "kako" ?

Imas +, - i DATA(K-linija) = 3 zice. To ide na ODB II konektor. Znao sam ja da to nece raditi na USB->SERIAL konvertoru...
Armand
Posts: 4
Joined: 11-12-2005, 18:46

Post by Armand »

a koja je fora ona L-linija , za sta ona sluzi? A bas sam malo prico s nekim ljudima, ima i onaj nekakav KKL interfejs, s neke 2 k linije (K1/K2), a ima i onaj neki naj noviji interfejs sa dodatkom +CAN sto se koristi kod golfa 5 i tuarega i ostalih najnovijih auta. Skupo braco 220 eura traze, pito sam i za shemu, al kazu da je shema jos skuplja :)
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3509
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Post by trax »

Ne znam, na mojim kolima je bila dovoljna K linija pa se za drugo nisam ni interesovao, pogledaj na google :-)
User avatar
zogldi
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 60
Joined: 31-10-2005, 23:26
Location: Sarajevo,Bosnia & Hercegovina
Contact:

Re: i onda opet vagcom interfejs tema

Post by zogldi »

Armand wrote:Ajd ako je ikako moguce da se nabavi shema onog vagcomovog interfejsa al u USB verziji, trax nema te na msn-u, probo sam onaj prelaz serial to usb, ali 0 pojena. I jos nesto mi nije jasno, kako kod tebe trax na onom interfejsu 3 zice, ?
Pozdrav!!!
Kad me budu pitali onda cu i odgovarati!
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3509
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Post by trax »

Pa pricaj covjece...
User avatar
zogldi
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 60
Joined: 31-10-2005, 23:26
Location: Sarajevo,Bosnia & Hercegovina
Contact:

Post by zogldi »

trax wrote:Pa pricaj covjece...
E ovako stoje stvari(prvo jedan mali uvod)!Prvo bi bilo pozeljno znati za koje vozilo ti treba interface?Drugo,ako kanis praviti neki od univerzalnih interface spremi se na davanje vremena i novca(tipa vise2.9,KWP2000,diagnostic...)jer niko ti nece sigurno za dzaba ustupiti dampove i seme(jer ljudi ostanu na protitipu po 5-6 mjeseci).Usb da koristis?Imas na microsoftovom sajtu program koji usb port pretvara u virtuelni com port i onda mozes raditi usb na com(tacan naziv softwera neznam)program je slobodan na 30dana poslije toga se kupuje!KKL linija ili 2KL linija se koristi kod novijih vozila,kod vozila do 2004.god. uglavnom se koristi samo K ili KL linija.Ako ces koristiti VAG-COM program onda ti je dosta i slabija masina tipa 486,pentium 1....radi odlicno i sa njima.
Post Reply