Electronic Workbench

Programi za crtanje shema i pločica, simuliranje el. sklopova, savjeti. Diskusija o ostalim programima vezanim za elektroniku.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
lix
Posts: 1
Joined: 25-04-2005, 12:27

Electronic Workbench

Post by lix »

Evo ovako, ja imam par pitanja u vezi ovoga programa. Nacrtao sam elektricnu shemu (radi se o stereo VU-metru) i kada stavim da mi simulira on mi javlja nekakav grapic error i ne zeli pokrenuti simulaciju.

2. da li ja od te elektricne sheme mogu dobiti shemu tiskane plocice ili ju moram crtati posebno u nekom drugom programu. Ako moram molim da mi navedete u kojem.

3. ne vezano za ovu temu molio bih ako netko zna kako kada imam gotovu plocicu, i zelim prekopirati i napraviti takvu istu na koji nacin se to najefikasnije radi

Molim Vas da imate razumijevanja jer mi je ovo prvi rad takvog tipa i stvarno mi treba pomoc.


Unaprijed zahvaljujem.
User avatar
roberto
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 63
Joined: 24-07-2005, 18:09
Location: Hrvatska / Zagorje
Contact:

Re: Electronic Workbench

Post by roberto »

lix wrote:Evo ovako, ja imam par pitanja u vezi ovoga programa. Nacrtao sam elektricnu shemu (radi se o stereo VU-metru) i kada stavim da mi simulira on mi javlja nekakav grapic error i ne zeli pokrenuti simulaciju.

2. da li ja od te elektricne sheme mogu dobiti shemu tiskane plocice ili ju moram crtati posebno u nekom drugom programu. Ako moram molim da mi navedete u kojem.

3. ne vezano za ovu temu molio bih ako netko zna kako kada imam gotovu plocicu, i zelim prekopirati i napraviti takvu istu na koji nacin se to najefikasnije radi

Molim Vas da imate razumijevanja jer mi je ovo prvi rad takvog tipa i stvarno mi treba pomoc.


Unaprijed zahvaljujem.
-graffic error,.,ti je neka greska,.,kod spajanja,koliko sam ga ja koristio,nesto si zaboravio spojiti vjerojatno.(ako je to VU-metar,neki koji ce recimo paliti ledice po tome kako igra muzika,tada trebas dovesti neki ulazni signal,da bi moglo uopce biti sta na izlazu-ledicama,.,,ako se radi o tako necem,.,ja sam radio sa jendim sklopom,to isto ,samo otp.i kond. okolo tog interirca.radi odlicno.,neznam sta mislis,.,ali to nebi trebalo biti krivo,.,ostajem kod toga da nesto nije spojeno> mozda ce tko znati bolje,pa ce ti reci,tu,.,
--ako si mislio dal mozes dobiti nacrt (vodice) direktno z ewb-a.,koliko ja znam to nemozes,.,jer taj program sluzi samo za simulaciju,(nemoj se bas previse oslanjati na njega, ja sam provjeravo smitov okidni sklop,i ne proracunava ga bas najbolje,tako da mozes uzeti samo okrviro,tako ja radim ,vrijednosti iz njega)
-plocicu (vodice ) mozes napraviti u mnogo programa,ja koristim protel dxp,.,meni je najbolji,nacrtas shemu i on ti prebaci na "plocicu",.,imam ti na cd-u.sa SP-om 2,.,
drugi su ti neki koji se mogu skinuti na netu,ali neki imaju ogranicenja na velicinu plocice, npr. eagle,tu na forumu sam vidio dali su cak i str.na kojoj se skine neki progr.neznam nisma zapamtio jer me nije int.ali ako mene pitas preporucam Protel DXP,., i u skoli cemo ga raditi,zato jos vise radim u njemu,
.,---gotovu plocicu ako mislis na tiskanu plocicu,na kojoj su bakreni vodici gotovi,onda kako da prekopiras,.,sad pokusaj nekako,.,fotokopiranjem iako to nisam nikad radio,.,a ako mislis da imas predlozak,(raspored vodica).,,tada ga fotokopiras,.,najlakse,.ovisi kako ces izradivati tiskanu plociuc,.,odnosno nanositi vodice na bakar.,,markerom(najjednost.),.,fotopostupkom(trebas predlozak),.,letrasetom,.,ima vise nacina,.,
Dejan
Napredujem
Napredujem
Posts: 111
Joined: 02-01-2006, 02:54

ewb

Post by Dejan »

a to ti radi samo na jednostavnijim shemama. :idea:
ivan_986
Posts: 11
Joined: 05-08-2008, 09:27

Post by ivan_986 »

proteus daleko najbolji program za simulaciju. okani se workbencha. poz
User avatar
emiter
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 241
Joined: 19-01-2007, 14:35
Location: Bosna - Travnik

Re: ewb

Post by emiter »

Dejan wrote:a to ti radi samo na jednostavnijim shemama. :idea:
Ja sam radio simulaciju VU metra sa ovim programom i kod mene radi
Post Reply