Pomoc Tranzistor

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije. Ako ti treba neka shema, ovdje pitaj.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
zox012
Posts: 4
Joined: 21-03-2005, 13:27

Pomoc Tranzistor

Post by zox012 »

ako neko ima vremena da me nauci sve o tranzistorima nek se javi hvala unapred
User avatar
Tuta
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 42
Joined: 09-02-2005, 23:43

Post by Tuta »

.... e pobogu ....pa nisu to drva da te se uci kak se ih pili na 3 ili 4 dijela kak bi stali u peć......prijatelju to ljudi uce godinama a ti bi frajeru u par dana ili bolje reci u par "redova" sto bi ti napisali, e neces moci bas tako, knjige i internet u šake pa ucit, za pocetak uci razliku izmedju P-N-P i N-P-N tranzistora....

PS. ...ti si ipak bolji od mog frenda "poštara", on bi frajer doso jedan dan da ga naucim "Elektroniku" :))

Pozdrav!
FaCe_In_MIRRoR
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 34
Joined: 09-01-2005, 23:51

Post by FaCe_In_MIRRoR »

Uzmi skolsku knjigu "Osnovi elektronike za II i III razred srednjeg usmjerenog obrazovanja" izdavaca Svjetlost Sarajevo, pa je prelistaj...

Za pocetak ce ti to biti dovoljno...
zox012
Posts: 4
Joined: 21-03-2005, 13:27

Post by zox012 »

Ne nerazumete ja sam zavrsio elektrothenicku skolu i znam o tranzistorima ono sto treba da se zna u srednjoj elektrotehnickoj nisam trazio osnove nego mi treba pomoc da bolje razumem sve to i ako neko zna nesto vise bilo bi dobro
User avatar
Tuta
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 42
Joined: 09-02-2005, 23:43

Post by Tuta »

..... e sad...... a sta ti znas ??????? :)

Pozdrav!
zox012
Posts: 4
Joined: 21-03-2005, 13:27

Post by zox012 »

znam teoriju rada znam tranzistor kao pojacavac, prekidac. sve u svemu znam teoriju nista praksu voleo bih da znam proracun svega cilj mi je da napravim fm predajnik i da za njega napravim malo pojacalo mogu ja to mogu napraviti teorijski i prakticno imam i semu odlicnog fm predajnika ako nekom treba veliki je svega 2cm x 2cm i ne koristi ni jedno IC kolo odlicno radi koristio sam ga ali bih voleo da ja to razumem i da znam da proracunam ne samo da napravim po semi
User avatar
Tuta
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 42
Joined: 09-02-2005, 23:43

Post by Tuta »

.....hm.... to cini mi se da ipak "nas" manji dio zna....Ja konkretno nista sta bi ti mogo preporucit, ali se snedjem na netu (to je blago receno)...! :)
...mozda netko drugi ti pomogne pa mozda i usput meni...

Pozdrav!
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3509
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Post by trax »

zox012 wrote:znam teoriju rada znam tranzistor kao pojacavac, prekidac. sve u svemu znam teoriju nista praksu voleo bih da znam proracun svega cilj mi je da napravim fm predajnik i da za njega napravim malo pojacalo mogu ja to mogu napraviti teorijski i prakticno imam i semu odlicnog fm predajnika ako nekom treba veliki je svega 2cm x 2cm i ne koristi ni jedno IC kolo odlicno radi koristio sam ga ali bih voleo da ja to razumem i da znam da proracunam ne samo da napravim po semi
Daj salji tu shemu sta cekas :)
zox012
Posts: 4
Joined: 21-03-2005, 13:27

Post by zox012 »

poslao sam semu
Post Reply