Bankomati

Forum o svemu i svačemu, ALI vezanim za elektroniku.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

User avatar
master
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 258
Joined: 18-07-2007, 22:38
Location: Hrvatska
Contact:

Post by master »

Lukand wrote:Je li još tko probao ono s 12 nula, jer sam ja prije 2 godine na moru od jednog prijatelja čuo da moram držati jednu kombinaciju tipki, već sam zaboravio, ja sam to držao i nadjednom samo alarm se upalio, onda sam ispao ko lopov.
I ja bi probao al evo čitam tvoj post, pa mi se nekako neda :D ...
Use the best: Linux for servers, Mac for graphics, Windows for Solitaire.
____________________________________________
If electricity comes from electrons, does morality come from morons?
User avatar
imocanin
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 523
Joined: 08-01-2007, 12:08
Location: Imotski, Split

Post by imocanin »

Hm,mislim da je problem sto niste upisali koju drugu znamenku, naime ako pritisnes odredjeni broj kombinacija unutar 1 sekunde izbaci ti 100kn ili ti cak pokaze brojeve na lotu, katkad i vremensku prognozu :lol: :lol: :lol:
Zar ljudi zaista mislite da su bankomati napravljeni tako da ih se moze lako
provaliti,to nije sistem tipa da maznete nekome hash i crackirate ga preko
rainbom table ili breko bruteforce cracka. To sto se na vecini njih nalazi win os program neznaci da ce ako srusite win ili preko odredjenog bug-a svladate ga da cete nesto napraviti jer na bankomatima se nalaze client programi ne i cijele baze i to ako nekim cudom maznete taj client program ne znaci da cete nesto pomocu njega napraviti...to je kao da uspijete hakirati neko racunalo i sa njega downlodate neku ssh clinent aplikaciju i sad se probate spojiti na taj ssh server koji se spaja preko tog ssh clienta,bez autorizacije nema sanse da bi ste uspili osim ako hakirate server :D.
Najsmjesnija mi je stvar to sto mislite da postoji na netu upustvo dostupno siroj javnosti kako provaliti u bankomate, jer ako i postoji nacin zar zbilja mislite da bi to bilo dostupno siroj javnosti
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Cirkus Kolorado :D
alen_z
Napredujem
Napredujem
Posts: 154
Joined: 24-05-2007, 15:03

Post by alen_z »

@imocanin

malo se varas :)

Znaci provalis na bankomat. On ima u sebi program koji se izvrsava i koji ucitava broj kartice i pin i SPAJA se na bazu koja se nalazi na sredisnjem serveru i zatim radi obicne SQL upite tipa IF broj_kartice=12345678 and ukucani_pin=pin_iz_baze_za_taj_broj_kartice THEN pogledaj kolko korisnik ima para i kolko oce da mu pljunes ELSE javi mu da je doslo do neke greske.

E sad, ne znam dal si se kad bavio Reverse Code Engineering-om ali svaki taj program (program na bankomatu koji se spaja na server) ima u sebi upisane podatke (username i password) od servera na kojem je baza, i jednostavno se izvuku ti podaci i bez beda skopiras i izmjenis cijelu bazu bila ona najnovija verzija MS SQL Servera ili Oracla... jer to nije propust u bazi nego si jednostavno reversao program i izvukao te podatke
User avatar
imocanin
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 523
Joined: 08-01-2007, 12:08
Location: Imotski, Split

Post by imocanin »

alen_z wrote:@imocanin

malo se varas :)

Znaci provalis na bankomat. On ima u sebi program koji se izvrsava i koji ucitava broj kartice i pin i SPAJA se na bazu koja se nalazi na sredisnjem serveru i zatim radi obicne SQL upite tipa IF broj_kartice=12345678 and ukucani_pin=pin_iz_baze_za_taj_broj_kartice THEN pogledaj kolko korisnik ima para i kolko oce da mu pljunes ELSE javi mu da je doslo do neke greske.

E sad, ne znam dal si se kad bavio Reverse Code Engineering-om ali svaki taj program (program na bankomatu koji se spaja na server) ima u sebi upisane podatke (username i password) od servera na kojem je baza, i jednostavno se izvuku ti podaci i bez beda skopiras i izmjenis cijelu bazu bila ona najnovija verzija MS SQL Servera ili Oracla... jer to nije propust u bazi nego si jednostavno reversao program i izvukao te podatke
...i zatim je svizac umotao cokoladu :lol: :lol:
Nemam pojma na temelju kojeg rade client programi na bankomatima ali znam da banke nece dzaba baciti novce na kupnju bankomata i programa koje ce svak zgodno provaliti, to kako rade clijent programi moze se samo nagadjati i sigurno nije dostupno svakome na netu tko upise u google...hakiranje bankomata i da mu izbaci odmah puni tutorial kako se to napravi :D :D :D :D
Cirkus Kolorado :D
alen_z
Napredujem
Napredujem
Posts: 154
Joined: 24-05-2007, 15:03

Post by alen_z »

imocanin wrote:
alen_z wrote:@imocanin

malo se varas :)

Znaci provalis na bankomat. On ima u sebi program koji se izvrsava i koji ucitava broj kartice i pin i SPAJA se na bazu koja se nalazi na sredisnjem serveru i zatim radi obicne SQL upite tipa IF broj_kartice=12345678 and ukucani_pin=pin_iz_baze_za_taj_broj_kartice THEN pogledaj kolko korisnik ima para i kolko oce da mu pljunes ELSE javi mu da je doslo do neke greske.

E sad, ne znam dal si se kad bavio Reverse Code Engineering-om ali svaki taj program (program na bankomatu koji se spaja na server) ima u sebi upisane podatke (username i password) od servera na kojem je baza, i jednostavno se izvuku ti podaci i bez beda skopiras i izmjenis cijelu bazu bila ona najnovija verzija MS SQL Servera ili Oracla... jer to nije propust u bazi nego si jednostavno reversao program i izvukao te podatke
...i zatim je svizac umotao cokoladu :lol: :lol:
Nemam pojma na temelju kojeg rade client programi na bankomatima ali znam da banke nece dzaba baciti novce na kupnju bankomata i programa koje ce svak zgodno provaliti, to kako rade clijent programi moze se samo nagadjati i sigurno nije dostupno svakome na netu tko upise u google...hakiranje bankomata i da mu izbaci odmah puni tutorial kako se to napravi :D :D :D :D
Naravno da nije dostupno i da od toga nema nista na internetu, eventualno par informacija koje moze pobrat na zineovima tipa phrack.
A da je hakiranje lako, naravno da nije, onda bi svi bili hakeri :)
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7874
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Post by pedja089 »

a ida sve uspete i da vam bankomat izbaci pare...
kako cete se sakriti od one kamere u bankomatu?
i kao niko nece nista primetiti kad bankomat pocne izbacivati pare ko lud...
vece su sanse da se pokupi novac ako uletite sa puskom u banku...
alen_z
Napredujem
Napredujem
Posts: 154
Joined: 24-05-2007, 15:03

Post by alen_z »

Evo pitanje za tebe.

Recimo da se okupe 10 najjaca hakera na svijetu i da im je cilj provalit u bazu Privredne Banke Zagreb. Imaju rok od mjesec dana..

Ti imas milijun dolara koje u komadu moras stavit na kladionicu, koeficijent da ce provalit je 1.80, koeficijent da nece je 1.80 ... na sta bi stavio?
alen_z
Napredujem
Napredujem
Posts: 154
Joined: 24-05-2007, 15:03

Post by alen_z »

Pogledaj sta su carevi radili:
http://www.pticica.net/hakeri.html

To je samo ono sto je otkriveno i sto se smije reci javnosti, obrati paznju na Corey A. Lindsly aka Mark Tabas i Kevina Mitnicka...
User avatar
imocanin
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 523
Joined: 08-01-2007, 12:08
Location: Imotski, Split

Post by imocanin »

alen_z wrote:Pogledaj sta su carevi radili:
http://www.pticica.net/hakeri.html

To je samo ono sto je otkriveno i sto se smije reci javnosti, obrati paznju na Corey A. Lindsly aka Mark Tabas i Kevina Mitnicka...
Zaboravio si samo jednu stvar,najbolji hakeri nisu nikada otkriveni :lol: :lol:
Cirkus Kolorado :D
alen_z
Napredujem
Napredujem
Posts: 154
Joined: 24-05-2007, 15:03

Post by alen_z »

imocanin wrote:
alen_z wrote:Pogledaj sta su carevi radili:
http://www.pticica.net/hakeri.html

To je samo ono sto je otkriveno i sto se smije reci javnosti, obrati paznju na Corey A. Lindsly aka Mark Tabas i Kevina Mitnicka...
Zaboravio si samo jednu stvar,najbolji hakeri nisu nikada otkriveni :lol: :lol:
Tu se slazem s tobom u potpunosti..
Volio bi samo vidjet kako izgledaju ti likovi, nesto nevjerovatno brijem, a tek sta su u stanju napravit... jos nevjerovatnije ...
User avatar
imocanin
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 523
Joined: 08-01-2007, 12:08
Location: Imotski, Split

Post by imocanin »

alen_z wrote:
imocanin wrote:
alen_z wrote:Pogledaj sta su carevi radili:
http://www.pticica.net/hakeri.html

To je samo ono sto je otkriveno i sto se smije reci javnosti, obrati paznju na Corey A. Lindsly aka Mark Tabas i Kevina Mitnicka...
Zaboravio si samo jednu stvar,najbolji hakeri nisu nikada otkriveni :lol: :lol:
Tu se slazem s tobom u potpunosti..
Volio bi samo vidjet kako izgledaju ti likovi, nesto nevjerovatno brijem, a tek sta su u stanju napravit... jos nevjerovatnije ...
Sigurno nisu neki klinci kojim im roditelji kupe comp i odmah misle kad probiju sifru od windowsa ili linuxa ili na pc-u da su popili svu pamet na svitu
ili pak uspiju provaliti na neki server i uvjek ih uhvate :lol: :lol:
Last edited by imocanin on 09-01-2008, 10:08, edited 1 time in total.
Cirkus Kolorado :D
User avatar
denahv
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1190
Joined: 21-10-2007, 19:15
Location: Osijek

Post by denahv »

ljudi, nemojte se za*ebavat s takvim stvarima. samo sebi napravit sranje i sve ode u pm... za*ebavajte se s tim ako stvarno imate znanja i ako znate da vas neće uhvatit...hehe :D :D

pozz 8)
Lorenzo
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 61
Joined: 09-03-2006, 22:06
Contact:

Post by Lorenzo »

Naravno da na internetu ne mogu se naci nacini "hakovanja"
bankomata. Ko bi bio lud da to objavi kad moze sam da se
"bogati". Takvo bogacenje nebi trajalo ni jedan sat. Vec bi skontali
i resili problem. Na internetu se mogu naci podaci o samom radu
bankomata, pa ko je pametan moze da "skonta" kao orobiti isti.

Sto se tice kamera, stavis fantomku (kapa sa otvorom samo za oci)
i dzabe snimaju.

Kao sto rece voltmetar220... ne igrajte se...
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7874
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Post by pedja089 »

a zar ne bi bilo malo sumljivo da stojis pred bankomatom sa fantomkom. kod nas se sve banke nadgledaju kamerama i imaju cuvare koji gledaju monitore 24h na dan. mislim da ne bi dobro prosao lik sa fantomkom ispred bankomata...
User avatar
denahv
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1190
Joined: 21-10-2007, 19:15
Location: Osijek

Post by denahv »

pedja089 wrote:a zar ne bi bilo malo sumljivo da stojis pred bankomatom sa fantomkom. kod nas se sve banke nadgledaju kamerama i imaju cuvare koji gledaju monitore 24h na dan. mislim da ne bi dobro prosao lik sa fantomkom ispred bankomata...
potpuno se slažem!!!hehe :D :D :D opet ponavljam, nemojte se igrati s tim... to je za vaše dobro. :D ko što je Lorenzo reko, pa odma bi skužili kvar i riješili ga. nisu oni tamo baš toliko glupi... pa da je bankomat tako lako prevarit, pa danas bi svako bio bogataš!!hehe :D a i svaki se nadgleda kamerom i čuvari motre stalno tako da nema za*ebancije s njima...

pozz 8)
alen_z
Napredujem
Napredujem
Posts: 154
Joined: 24-05-2007, 15:03

Post by alen_z »

Ja osobno a mislim da i ostali ne planiraju nikakav napad (za sad :D) vec cisto zanimljivo (barem meni) razgovaranje kako bankomati rade i kako bi se moglo sta sxebat. Evo ukratko kako bi ja to realizirao:

Znaci najveci je problem provalit u bazu sto je lako ako se ima kontrola nad bankomatom. Pocnimo od toga da imam username i password od baze sa podacima o korisnicima.

E sad, nasao bih 100 najbogatijih ljudi koji imaju najvise para na racunu. Vjerovatno bi to bila ekipa iz vlade, sportasi i kojekakvi direktori.
E sad, nasao bi njihove brojeve kartica u bazi i pinove. Zatim slijedi malo elektronike. Kupis potrebnu karticu il sam napravis (mikrokontroler+eprom, recimo goldwafer, isto kao da kloniras SIM karticu.. ima opis u "gotovi projekti") i napravis identicnu karticu kao i svoju samo sto ce umjesto tvog broja biti broj od nekog sa liste bogatuna.. I to je to. Imas 100 "krivotvorenih" kartica i na svaku napises njen pin iz baze tako da ne pomjesas stvari. Zatim.. mislim da se dnevno moze podic 5 000 kn sa racuna. I sad, Uzmes neki skuter (motor) dobar koji je mal i dovoljno brz u slucaju da te neko pocne ganjat da pobjegnes. I ides od bankomata do bankomata i na svakom bankomatu podgines pare sa 2 kartice (znaci 10 000 kn) i tako posjetis 50 bankomata i dignes 50x2x5000=500 000 kn (pola milijuna) dnevno. I odes doma fino, i iz neke ogromne torbe samo izvadis gotovinu u iznosu od pola milijuna :) Zatim se dva tri dana doma i vidis dal ce sta otkrit, dal ces bit u vijestima i to. I ako nitko ne sluzi ponavljas postupak dokle ce ic donekle sigurno :).. I zgrnes 15-ak milijuna da se osiguras do kraja zivota i to je to. Poklonis velik dio para bolnicama, humanitarnim organizacijama, crkvi i sl i to je to. Na kraju ispadne da si napravio dobro djelo jer ovi bogatuni nece propast radi 20-ak skinutih tisuca a ovima i tebi ce puno znacit.

Samo nemojte da netko sam ide nesto isprobavat i da se sjebe pa da ispadne da sam ga ja potaknio na to.. pamet u glavu :)
User avatar
imocanin
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 523
Joined: 08-01-2007, 12:08
Location: Imotski, Split

Post by imocanin »

alen_z wrote:Ja osobno a mislim da i ostali ne planiraju nikakav napad (za sad :D) vec cisto zanimljivo (barem meni) razgovaranje kako bankomati rade i kako bi se moglo sta sxebat. Evo ukratko kako bi ja to realizirao:

Znaci najveci je problem provalit u bazu sto je lako ako se ima kontrola nad bankomatom. Pocnimo od toga da imam username i password od baze sa podacima o korisnicima.

E sad, nasao bih 100 najbogatijih ljudi koji imaju najvise para na racunu. Vjerovatno bi to bila ekipa iz vlade, sportasi i kojekakvi direktori.
E sad, nasao bi njihove brojeve kartica u bazi i pinove. Zatim slijedi malo elektronike. Kupis potrebnu karticu il sam napravis (mikrokontroler+eprom, recimo goldwafer, isto kao da kloniras SIM karticu.. ima opis u "gotovi projekti") i napravis identicnu karticu kao i svoju samo sto ce umjesto tvog broja biti broj od nekog sa liste bogatuna.. I to je to. Imas 100 "krivotvorenih" kartica i na svaku napises njen pin iz baze tako da ne pomjesas stvari. Zatim.. mislim da se dnevno moze podic 5 000 kn sa racuna. I sad, Uzmes neki skuter (motor) dobar koji je mal i dovoljno brz u slucaju da te neko pocne ganjat da pobjegnes. I ides od bankomata do bankomata i na svakom bankomatu podgines pare sa 2 kartice (znaci 10 000 kn) i tako posjetis 50 bankomata i dignes 50x2x5000=500 000 kn (pola milijuna) dnevno. I odes doma fino, i iz neke ogromne torbe samo izvadis gotovinu u iznosu od pola milijuna :) Zatim se dva tri dana doma i vidis dal ce sta otkrit, dal ces bit u vijestima i to. I ako nitko ne sluzi ponavljas postupak dokle ce ic donekle sigurno :).. I zgrnes 15-ak milijuna da se osiguras do kraja zivota i to je to. Poklonis velik dio para bolnicama, humanitarnim organizacijama, crkvi i sl i to je to. Na kraju ispadne da si napravio dobro djelo jer ovi bogatuni nece propast radi 20-ak skinutih tisuca a ovima i tebi ce puno znacit.

Samo nemojte da netko sam ide nesto isprobavat i da se sjebe pa da ispadne da sam ga ja potaknio na to.. pamet u glavu :)
Prica za uzrast do 3 god si zaboravio dodati:lol: :lol:
Cirkus Kolorado :D
User avatar
DaTi
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 730
Joined: 10-06-2007, 13:24
Location: Novi Sad - Srbija
Contact:

Post by DaTi »

Hehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehe :D

E kad bi to islo tako :) kako bi ugurao u bankomat goldwafer karticu :?:
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7874
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Post by pedja089 »

ako vec hocete da radite prevare kupujte igrice sa neta.
znam zasigurno da su likovi iz igraonice provalili pin i broj kartice od nekog kineza...
i ja sam imao taj broj i radio je :!:
oni su skinuli negde oko 2500$...
lepo su se nakupovali accounta za WOW. i onda je lik ponistio karticu...
Lorenzo
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 61
Joined: 09-03-2006, 22:06
Contact:

Post by Lorenzo »

Mozda se nisam lepo izrazio :)

Nisam mislio da stojis pola sata pred bankomatom,
nego haknes sa neke bandere laptopom,
bankomat izbaci kesh, ti projuris i pokupis.

Jednostavno, zar ne? Samo, da vidim tog mozga koji ce da
natera bankomat da ispljune pare tek tako.
Post Reply