Tekstura na vodovima

Forum o svemu i svačemu, ALI vezanim za elektroniku.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
User avatar
Lukand
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 652
Joined: 10-01-2006, 11:29
Location: Croatia
Contact:

Tekstura na vodovima

Post by Lukand »

Od kako sam s tintnog prešao na laserski printer, uvijek bi mi vodovi na pločicama bili poput neke tekstutre pa sumnjam u printer: SAMSUNG ML-2010P
koji je jeftin bio ali mislim da on mora to dobro odraditi. Da li netko zna da li je možda u nečemu drugome problem

Image
http://land1.blog.hr" onclick="window.open(this.href);return false;

I like software and hardware
My hobbies are PHP programmering, PCB creating and C++ 3D progrmming
http://www.speedtest.net/result/698562022.png" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
stojke369
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3913
Joined: 19-10-2005, 01:41
Location: Srbija-Paracin

Post by stojke369 »

Ako je u pitanju foto postupak ja to resavam tako sto odstampam na dva lista pa preklopim jedno preko drugog i mora da ispadne dobro.Probao sam nekoliko laserskih i nikako nisam mogao da dobijem lepo odstampano tj. na oko je lepo ali kada se pogleda kroz njega vidi se reljefasto.Probao sam i sa maksimalnim zatamljnjem ali nista nisam dobio.Zato odstampam 2 ista jedno preko drugog lepo fiksiram selotepom i to je to.
User avatar
stojke369
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3913
Joined: 19-10-2005, 01:41
Location: Srbija-Paracin

Post by stojke369 »

Ako je u pitanju foto postupak ja to resavam tako sto odstampam na dva lista pa preklopim jedno preko drugog i mora da ispadne dobro.Probao sam nekoliko laserskih i nikako nisam mogao da dobijem lepo odstampano tj. na oko je lepo ali kada se pogleda kroz njega vidi se reljefasto.Probao sam i sa maksimalnim zatamljnjem ali nista nisam dobio.Zato odstampam 2 ista jedno preko drugog lepo fiksiram selotepom i to je to.
User avatar
Smjesko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4012
Joined: 26-12-2005, 17:12

Post by Smjesko »

Moras odabrati najvecu gustocu ispisa koju mozes dobiti na pisacu (600 dpi ili vise ako je moguce). Na kakvu podlogu ispisujes?
User avatar
Lukand
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 652
Joined: 10-01-2006, 11:29
Location: Croatia
Contact:

Post by Lukand »

S opcijom "dark" i opcijom 1200 dpi, odnosno najboljim ispisom ne pomaže, probat ću s dvije folije, jedna ispod druge
http://land1.blog.hr" onclick="window.open(this.href);return false;

I like software and hardware
My hobbies are PHP programmering, PCB creating and C++ 3D progrmming
http://www.speedtest.net/result/698562022.png" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7874
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Post by pedja089 »

ako je do podloska onda ces problem resiti sa dve folije.
User avatar
denahv
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1190
Joined: 21-10-2007, 19:15
Location: Osijek

Post by denahv »

ja to isto riješavam kao stojke369. isprintam dva ista lista di je pločica. pošto nemam laserski printer, odem u fotokopirnicu i kažem da mi tamo prebace na foliju. izrežem ta dva filma, stavim jedan preko drugog i zaljepim selotejpom... nikad nisam imao problema s tim, uvijek mi dobro ispadne pločica. inače, osvjetljavam sa običnom žaruljom od 150W...hehe :D :D moram neki osvjetljivač napokon napravit.

pozz 8)
User avatar
master
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 258
Joined: 18-07-2007, 22:38
Location: Hrvatska
Contact:

Post by master »

Ja printam dvaput na istom pausu :D samo treba dobro centrirat paus..
Use the best: Linux for servers, Mac for graphics, Windows for Solitaire.
____________________________________________
If electricity comes from electrons, does morality come from morons?
User avatar
denahv
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1190
Joined: 21-10-2007, 19:15
Location: Osijek

Post by denahv »

master wrote:Ja printam dvaput na istom pausu :D samo treba dobro centrirat paus..
e pa i ja sam tako printo dva puta na istu foliju pa mi nikad nije ispalo točno jedno preko drugog (probo sam kod lege na laserskom pošto ja nemam :cry: ) i uvijek mi bude duplo pa nevalja... ma onda mi se nije dalo zezat s tim i onda sam samo isprinto na papir i odnjeo da mi prebace na foliju... objasnio sam u prošlom postu sve.hehe :D

pozz 8)
Post Reply