Virus

Forum koji ne mora biti vezan za elektroniku ali u kojem vrijede pravila foruma!

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
User avatar
cvele
Napredujem
Napredujem
Posts: 165
Joined: 24-01-2007, 14:43
Location: BiH

Virus

Post by cvele »

Je li tko od vas imao problema sa ovim ili necim slicnim. Naime kad god ubacim usb stick na njega mi se automatski kopiraju ova tri fajla. Prije 2 dana sam reinstalirao sistem (bez repair-a, formatirao sam hard disk) i jutros mi je priatelj svojim usb stick-om zarazio i moj racunar. Koristim NOD 32 ali ga on ne moze prepoznati.

http://www.elektronika.ba/forum/uploadz ... titled.JPG
User avatar
denahv
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1190
Joined: 21-10-2007, 19:15
Location: Osijek

Post by denahv »

a kako znaš da je virus? na koji način je on aktivan i da to ti znaš? mislim, jel ima nekih vidljivih naznaka da ti je to virus (briše podatke, nesluša, radi nešta šta nebi trebao) ili to samo misliš da je virus zato što ti se ta tri fajla stvore? jesi skužio da su ta tri fajla skrivena? uključena ti je opcija da vidiš skrivene datoteke i fajlove. pogledaj ovdje : my computer--->tools--->folder options--->view--->files and folders--->hidden files and filders. probaj tamo isključiti pa javi jesi šta uspio napravit...

pozz 8)
User avatar
master
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 258
Joined: 18-07-2007, 22:38
Location: Hrvatska
Contact:

Post by master »

I ja sam imao takav problem.Svaki folder je imao sjenu. npr. otvoriš my documents, a ono unutra my documents :shock: ...i tako stalno.
bilo što da spojim na komp, (stick, mobitel,kamera...itd.) je bilo "zaraženo" tim smećem.

Updejtat NOD 32, instaliraj CCleaner i spybot S&D i problem će nestat.
edit: ako ti folderi koji se kopiraju imaju oko 47kb, onda je to sigurno.
Use the best: Linux for servers, Mac for graphics, Windows for Solitaire.
____________________________________________
If electricity comes from electrons, does morality come from morons?
User avatar
cvele
Napredujem
Napredujem
Posts: 165
Joined: 24-01-2007, 14:43
Location: BiH

Post by cvele »

voltmetar220 wrote:a kako znaš da je virus? na koji način je on aktivan i da to ti znaš? mislim, jel ima nekih vidljivih naznaka da ti je to virus (briše podatke, nesluša, radi nešta šta nebi trebao) ili to samo misliš da je virus zato što ti se ta tri fajla stvore? jesi skužio da su ta tri fajla skrivena? uključena ti je opcija da vidiš skrivene datoteke i fajlove. pogledaj ovdje : my computer--->tools--->folder options--->view--->files and folders--->hidden files and filders. probaj tamo isključiti pa javi jesi šta uspio napravit...

pozz 8)
Znam da mi je ukljucena opcija hidden files and folders. Bez nje nemogu vidjeti ta tri fajla, ustvari moram iskljuciti i opciju za skrivanje sistemskih datoteka pa tek onda mogu vidjeti ove fajlove (hide protected operating system files). A da je virus ne znam to sam eto onako napisao jer neznam sta je u pitanju :? . Probao sam traziti ove fajlove na search ali nista. I sto se tice foldera oni nemaju "sjene".
pozz
User avatar
denahv
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1190
Joined: 21-10-2007, 19:15
Location: Osijek

Post by denahv »

pa ako ti se komp ne ponaša čudno, onda nemaš virus... ja sam imao crva koji mi je polako jeo windowse. prvo mi je obriso neke fajlove da se diskovi i particije ne poznaju, obrisao mi je folder options, nisam mogao u registri, otvarao mi je stalno web stranicu dok još nisam imao internet(svaki put kad se otvori ta stranica, on obriše dio windowsa) kad mi se pokaže bilo kakvo upozorenje, komp se restartira(npr.kad sam pržio cd, pojavilo se upozorenje da stavim prazan cd i nakon tog se restartira komp), slušam muziku u winampu i odjednom mi pokaže upozorenje koje ne stignem pročitat i restartira se... da budeš siguran da nemaš virus(kao moj), odi na start--->run--->i upiši regedit. ako ti otvori registri, onda nemaš virus kakav sam ja imao... neželim ovo nikome! to je mučenje. meni je taj moj virus pojeo nešta u registriju pa nisam uopće mogao ući u njega... jako za*eban virus taj koji sam ja imo. ali sva sreća, sad sam ga se riješio i nemam više problema!!

pozz 8)
User avatar
DaTi
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 730
Joined: 10-06-2007, 13:24
Location: Novi Sad - Srbija
Contact:

Post by DaTi »

Imao sam jedan virus koji mi je izbrisao control panel :twisted: :twisted: nije bilo sanse doci do nje. resenje je bilo samo novi sistem :)
User avatar
cvele
Napredujem
Napredujem
Posts: 165
Joined: 24-01-2007, 14:43
Location: BiH

Post by cvele »

Sve mi je normalno i sve radi OK samo sto imam taj autorun kad ubacim stick i kad dva puta kliknem ka ikonicu sticka on mi sadrzaj otvara u novom prozoru jer se aktivira taj autorun pa me to malo nervira..
Za sta sluze ovi servisi:
NMIndexingService.exe
NMIndexStoreSvr.exe
To mi prije reinstaliranja sistema nije bilo (koliko se sjecam).

pozzzz
User avatar
alexa_pg
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1248
Joined: 11-03-2005, 22:21
Location: Podgorica

Post by alexa_pg »

To mi prije reinstaliranja sistema nije bilo
Najvjerovatnije da prije reinstalacije nisi imao Nero ili si promijenio verziju istog. Uglavnom ovo su exe fajlovi Nera.
User avatar
denahv
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1190
Joined: 21-10-2007, 19:15
Location: Osijek

Post by denahv »

DaTi wrote:Imao sam jedan virus koji mi je izbrisao control panel :twisted: :twisted: nije bilo sanse doci do nje. resenje je bilo samo novi sistem :)
svaka čast!! kako si to uspio, šta si radio? :shock: :shock: :shock: jel znaš di si to pokupio i kako si se zarazio?

pozz 8)
User avatar
denahv
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1190
Joined: 21-10-2007, 19:15
Location: Osijek

Post by denahv »

e da cvele, da ti još nešta kažem. ja sam imao virus na sticku u autorun-u. rusio sam četri puta windowse i svaki put se zarazim i nikako mi nije bilo jasni kako se zarazim. onda sam našao virus u autorun-u na sticku. skeniraj ti taj stick da ti budeš siguran ali ja mislim da ti nemaš virus, samo ti se otvara taj prozor. to ti je tako samo negdje u postavkama... koristim NOD32 i jako sam zadovoljan antivirusom... :D :D

pozz 8)
User avatar
cvele
Napredujem
Napredujem
Posts: 165
Joined: 24-01-2007, 14:43
Location: BiH

Post by cvele »

Pogledajte moj Add or Remove Programs :shock: ! Neznam koji mu je qrac. Reinstaliram sistem i sve bude OK dok ne pocnem sa instaliranjem programa. Kad instaliram nekoliko programa ovo se pojavi.
[/img]

http://www.elektronika.ba/forum/uploadz ... itled1.JPG
User avatar
cvele
Napredujem
Napredujem
Posts: 165
Joined: 24-01-2007, 14:43
Location: BiH

Post by cvele »

User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7874
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Post by pedja089 »

ma to je neka glupa greska kod windovsa.
i meni se ponekad pojavi....
User avatar
profi
Napredujem
Napredujem
Posts: 115
Joined: 05-11-2007, 18:07
Location: Bosnia

Post by profi »

ma to ti je neka konfiguracija od usb ulaza, nije to nikakav virus. napravio si neku konfiguraciju da ti prihvati usb stick cim ga ustekas, da nista ne cekas da ga prepozna ili tako nesto. neznam kako da objasnim al malo procackaj po pc -u
Enigma_el
User avatar
profi
Napredujem
Napredujem
Posts: 115
Joined: 05-11-2007, 18:07
Location: Bosnia

Post by profi »

sudeci po ovom prvom linku sam ovo napisao, a ostalo nemam vremena da pogledam, odo hm....
Enigma_el
User avatar
profi
Napredujem
Napredujem
Posts: 115
Joined: 05-11-2007, 18:07
Location: Bosnia

Post by profi »

e a nisam mogo da dam i na ovo komentar
moze se ovo iskljucit malte ne odma, i to:
drzati alt+f4 i brzo pritiskati na x od otvorenog tab -a sto je sa ovog linka :lol:
Enigma_el
User avatar
profi
Napredujem
Napredujem
Posts: 115
Joined: 05-11-2007, 18:07
Location: Bosnia

Post by profi »

to je ovaj link od ovog gore kolege .
http://naklikajse.blog.hr
Enigma_el
User avatar
master
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 258
Joined: 18-07-2007, 22:38
Location: Hrvatska
Contact:

Post by master »

ajd kad nemamo pametnijeg posla :D
http://fun.drno.de/flash/ButtonRedBig.swf
Use the best: Linux for servers, Mac for graphics, Windows for Solitaire.
____________________________________________
If electricity comes from electrons, does morality come from morons?
User avatar
denahv
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1190
Joined: 21-10-2007, 19:15
Location: Osijek

Post by denahv »

profi wrote:to je ovaj link od ovog gore kolege .
http://naklikajse.blog.hr
ma to sam tražio neke slike na google-u i ja vidim neku dobru sliku. i ja kliknem na to i otvori mi se taj blog. pa sam kliko i poludio!hehe :D al sam izašo, snašo se.hehe :D a bilo mi dosadno, pa reko idem ja to stavit na potpis na ovaj sajt... i eto, ako je nekom stvarno dosadno, eto tu je link... hehe :D uzivajte!

pozz 8)
Post Reply