max adsl ili...

Forum koji ne mora biti vezan za elektroniku ali u kojem vrijede pravila foruma!

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

User avatar
master
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 258
Joined: 18-07-2007, 22:38
Location: Hrvatska
Contact:

max adsl ili...

Post by master »

pozz!

Zanima me kako mogu dobit pristup max adsl ako živim 6km od centrale? Jer nakon što sam tražio od t-coma pristup, rekli su da nemože (a stvarno sam bio dosadan :) ) jer živim predaleko. A prije dvi godine je postavljen novi podzemni kabel...

e sad, kako da se riješim modema :?: da im pišem neku molbu ili...
Use the best: Linux for servers, Mac for graphics, Windows for Solitaire.
____________________________________________
If electricity comes from electrons, does morality come from morons?
r2d2
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 408
Joined: 08-01-2007, 18:38
Location: Zagreb

Post by r2d2 »

okupi vise zainteresiranih i dobit ces adsl
User avatar
master
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 258
Joined: 18-07-2007, 22:38
Location: Hrvatska
Contact:

Post by master »

koliko ih trebam skupit :roll:

p.s. evo baš gledam ovaj vipov homebox...kako to točno radi :?: brzina :?:
Use the best: Linux for servers, Mac for graphics, Windows for Solitaire.
____________________________________________
If electricity comes from electrons, does morality come from morons?
User avatar
ivan 2
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 575
Joined: 17-07-2007, 10:14
Location: đakovo
Contact:

Post by ivan 2 »

Tesko ces se rijesit modema procitaj na wikipediji na nasem jeziku sta pise vise od 5 km od centrale i vise se ne moze uspostavit veza. Ja sam 3 km od centrale i naravno brzina dawnloada mi je 30 kb/s (kilobajta ne kilobita)
sporije nego ko je odmah do centrale. Razlog takvom prigusenju adsl veze je sto standarne linije za telefonimaju na nekim dijelovima zavojnice koje na neki nacin pojacavaju signal ali projektirane su samo u rasponu frekvencija 20 Hz -20 000 Hz (ljudski glas) zato je i dialup spor. Dok adsl radi u rasponu frekvencija 0.5 - 1 MHz. Neznam dal ce to radit na ovom novom kablu neznam dal je drukcije projektirana telefonska mreza (mozda vise ne ide zavojnice nego poluvodici), ako ni na taj kabal to moglo ic onda ovako. Dogovori se sa (ovo je puno skuplja varijanta) t-com da ti dopusti postavljanje vlastitog kabla na vec postojece telefonske stupove recimo nek na nekih 4.5 km od centrale kazes da ti prespoje modem s odgovarajucem pojacalom za mreznu karticu znaci jedno lan pojacalo kod kod kuce uz comp a drugo uz modem na ormaricu na nekom telefonskom stupu i kazes im da na tvoju bakrenu paricu spoje adsl modem ili problem rijesi ovako pomocu wirlesa.

Pozz!
User avatar
Smjesko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4012
Joined: 26-12-2005, 17:12

Post by Smjesko »

master wrote:koliko ih trebam skupit :roll:

p.s. evo baš gledam ovaj vipov homebox...kako to točno radi :?: brzina :?:
Pitaj u T-comu koliko vas treba biti da bi se njima to isplatilo.
U Vipu mozes posuditi homebox na 5 dana na probu, pa ako u tvom selu ima HSDPA signala ili onog drugog onda uzmes, a ako nema vratis i to je to. A u kojem ti to selu zivis?
User avatar
denahv
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1190
Joined: 21-10-2007, 19:15
Location: Osijek

Post by denahv »

ja kući imam homebox od vip-a i mogu reći da sam jako zadovoljan!!! preko tog homeboxa ide i telefon tako da dobiješ neku posebnu tarifu... neznam kakvu, zanima me samo internet!! taj homebox nema veze sa običnom telefonskom linijom. ušteka se adapter u struju, telefon u homebox i preko lan kabla se spaja sa kompom. taj uređaj ima sim karticu koja se ne smije vaditi, u protivnom gubiš garanciju. tamo u vipu kad ga kupuješ pitaju te za tvoju lokaciju. kao da mogu točnije slati neke signale da ti veza bude jača. homebox radi preko HSDPA i UMTS mreže (možda sam se krivo izrazio ali znate na šta mislim :D ) ja kad se spajam na internet, uvijek piše da sam spojen na HSDPA, ali nekad i to vrlo rijetko na UMTS. ovisi o trenutnom signalu... uz uređaj se dobije i antena koja dodatno pojača vezu. ja sam pre zadovoljan sa vip-om!! nebi nikad plaćao onim T-Kretenima... (samo moje osobno mišljenje i mišljenje svih mojih prijatelja koji imaju internet... :D ) u vipu kažu da je u osijeku brzina 1.5mbps najveća koja se može tu uhvatiti...
izrazite i vi svoja mišljenja pa da vidimo jel se možemo složiti oko jednog!hehe :D

pozz 8)
User avatar
denahv
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1190
Joined: 21-10-2007, 19:15
Location: Osijek

Post by denahv »

e da, zaboravio sam reći. ovo što je Smjesko reko. ako ti uređaj ne odgovara iz nekog razloga, možeš ga vratiti nazad. imaš probni rok od 5 dana. imaš 1GB prometa uključen u mjesečnu naknadu i imaš stalan pristup da vidiš koliko si preuzeo i primio podataka sa neta. evo link pa tamo malo potraži informacije o cijenama, uređaju, pokrivenosti... http://www.vipnet.hr/cw/index

pozz 8)
r2d2
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 408
Joined: 08-01-2007, 18:38
Location: Zagreb

Post by r2d2 »

izvadis karticu ubacis u mob i peri misko fiksne linije po jeftinoj tarifi :lol:
User avatar
master
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 258
Joined: 18-07-2007, 22:38
Location: Hrvatska
Contact:

Post by master »

hvala ljudi!
mislim da će mi homebox bit najbolja solucija..
pitat ću ih još za taj probni rok :D
Use the best: Linux for servers, Mac for graphics, Windows for Solitaire.
____________________________________________
If electricity comes from electrons, does morality come from morons?
User avatar
denahv
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1190
Joined: 21-10-2007, 19:15
Location: Osijek

Post by denahv »

master, ti sada imaš konekciju na internet putem dial-up veze? :shock:
User avatar
master
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 258
Joined: 18-07-2007, 22:38
Location: Hrvatska
Contact:

Post by master »

voltmetar220 wrote:master, ti sada imaš konekciju na internet putem dial-up veze? :shock:
nažalost... :cry: ...modem->back to future... :D
Use the best: Linux for servers, Mac for graphics, Windows for Solitaire.
____________________________________________
If electricity comes from electrons, does morality come from morons?
User avatar
denahv
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1190
Joined: 21-10-2007, 19:15
Location: Osijek

Post by denahv »

ma znam ja kako je imati modem... imao sam ga i ja pa znam... hvala bogu pa je prošlost! :D 10 megabajta sam skidao sat vremena!! :x a sad sa homebox-om skinem 10 megabajta za nekoliko sekundi! ali skužio sam da si u nekom selu. pa kolika ti je brzina interneta tamo? jel smijemo znati u kojem selu? :D i ako želiš uvesti brzi internet, svakako ti preporučam homebox od vipa!!

pozz 8)
User avatar
Smjesko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4012
Joined: 26-12-2005, 17:12

Post by Smjesko »

Guzda, nisi nam rekao u kojem ti to selu zivis :!: Nije te valjda stid :?: :?
User avatar
master
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 258
Joined: 18-07-2007, 22:38
Location: Hrvatska
Contact:

Post by master »

Smjesko wrote:Guzda, nisi nam rekao u kojem ti to selu zivis :!: Nije te valjda stid :?: :?
heh..nije nego sam malo u poslu pa sam zaboravio napisati... :roll:
Vela Luka-otok Korčula :D
Use the best: Linux for servers, Mac for graphics, Windows for Solitaire.
____________________________________________
If electricity comes from electrons, does morality come from morons?
User avatar
Smjesko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4012
Joined: 26-12-2005, 17:12

Post by Smjesko »

Auuuuuu - bas je selo. Jednom sam htio ljetovati tamo, ali me jedna cura spasila. Nigdje plaze, samo kamenje. :D
User avatar
master
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 258
Joined: 18-07-2007, 22:38
Location: Hrvatska
Contact:

Post by master »

Smjesko wrote:Auuuuuu - bas je selo. Jednom sam htio ljetovati tamo, ali me jedna cura spasila. Nigdje plaze, samo kamenje. :D
mislim da te ta cura slabo informirala :D
http://www.humhotels.hr/proizd.asp?ID_s ... 101&lan=HR
O.T. Nisam našao na vip-ovim stranicama pokrivenost signala..kolika bi mogla bit brzina?
Use the best: Linux for servers, Mac for graphics, Windows for Solitaire.
____________________________________________
If electricity comes from electrons, does morality come from morons?
User avatar
denahv
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1190
Joined: 21-10-2007, 19:15
Location: Osijek

Post by denahv »

e sad, meni su rekli da je u osijeku najveća brzina koja može bit je 1.5 mbps. sad neznam kakva bi bila pokrivenost tamo kod tebe. ja nisam baš informiran di je točno to mjesto di si ti, pa se nemoj ljutit ako neku glupost izvalim...hehe :D jel ima koje veće mjesto blizu tebe? rekli su mi da je u većem mjestu (poput osijeka) najveća brzina 1.5 mbps. e ovako, sa ovom antenom koju sam dobio uz uređaj, ja hvatam tri od pet crtica signala. meni je to dovoljno zato što je brzina stvarno super i zadovoljan sam! pošto je spojeno putem lan-a na komp, onda stalno piše da je veza 100 mbps, pošto je to brzina lana... ali neznam brzinu interneta. evo jedna slika (displej na uređaju) : http://img524.imageshack.us/img524/3027/dsc01482ms8.jpg

pozz 8)
User avatar
jopagti
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 716
Joined: 29-03-2006, 21:40
Location: Hrvatska

Post by jopagti »

voltmetar220 wrote:e sad, meni su rekli da je u osijeku najveća brzina koja može bit je 1.5 mbps. sad neznam kakva bi bila pokrivenost tamo kod tebe. ja nisam baš informiran di je točno to mjesto di si ti, pa se nemoj ljutit ako neku glupost izvalim...hehe :D jel ima koje veće mjesto blizu tebe? rekli su mi da je u većem mjestu (poput osijeka) najveća brzina 1.5 mbps. e ovako, sa ovom antenom koju sam dobio uz uređaj, ja hvatam tri od pet crtica signala. meni je to dovoljno zato što je brzina stvarno super i zadovoljan sam! pošto je spojeno putem lan-a na komp, onda stalno piše da je veza 100 mbps, pošto je to brzina lana... ali neznam brzinu interneta. evo jedna slika (displej na uređaju) : http://img524.imageshack.us/img524/3027/dsc01482ms8.jpg

pozz 8)
Ej stari,koliko ti platis mjesecne naknade za 1 GB? E i kolko kosta svaki sljedeci GB?
Ja sam na MAX adsl-u,onom od 5GB i jako sam zadovoljan...sada ce mi doci MAX tv,poto je ode signal za TV jako slab...
...dok citash ovaj tekst,tvoje karlovacko je sve toplije i toplije...
User avatar
denahv
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1190
Joined: 21-10-2007, 19:15
Location: Osijek

Post by denahv »

jopagti, ovako. ja sam uveo internet prije manje od mjesec dana tako da još nisam dobio račun. :D 1GB ti je 150 kuna. ali imaš neku posebnu tarifu za telefonske razgovore. znači jeftiniji pozivi, besplatne minute... tako su mi u vipu rekli. e sad koliko se sjećam, mislim da je 1MB 0.20 kuna ako skineš više od mjesečne naknade koja je uključena u cijenu. još ništa neznam dok ne dobijem račun. koliko ti skineš mjesečno? jel skineš nekad preko 5GB?

pozz 8)
User avatar
jopagti
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 716
Joined: 29-03-2006, 21:40
Location: Hrvatska

Post by jopagti »

Prije kada sam(kada sam bija na 1GB) potrosija bi puuno vise od 1GB obicno oko 3-4GB...Sada potrosim oko 4GB trudim se da ne bude vise od 5GB...Mislim ovako mi je taman...
...dok citash ovaj tekst,tvoje karlovacko je sve toplije i toplije...
Post Reply