Windows Vista

Forum koji ne mora biti vezan za elektroniku ali u kojem vrijede pravila foruma!

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Sta mislite o WIN VISTI

SUPER OS
5
19%
Microsoftov promasaj
21
81%
 
Total votes: 26

User avatar
ivan 2
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 575
Joined: 17-07-2007, 10:14
Location: đakovo
Contact:

Windows Vista

Post by ivan 2 »

Ja razmislam nadogradit racunar novim OS-om. Skinuo sam sa microsofta onaj program Windows Vista upgrade advisor on mi je pokazao stanje racunala samo 2 komada hardvera nesto nije u redu.

moja konfiguracija:
Intel pentium 4 2,4 GHz
RAM 1.0 GB
HDD 200 GB
Mrezna kartica
dialup modem
dvd rewriter
firewire
flopy disk
graficka ATI RADEON 9250 series 256 MB 128 - bit

Naime sad cu postavit sliku sta mi taj program pokaze za onaj modem.

http://www.elektronika.ba/forum/uploadz ... _modem.JPG

To me ni ne brine toliko koliko graficka kartica.

U onom izborniku SISTEM REQIDEST(nakon skeniranje sistema) pokazao je ovo za graficku

http://www.elektronika.ba/forum/uploadz ... aficka.JPG

A u onom izborniku DRIVER DETELIES pokazao ovo

http://www.elektronika.ba/forum/uploadz ... ficka2.JPG

E sad bih vas htjeo pitati da li moja graficka valja za Vistu ili ne.

Unaprijed hvala!
User avatar
alexa_pg
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1248
Joined: 11-03-2005, 22:21
Location: Podgorica

Post by alexa_pg »

Casopis PC World napravio je rang listu najvecih razocarenja u IT oblasti za 2007 god. Na prvom mjestu je Vista koju ti zelis da instalitas. Srecno bilo.
Pogledaj ovaj link http://www.pcworld.com/article/id,14058 ... ticle.html
User avatar
Dariolo
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 822
Joined: 24-08-2006, 23:29
Location: Žepče (BiH), Zagreb (HR)

Post by Dariolo »

graficka ce ti vjerovatno radt kad je u mene neka šu-ša radla sto nebi mogla ATI

al ja ti toplo preporucujem da je ne instaliravas, kad je instaliras i vidis kako je sve mocno odusevis se odma, a nakon tjedan koristenja vec te pocnu zivcirat neke stvari, sta god oces instalirat il mjenjat postavke moras svaki put kroz njegovu zastiu prolazt i prihvacat, il ako neki starij program instaliravas tesko da ces uspit, uvjek oce najnovije verzije programa,

meni najduze sto je bil na kompu bilo je 3 tjedna i odma sam je izbriso i bacio se na dobri stari XP, i to mi dao frend nesto kao "SP 3" od XP-a :lol: :lol:
neki tip radio ima temu viste i nako jos neki sitnica


sad ako bas tolko oces da isprobas vistu, sretno ti
r2d2
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 408
Joined: 08-01-2007, 18:38
Location: Zagreb

Post by r2d2 »

treba pricekati jos par godina i 5-6 service packova :lol: i onda ju poceti koristiti.
User avatar
DaTi
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 730
Joined: 10-06-2007, 13:24
Location: Novi Sad - Srbija
Contact:

Post by DaTi »

Vista je sranj. sto je r2d2 rekao treba jos da prodje godina i jedno 2,3 servis paca da bi mogla normalno da sluzi meni je xp zakon :)
User avatar
ivan 2
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 575
Joined: 17-07-2007, 10:14
Location: đakovo
Contact:

Post by ivan 2 »

Onda bolje jos pola godine bit na xp pa onda na vistu.

A dobro nije ni cudo XP je muskog roda, a VISTA zenskog roda.
User avatar
wizard
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 391
Joined: 11-05-2005, 22:59
Location: bihac

Post by wizard »

Ne razumijem zasto toliko pljujete po Visti, ali definitivno to je najbolji Microsoftov proizvod. Koristim je oko pola godine i prezadovoljan sam. Jednom sam se bio vratio na Xp misleci da ce mi uzimati manje radne memorije ali je isto, znaci, na Visti sve aplikacije brze rade ukljucujuci i igre. Za Vistu ne koristim nikakav AV program niti mi treba, samo se redovno uradi update i nema problema :) u potpisu je navedena konfiguracija koju koristim ;)

Vista Rulz!
Intel P IV 3.02GHz, RAM 1024MBddr400, Ati Radeon X1650Pro IceQ 256ddr2, HDD Maxtor 80GB 7200rp/m, DVD ROM, DVD RAM, Windows Vista Ultimate
User avatar
ivan 2
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 575
Joined: 17-07-2007, 10:14
Location: đakovo
Contact:

Post by ivan 2 »

Vidi ja ne pljujem po Visti ovo sam se malo zezeo sa muskim i zenskim rodom, ja shvacam da je to novi microsoftov sistem a sve sto izadje iz microsofta dobro je bio to windows, dos svedno je. Aj kad ti imas Vistu de mi ovo provjeri kad ubacis stik u komp i kad ti komp pokaze sta zelis da ucinis provjeri dal ima ova opcija SPEEDY UP MY SYSTEM inace da li je Vissta kompatibilna da li cu moc sve programe koji rade pod XP da li cu ih moc pokrenit na VISTI osim naravno ANTIVIRUSA. I dal imas problema s ovim cito sam na t-portalo ima ta tema da Vista spijunira korisnika sad me zanima jel to netko stavio zbog konkurencije ili cega jel ako imas crackane piratske programe to ni je bas bezopasno. I ajd ako ti se da stisni tipku print scren pa otvori bojanje pa stisni paste pa spremi sliku da vidimo kako to izgleda mada se to moze nac nahrpi na netu.
User avatar
alexa_pg
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1248
Joined: 11-03-2005, 22:21
Location: Podgorica

Post by alexa_pg »

Niko ne pljuje po visti tek da bi pljuvao, nego prenosimo misljenje uvazenih strucnjaka o Microsoft-ovom promasaju.
(pogledaj ako vec nisi http://www.pcworld.com/article/id,14058 ... ticle.html )
...definitivno to je najbolji Microsoftov proizvod....
Napisi jedan mail ovim strucnjacima iz PC World-a sa tvojim utiscima o Visti i reci im da nemaju blage veze s mozgom. Drugi put neka tebe konsultuju...
User avatar
master
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 258
Joined: 18-07-2007, 22:38
Location: Hrvatska
Contact:

Post by master »

Po mom mišljenju Vista nije dostojna nikakvih pohvala. Ovo govorim iz svog iskustva. imao sam na laptopu Vistu i nisam mogao trpit ona sr*anja koja je spomenuo Dariolo.
A također se slažem da bi trebalo pričekat par godina i onda uspoređivat...
Use the best: Linux for servers, Mac for graphics, Windows for Solitaire.
____________________________________________
If electricity comes from electrons, does morality come from morons?
User avatar
wizard
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 391
Joined: 11-05-2005, 22:59
Location: bihac

Post by wizard »

Evo ovako:

Nemam sad ovdje memory stick da probam to sa Speed Up... krekovane igrice rade bez problema, a i antivirusni programo, probao sam licencirani kaspersky i Norton.
To da Vista spijunira svoje korisnike je lako moguce jer znam da Bill nadzire sviju, reci cu da mi je Vista krekovana i radi bez ikakvih problema.
Evo jedan screen shot:

Image

Do sad jos nisam naisao na nekakav problem, bilo sa driverima ili programima, znaci sve stom i je radilo na XP-u radi i sad. pozz
Intel P IV 3.02GHz, RAM 1024MBddr400, Ati Radeon X1650Pro IceQ 256ddr2, HDD Maxtor 80GB 7200rp/m, DVD ROM, DVD RAM, Windows Vista Ultimate
User avatar
ivan 2
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 575
Joined: 17-07-2007, 10:14
Location: đakovo
Contact:

Post by ivan 2 »

Da li znas wizarde da li onaj antivirusni program Norton Antivirus 2008 edition da li je on bas radjen za Vistu. Ovaj moj sto ja koristim je Norton Antivirus 2006 i sad kad bih ga nabacio na Vistu to bi bila ista stvar kao kad bih Norton Antivirus 2003 nabacio na xp iako on radi on nije predvidjen za Vistu. Kad taj antivirus onda cu i Vistu instalirat , a zelim imat jako dobar borbeni komplet na kompu.

P.S. Kad budes mogao vidi ono sa Stickom.
User avatar
profi
Napredujem
Napredujem
Posts: 115
Joined: 05-11-2007, 18:07
Location: Bosnia

Post by profi »

pozz!
i ja sam korisnik Viste Home Premium (32 Bit system), imam je na Pc-u i na Laptop-u i stvarno sam zadovoljan.
postavke na pc-u su: Cpu 2,8 Ghz, Hdd 250 Gb, Ram 1Gb, graficka karta NVIVIDA GeForce 7300 GS.

Postavke na Laptopu su: Cpu Intel Celeron 1,73Ghz, Hdd 80Gb, Ram 1Gb,
graficka karta Mobile Intel 965 Expres Chipset Family, Vista Home Basic (32 bit
system).

Naravno Dvd su snimaci. Cito sam za Vistu da se mora za njen dobar rad na Pc-u imati 2Gb Ram-a. ja to namjeravam kupiti al jos nikad izdvojit novce za to, i onako sam previse dao za sve ovo.

Medjutim, desio mi se jedan problem!!! Paznja, nesto mi je Dvd Rom na Pc-u. jednostavno je folder od Rom-a nesto i nema ga . ponovo sam instaliro Vistu i neznam i nisam znao sto bi drugo uradio, ali poslije par dana mi se ponovo taj problem desio i onda sam service nazvo i tako da su mi objasnili za taj problem i kazali mi sta trebam tacno da uradim da bi to sve ponovo funkionisalo kako treba. pisalo je code error 39, morao sam mu neke filtere da izbrisem i neke da kopiram i onda je sve bilo ok.

ako neko bude imo isti problem u vezi ovog neka se ne boji da se uradit, rjesenje se nalazi ne netu, da s skuziti.

pozz :lol:
Enigma_el
User avatar
ivan 2
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 575
Joined: 17-07-2007, 10:14
Location: đakovo
Contact:

Post by ivan 2 »

Hvala na objasnjenju oko tog DVD roma nego de mi reci koji antivirus koristis? Negdje sam sluzbeno cuo da ce microsoft isprogramirat vlastiti borbeni komplet to ce sigurno bit jedan od zescih borbenih kompleta! :)
User avatar
ivan 2
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 575
Joined: 17-07-2007, 10:14
Location: đakovo
Contact:

Post by ivan 2 »

Kolega Profi dal si ziv de reci koji antivirus na visti koristis i ajd ako imas stik de probaj napravit ono sto sam wizardu rekao da napravi ali on nije imao stik!

Pozz!
User avatar
mash
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 223
Joined: 23-12-2007, 13:28

Post by mash »

ja samo malo da popravim komp i odma instaliram vistu neka prica ko shta oce misli da je najjaci sistem do sada
User avatar
ivan 2
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 575
Joined: 17-07-2007, 10:14
Location: đakovo
Contact:

Post by ivan 2 »

mash wrote:ja samo malo da popravim komp i odma instaliram vistu neka prica ko shta oce misli da je najjaci sistem do sada
Bravo mash tako se prica normalno da zahtjeva jake hardvere pai prva verzija dosa je trebala jako jake hardvere za to tadasnje vrijeme. A kod neko pljuje po visti sigurno ne moze nabavit dovoljno jake hardvere. Ja ne kazem da je xp los ali novi windows je novi windows.

Pozz!
User avatar
mash
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 223
Joined: 23-12-2007, 13:28

Post by mash »

ivan 2 wrote:
mash wrote:ja samo malo da popravim komp i odma instaliram vistu neka prica ko shta oce misli da je najjaci sistem do sada
Bravo mash tako se prica normalno da zahtjeva jake hardvere pai prva verzija dosa je trebala jako jake hardvere za to tadasnje vrijeme. A kod neko pljuje po visti sigurno ne moze nabavit dovoljno jake hardvere. Ja ne kazem da je xp los ali novi windows je novi windows.

Pozz!
bravo majstore 8) :D
User avatar
e
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 244
Joined: 29-01-2007, 10:41
Location: Bosnia
Contact:

Post by e »

linOS
You wait for revolution, we live revolution.
User avatar
imocanin
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 523
Joined: 08-01-2007, 12:08
Location: Imotski, Split

Post by imocanin »

Vista za krajnjeg korisnika izgleda kao krajnje usminkani windows xp, gdje je gui sučelje napravljeno slično KDE rješenjima za linux i kompliciranijim rjesenjima u odnosu na xp i vecim hardwerskim zahtjevima,ali u sebi ima integriran bogat skup winfx api funkcija koji development timovima omugucava finije programiranje na cemu je microsoft najvise radio jer zele da svi koriste njihov visual studio i naravno integrirali masu svojih stvari sto mi se narocito ne svidja, te puste licence za kojih se mora izdvojiti masu novca...za mene je vista jos jedan u nizu Microsoft NT(nice try) os-ova,zahvaljujuci visti linux i osx mogu samo jos vise steci ugleda kod krajnjih korisnika :lol: :lol:
Cirkus Kolorado :D
Post Reply