Pojacalo Shema - Pomoc

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije. Ako ti treba neka shema, ovdje pitaj.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
User avatar
damir_1105
Posts: 20
Joined: 11-07-2006, 13:53
Location: Srebrenik
Contact:

Pojacalo Shema - Pomoc

Post by damir_1105 »

Pozdrav. zanima me jeli neko ima shemu za pojacalo McCrypt PA-7000 ili jeli ga neko ima pored sebe. :) Problem je ovakav: Usljed crkavanja vetilatora za hladjenje, riknuli su izlazni tranzistori na jednoj strani i smd tranzistor koji je odgovoran za aktiviranje ventilatora. Uspio sam srediti izlazni stepen, ali imam "problem" sa paljenjem ventilatora, pali se samo na kratko kad upalim pojacalo, lampica FAN ON radi 1-2 sec, i onda se gasi. Pojacalo je od prijatelja koji ne zna kako je to radilo prije, a cijelo pojacalo je uradjeno u smd tehnici tako da je gotovo nemoguce pratiti shemu i pokusati skontati jeli treba tako. Pokusao sam testirati dali ce upaliti nakon odredjene temp. hladnjaka, ali nije reagovao na prilicno veliku temp. Ako neko ima ideju neka puca. Hvala
Potpis...
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7874
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Post by pedja089 »

jednostavno prikopcaj ventilator na napajanje pa nek stalno hladi, to ti je najjednostavnije
a pogledaj gde stoji senzor koji meri tem. ja sam najcesce vidjao
diodu 1n4148, koja ima ulogu senzora, uglavnom je naslonjena na hladnjak
u krajnjem slucaju napravi neki sklop za regulaciju temp, imas ih ovde na sajtu nekoliko
User avatar
damir_1105
Posts: 20
Joined: 11-07-2006, 13:53
Location: Srebrenik
Contact:

Post by damir_1105 »

Hehehe. Evo dok sam citao tvoj post testirao sam pojacalo spojeno na dvije kutije sa zvucnicima od po 15" i posteno ga odvalio da testiram po cijenu crkavanja izlaza. :) Kad u jednom trenutku FAN ON radi. Moj subjektivni osjecaj za visoku temp nije tacan. :) Ipak hvala. pozz.
Potpis...
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7874
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Post by pedja089 »

ma nema na cemu
tu smo da pomognemo...
Post Reply