philips monitor

Forum koji ne mora biti vezan za elektroniku ali u kojem vrijede pravila foruma!

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
epocalip
Posts: 15
Joined: 16-02-2007, 18:37
Location: zagreb

philips monitor

Post by epocalip »

bok ljudi.

uglavnom slika na philipsovom monitoru mi se suzila i nemože se popraviti onak prek "gumba s monitora" i mislim da je otišo neki čip ili mikrokontroler koji time upravlja il neš drugo. uglavnom dal neko zna kaj bi to mogla biti i di se može naći shema za taj monitor (philips 107 T4).

slika je je ko struk neke cure ...ovak )(.

pa ak neko može pomoć ajde molim vas

hvala
User avatar
MladaNada
Stariji član
Stariji član
Posts: 2529
Joined: 20-05-2006, 14:57
Location: Banja Luka RS , Novi Sad RS , Herceg Novi CG

Post by MladaNada »

Mozda ti je probio neki elektrolit u napajanju (tako je odgovorio neki lik na ES-u na isto pitanje veze nemam kakve to veze ima) a vjerovatno ti je crkao horizontal deflection chip!
epocalip
Posts: 15
Joined: 16-02-2007, 18:37
Location: zagreb

Post by epocalip »

MladaNada wrote: a vjerovatno ti je crkao horizontal deflection chip!
taj horizontal deflection chip,dal znaš di mogu nać shemu da vidim gdje se nalazi
User avatar
MladaNada
Stariji član
Stariji član
Posts: 2529
Joined: 20-05-2006, 14:57
Location: Banja Luka RS , Novi Sad RS , Herceg Novi CG

Post by MladaNada »

Mozes otvoriti monitor i pogledati, uglavnom je neki TDA u dual-in-line pakovanju!
Kako da ti nadjem shemu kad nisi napisao koji je model?
User avatar
stojke369
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3913
Joined: 19-10-2005, 01:41
Location: Srbija-Paracin

Post by stojke369 »

To bi trebalo da je ovo :arrow:

PART 1 :arrow:
http://www.eserviceinfo.com/downloadsm/ ... s_107.html

PART 2 :arrow:
http://www.eserviceinfo.com/downloadsm/ ... s_107.html

Nisam gledao semu ali pogledaj da li unutra ima potenciometar za OW.Ako nema trebalo bi da je do elektrolita oko vertikale.Mada ti savetujem da ga odneses kod majstora da ne bi napravio vecu stetu :wink:
A ako hoces da se ucis a monitor ti neznaci nista ako se skroz pokvari onda navali u nove pobede :D
epocalip
Posts: 15
Joined: 16-02-2007, 18:37
Location: zagreb

Post by epocalip »

e što je to OW??
vbmaster
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 201
Joined: 04-01-2009, 08:28

Re: philips monitor

Post by vbmaster »

To je stepen za korekciju slike istok zapad...odnosno mlaz elektrona nema isti put do sredine elektrona i do krajnih tacaka po uglovima ekrana...da bi se to korigovalo pravi se o/w stepen koji jednostavno vrsi parabolicno opterecenje VN stepena i time se koriguje slika, koja bi inace bila izoblicena bas onako kako si ti napisao...opterecenje se vrsi preko diode i kondezatora na kolektoru vn tranzistora, pa stoga prvo pogledaj njihovu ispravnost...ni ja nisam gledao shemu, govorim ti iz iskustva...cesto zna biti i hladan lem na tim mestima...pogledaj i tranzistore za taj stepen, obicno je to u monitorima neki mosfet, pa ako nije ni to tek onda pogledaj sta je u pobudi, odnosno sta generise parabolicnu pobudu....eto toliko, pa probaj
User avatar
alexa_pg
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1248
Joined: 11-03-2005, 22:21
Location: Podgorica

Re: philips monitor

Post by alexa_pg »

Sto se tice odgovora sta je OW pohvalno da se po nesto nauci Image
Inace sto se tice popravke, mislim da ga je od juna 2007 do danas promijenio ako nije uspio da ga popravi.
Alexa
vbmaster
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 201
Joined: 04-01-2009, 08:28

Re: philips monitor

Post by vbmaster »

Sto se popravke tice alexa, potpuno si u pravu...odgovorio sam vise iz edukativnih razloga, da ne bude da niko od nas nece da odgovori na pitanje...pitanje bez odgovora mi je nekako bez veze, zar ne?
Post Reply