audio mixer

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije. Ako ti treba neka shema, ovdje pitaj.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
Dejan
Napredujem
Napredujem
Posts: 111
Joined: 02-01-2006, 02:54

audio mixer

Post by Dejan »

ovako:
moram spojiti mikrofon na ulaz pojačala (preko mixera), na mixeru trebaju biti L i R ulaz (neki stereo audio signal) i ulaz za mikrofon (mono), a na izlazu mixera bi trebao i na L i R kanalu imati signal iz mikrofona i ulazni signal, naravno, na kraju bi sve išlo u pojačalo.
nadam se da je jasno :( !

Svaka shema ili prijedlog je dobrodošao !!! :?
User avatar
cvele
Napredujem
Napredujem
Posts: 165
Joined: 24-01-2007, 14:43
Location: BiH

Post by cvele »

Da i...

Hajde malo pojasni u cemu je preblem? Je li nemas oba signala na izlazu kada spojis mikrofon i stereo ulaz ili..................????
User avatar
MladaNada
Stariji član
Stariji član
Posts: 2529
Joined: 20-05-2006, 14:57
Location: Banja Luka RS , Novi Sad RS , Herceg Novi CG

Post by MladaNada »

Cvele nije jos ni napravio uredjaj, ja mu nisam htio nista pisati jer na forumu ima vec dosta price o tome, a ni google ga ne bi iznevjerio!
Dejan
Napredujem
Napredujem
Posts: 111
Joined: 02-01-2006, 02:54

Post by Dejan »

eeeee, baš ste neki :P

mixer planiram tek raditi, zato pitam da ne radim bezveze.
Jel ima tko nekakvu shemu ili link sa foruma, (ja nisam ništa našao) ? :?
User avatar
MladaNada
Stariji član
Stariji član
Posts: 2529
Joined: 20-05-2006, 14:57
Location: Banja Luka RS , Novi Sad RS , Herceg Novi CG

Post by MladaNada »

Evo ti jedan vrlo jednostavan, ako ti ne treba neki extra sklop, ovaj ima samo kontrolu jacine zvuka!
http://www.aaroncake.net/circuits/mixer1.asp
User avatar
MladaNada
Stariji član
Stariji član
Posts: 2529
Joined: 20-05-2006, 14:57
Location: Banja Luka RS , Novi Sad RS , Herceg Novi CG

Post by MladaNada »

Evo jos jedan link sa par shema : http://www.discovercircuits.com/A/au-mixer.htm
lutovac-ba
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 36
Joined: 24-03-2006, 22:39
Location: Montenegro

Post by lutovac-ba »

Cvele znači da ti je onaj kompletan predpojačavač (odličan za samogradnju) komplikovan ili si od njega odustaao iz nekih drugih razloga. A da vama oboici ne treba nešto slično ovome.

http://www.elektronika.ba/forum/uploadz ... jacalo.jpg
lutovac-ba
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 36
Joined: 24-03-2006, 22:39
Location: Montenegro

Post by lutovac-ba »

UH pa ništa ne rekoh o šemi. Stereo predpojačalo sa regulaciom boje zvuka. Ovi filteri LOW i HIGH mogu se izbaciti kao i LOUDNESS efekat.
Na ulazu u tački MIC se spaja PREDPOJAČALO za mikrofon i signal sa mikrofona će se čuti ravnomjerno i na lijevom i desnom kanalu stereo pojačala. Provjereno, pravio sam ovo predpojačalo sa ovim ozmjenama u vezi filtera.
boraomega
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 414
Joined: 27-08-2006, 01:57
Location: Cacak
Contact:

Post by boraomega »

Eto upravo na ovom forumu imas temu "Stereo predpojacalo" u kojoj imas resenje za tvoj problem Dejane!
Rođen sam u Srbiji... od toga ću i da umrem!

Imati prijatelje, to znaci prihvatiti da ima lepsih, pametnijih i sposobnijih od vas. Ko to ne moze da prihvati - nema prijatelja!
Dejan
Napredujem
Napredujem
Posts: 111
Joined: 02-01-2006, 02:54

Post by Dejan »

E, puno hvala !
-samo još napiši koji IC-i idu (A1,A2,A3,A4,A5,A6=?)
lutovac-ba => imaš možda gotov pcb kad si radio sklop !? :lol:
User avatar
cvele
Napredujem
Napredujem
Posts: 165
Joined: 24-01-2007, 14:43
Location: BiH

Post by cvele »

lutovac-ba wrote:Cvele znači da ti je onaj kompletan predpojačavač (odličan za samogradnju) komplikovan ili si od njega odustaao iz nekih drugih razloga.
Koji predpojacavac je li ovaj:
http://www.elektronika.ba/forum/uploadz ... c-sema.zip
Nisam odustao ali mi se neda nikako poceti :D
lutovac-ba
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 36
Joined: 24-03-2006, 22:39
Location: Montenegro

Post by lutovac-ba »

Nemam PCB. To sam svojevremeno kupovao u nekom kitu sa pločom, ali sam sačuvao samo pisanu dokumentaciju. Ovo je dosta "stara" šema a nimalo naivna. Praktično 7 potenciometara treba da uglaviš na ploču, ali znam da radi imam negdje šemu i predpojačala za mikrofon koji čini cjelinu sa ovim stepenom. Sad znam da ću morat tumarati po arhivi da to kompletiram. U prilogu je popis elemenata u pdf formatu.

http://www.elektronika.ba/forum/uploadz ... menata.pdf
User avatar
cvele
Napredujem
Napredujem
Posts: 165
Joined: 24-01-2007, 14:43
Location: BiH

Post by cvele »

Lutovac-ba je li mogu ja koristiti transformator od ≈330W za ono pojačalo 300W. Znam da snaga treba da je veća od snage pojačala a ja sam nabavio EI limove i imam ih za samo 330W (bas steta jer sam mislio praviti 400W pojacalo) pa sam mislio namotati transformator jer mi svi kažu da je isplativije (49V, 550W transformator kosta 100€).
Za primar mi treba 114m žice (debljina 0.85), a za sekundar 26m debljine 1.90. Sta mislite je li stvarno isplativije motati nego kupiti gotov. Je li neko od vas možda namotavao transformator i šta mislite koliko bi me koštala žica?
lutovac-ba
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 36
Joined: 24-03-2006, 22:39
Location: Montenegro

Post by lutovac-ba »

Nemoj motat trafo na EI limovima ne isplati se. Toroidni u Beogradu ili Novom Sadu košta oko 50,00€
Dejan
Napredujem
Napredujem
Posts: 111
Joined: 02-01-2006, 02:54

Post by Dejan »

Našao sam neku shemu s mnogo manje komponenata nego ovaj mixer što je ponudio lutovac-ba, pa me zanima vaše mišljenje :? ???

http://img456.imageshack.us/my.php?imag ... xersd4.jpg
lutovac-ba
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 36
Joined: 24-03-2006, 22:39
Location: Montenegro

Post by lutovac-ba »

Dejane šema koju sam ponudio je stereo predpojačivač za regulaciju boje zvuka. Ovo što ti nudiš je mikser. To su dvije različite stvari. Jedna drugu ne mogu zamijeniti, a za dobr uređaj potrebna su oba stepena.
Dejan
Napredujem
Napredujem
Posts: 111
Joined: 02-01-2006, 02:54

Post by Dejan »

Pa i trebam samo mikser, jer boju zvuka namještam u winamp-u ! :lol:
Post Reply