446MHz LINK

Forum o svemu i svačemu, ALI vezanim za elektroniku.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

User avatar
wizard
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 391
Joined: 11-05-2005, 22:59
Location: bihac

Post by wizard »

MladaNada wrote:Ili prikljucis oba kompa na postojeci AP :idea: www.blwireless.com
Sta je AP, kako mislis na postojeci AP, moze li malo detaljnije :lol:
User avatar
MladaNada
Stariji član
Stariji član
Posts: 2529
Joined: 20-05-2006, 14:57
Location: Banja Luka RS , Novi Sad RS , Herceg Novi CG

Post by MladaNada »

AP-access point. To je ustvari server internet provajdera. Svi ostali se prikljucuju na access pointe. Kao telefonska linija za dial-up , samo sto moze biti prikljuceno vise ljudi odjednom. Jedini problem je sto bi to morao placati!
tox master
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 583
Joined: 09-01-2006, 01:02
Location: brcko dc

Post by tox master »

@mlada nada
e ti si vec otisao predaleko sa tom idejom. :roll: :D
pa najbolje onda kad je rijec o internetu da otvori radiostanicu na internetu i da emituje program preko interneta kao pravi online radio.
najmanje opreme mu treba to jest ne treba mu nista vise osim kompa i veze sa netom i pici ali mislim da mu to nije bio cilj.

pozdrav
User avatar
wizard
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 391
Joined: 11-05-2005, 22:59
Location: bihac

Post by wizard »

Nije mi to cilj, to je prelako, moze ko god hoce. Ja se moram izdvajati iz mase :D meni treba nesto da se nista ne placa :lol:
User avatar
mjnet
Napredujem
Napredujem
Posts: 109
Joined: 11-12-2006, 19:26

Post by mjnet »

wizard wrote:Nije mi to cilj, to je prelako, moze ko god hoce. Ja se moram izdvajati iz mase :D meni treba nesto da se nista ne placa :lol:
E,ali postoji uređaj za otkrivanje bežične veze. Mislim sa sam ga vidio u Bug-u (tj. časopisu o kompjuterima iz Hrvatske), pa ako ti otkriju odašiljač s kompom, upotrjebe takav uređaj za otkrivanje Naziva,ekripciju(vrstu kodiranja) i jačinu signala mreže mogu te nači, međutim postoji gora bežična mreža koja nije pre sigurna od upada bilo koga Bluetooth,a najboli bluetooth ima domet do 200m vidljive udaljenosti, pa ti odluči. :wink:

Ups, zapravo sada si gledam PDA i sjetim se da i snjim te mogu otkriti,
Kvragu, zar ne postoji bar jedna sigurna bežična mreža?! :cry: :shock: :?

Inače onaj uređaj koštanekih 200-300kn i kada ga ukopčaš u komp, služi kao adapter za bežičnu mrežu :lol:
User avatar
ninja
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 444
Joined: 25-09-2006, 22:37
Location: Osijek,Hrvatska

Post by ninja »

zasto onda ici bezicno,provuces si koaksijalac i kad pitaju sta je to ti kazi antena za tv :D
mozd neskontaju :D :D
User avatar
wizard
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 391
Joined: 11-05-2005, 22:59
Location: bihac

Post by wizard »

di cu provlaciti 200 metara koaksijalnog kabla, znate li koliki su to gubici... 8)
User avatar
mjnet
Napredujem
Napredujem
Posts: 109
Joined: 11-12-2006, 19:26

Post by mjnet »

wizard wrote:di cu provlaciti 200 metara koaksijalnog kabla, znate li koliki su to gubici... 8)


treba ti kvaliteta, a kvaliteta nije besplatna
User avatar
MladaNada
Stariji član
Stariji član
Posts: 2529
Joined: 20-05-2006, 14:57
Location: Banja Luka RS , Novi Sad RS , Herceg Novi CG

Post by MladaNada »

Stavi predajnik na pravi radio predajnik dok niko nije u blizini! Tako te niko nece skontati :D
Post Reply