Čitanje input-a sa PIC-a--> Problem

Rasprava o PIC mikrokontrolerima, PIC projekti i drugo vezano za PIC-eve...

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
Fekijevac
Posts: 9
Joined: 17-02-2014, 03:08

Čitanje input-a sa PIC-a--> Problem

Post by Fekijevac »

Poštovanje svim forumašima... :)
Evo ovako, prilično sam nov u programiranju PIC-ova i trenutno radim na PIC-u 16f627 te na PIC-u 12f629. Koristim Velleman-ov programator K8048 te programiram u mikroC-u jer Asembler nemam pojima, basic onako, a C najbolje od prethodna 2.

No, da prijeđem na problem. Na mojem programatoru ima ugrađeno par testnih ledica i par mikroprekidača. I sve 5, ja napišem program, konfiguriram npr. port RA0 kao input, napišem neki programčić sa for petljom u kojoj na pritisak prekidača na i dodaje 1 te u programu par if (i=??) dijelova...no stvar ne radi...Jedini način na koji glupost proradi je ta da kao input upišem port na koji je spojen gumb reset...probao sam također cijelu stvar maknuti sa Velleman-ovog programatora i popikati sve na protoboard, no ni tada neć :(

Lijepo molim bilo kakvu pomoć. Najljepša vam hvala :) :D
User avatar
arcom
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 447
Joined: 05-03-2010, 20:47
Location: Rijeka
Contact:

Re: Čitanje input-a sa PIC-a--> Problem

Post by arcom »

12F629 ima ukljucene komparatore po defaultu i njih trebas iskljuciti, ako zelis digitalne portove. Upisi 7 u CMCON registar i to je to. Mislim da je ista fora i za 16F627. Inace pomaze procitati datasheet, sve pise tamo :)
Fekijevac
Posts: 9
Joined: 17-02-2014, 03:08

Re: Čitanje input-a sa PIC-a--> Problem

Post by Fekijevac »

Hmmm...pokušat ću tako. Ah, i da sam pročitao data sheet sumnjam da bih shvatio o čemu se radi s obzirom na to da sam početnik :) Puno hvala na odgovoru :)
Post Reply