Flip Mirror video signala?

Ako ste početnik ovo je pravo mjesto za vas. Sva opšta diskusija o elektronici i/ili elektrotehnici se treba odvijati ovdje.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
erve34axim
Posts: 3
Joined: 03-01-2013, 13:16

Flip Mirror video signala?

Post by erve34axim »

Pozdrav,

intresuje me da li postoji neko rjesenje da uradim flip i mirror video signala, tj. da vga izlaz hardverski okrenem i rotiram prije nego dodje na standardni monitor ili da to rjesim na samom monitoru (uspio sam naci monitor koji podrzava flip ali za mirror nemam rjesenje) a poenta cijele price je da sliku koju dobijam na monitoru mogu vidjeti normalnu u ogledalu...

Ako neko ima iskustva sa ovim ili ako nista zna gdje bi mogao naci adapter koji ce uraditi flip i mirror video signala i to bi moglo pomoci ako je cijena neka razumna :D
satsat
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 204
Joined: 30-09-2012, 14:01

Re: Flip Mirror video signala?

Post by satsat »

a sa softverom od grafičke ? imaš tu opciju
nano
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1630
Joined: 18-02-2011, 10:46
Location: Istra

Re: Flip Mirror video signala?

Post by nano »

ako je CRT monitor,samo okreni zice od vertikalnog i hor. otklonskog kalema
tako je bilo rijeseno u onim starim arkadnim igrama gdje se slika isto gledala u ogledalu
“Imali smo mi i vecih problema, pa ih nismo rijesili.” -Grunf
erve34axim
Posts: 3
Joined: 03-01-2013, 13:16

Re: Flip Mirror video signala?

Post by erve34axim »

Problem je sto signal ne dolazi sa graficke vec za drugog uredjaja tako da softverski to ne mogu rjesiti, a crt monitor nije moguce postaviti zbog tezine, samo lcd
nano
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1630
Joined: 18-02-2011, 10:46
Location: Istra

Re: Flip Mirror video signala?

Post by nano »

S kojeg uredjaja dolazi signal.
Mozda bi se mogao fizicki okrenuti sam displey u monitoru.Rastavis monitor i onaj dio koji cini sam monitor okrenes vanjsku stranu prema unutra.Problem je samo elektronika na displayu i one folije koje vode signal do
samog display-a, mogu li se spojiti ako se sve okrene.Treba probati.
Ili da probas sa dva ogledala.
“Imali smo mi i vecih problema, pa ih nismo rijesili.” -Grunf
Post Reply