TDA 7266l bez mute i stand by funkcije

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije. Ako ti treba neka shema, ovdje pitaj.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
User avatar
Generator
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 80
Joined: 26-01-2011, 13:19
Location: Gdje mi se da
Contact:

TDA 7266l bez mute i stand by funkcije

Post by Generator »

zanima me mogu li sastaviti mono audio pojačalo 5w sa ic-om tda7266l tako da ništa ne stavim na pin 3 i 4 odnosno da ih ostavim prazne a da ostalo spojim hoće li raditi tako jer mi funkcije mute i stand by nisu potrebne evo šeme: http://circuits.datasheetdir.com/271/TD ... rcuits.jpg
User avatar
Kukinjos
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1724
Joined: 28-03-2012, 18:01
Location: Split

Re: TDA 7266l bez mute i stand by funkcije

Post by Kukinjos »

Koliko vidim iz datasheet-a, ne možeš izostavit ova dva pina. Moraš ih dovest na barem +4,1V za bit siguran da će radit. Imaju čak i sekvencu kako im trebaš dovodit napon za izbjeći pucanje u zvučniku kod paljenja i gašenja! možeš to izvest s još jednim otporom prema napajanju i zener diodom od 5,1V, i onda spojit one radne kontakte od obaju prekidača na taj napon. I tada ćeš imat udar u zvučniku prilikom paljenja i gašenja, jer nije poštivana sekvenca, prvo stb. na +5V, a onda Mute, a kod gašenja prvo mute na 0V, onda stb. Ali ako ti to ne smeta, možeš spojit kako sam rekao.
Cezare, star sam i nemoćan, ali poslušaj moj savjet ....
User avatar
Generator
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 80
Joined: 26-01-2011, 13:19
Location: Gdje mi se da
Contact:

Re: TDA 7266l bez mute i stand by funkcije

Post by Generator »

e hvala ti puno si mi pomogo probo sam na eksperimentalnoj pločici bez ova dva pina i neradi pa sam onda na ta dva pina doveo napon od 3 v i odma je proradilo
Post Reply