Low-Pass Filter

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije. Ako ti treba neka shema, ovdje pitaj.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

User avatar
defs
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 250
Joined: 14-04-2007, 16:21

Post by defs »

Shenda u potpunosti se slazem s tobom. Ziki ako hoces imat dobru muziku onda kupi si bolje zvucnike, a ako hoces se igrat elektronikom onda prvo uzmi knjigu i uči osnove. A ovo sto pokusavas sa elektronikom ti je ko da jedva znas odsvirati na sintesajzeru zvoncice pa se guras u bigband orkerstar... :shock:
User avatar
ziki
Napredujem
Napredujem
Posts: 134
Joined: 24-11-2005, 23:52
Contact:

Post by ziki »

ovo s orkestrom bi znacilo da zelim imati zvuk kao neki zvucnici od 2k kn...
a ja to nikako ne zelim, vec me samo zanimalo sta bi bilo kad bi bilo.

a izgleda da na ovom forumu treba znati odgovor da bi se postavilo pitanje. :evil:
Shenda

Post by Shenda »

Očigledno ti se ne sviđaju moji odgovori, pa sad malo drugčije...

Naravno da možeš povezati sve kako si pitao... U početku bi se moglo čuti jedno glasno "bruuum", a zatim ništa... To je uredu, to tako i treba! Nakon toga bi se trebalo u zraku osjetiti kao da nešto smrdi na plastiku, ili tako nešto, a moglo bi se i početi dimiti... Ništa ne brini, sve je u redu! To je normalna pojava... ako se kroz par minuta ništa ne dešava, a prestane se dimiti - to je to! Time si završio svoje ispitivanje i nadam se puno naučio...

A, ako se i dalje dimi, ili se i vidi plamen iz pojačala ili zvučnika (malo vjerovatno, ali kako ti kažeš "šta bi bilo, kad bi bilo"), oprezno odmakni to što gori od drugih zapaljivih stvari u stanu, i pusti da izgori do kraja... a ukoliko je plamen već zahvatio zavjese ili vidiš da nema namjeru da se sam ugasi, pristupi gašenju, ali nipošto vodom, jer se plamen na uređajima pod naponom gasi sa CO2 ili prahom... Dobro bi došao i telefon da javiš vatrogascima svoju adresu...
User avatar
ziki
Napredujem
Napredujem
Posts: 134
Joined: 24-11-2005, 23:52
Contact:

Post by ziki »

ziki wrote:
Shenda wrote:Ne možeš izlaz jednog pojačala tek tako spajati sa ulazom drugog :!:

Da, moglo bi pregorit drugo pojačalo, a ako baš nemaš sreće taj tren, i prvo skupa sa zvučnicima... dakle sve :!:

I ne, kako se to ne može spojiti, ni snaga se ne može tako računati...
ok, kuzim.
odgovor sam skuzio odma na pocetku, kao sto sam i napisao


Shenda wrote: Naravno da možeš povezati sve kako si pitao... U početku bi se moglo čuti jedno glasno "bruuum", a zatim ništa... To je uredu, to tako i treba! Nakon toga bi se trebalo u zraku osjetiti kao da nešto smrdi na plastiku, ili tako nešto, a moglo bi se i početi dimiti... Ništa ne brini, sve je u redu! To je normalna pojava... ako se kroz par minuta ništa ne dešava, a prestane se dimiti - to je to! Time si završio svoje ispitivanje i nadam se puno naučio...

A, ako se i dalje dimi, ili se i vidi plamen iz pojačala ili zvučnika (malo vjerovatno, ali kako ti kažeš "šta bi bilo, kad bi bilo"), oprezno odmakni to što gori od drugih zapaljivih stvari u stanu, i pusti da izgori do kraja... a ukoliko je plamen već zahvatio zavjese ili vidiš da nema namjeru da se sam ugasi, pristupi gašenju, ali nipošto vodom, jer se plamen na uređajima pod naponom gasi sa CO2 ili prahom... Dobro bi došao i telefon da javiš vatrogascima svoju adresu...
sve stvari koje radim, radim u automehanicarskoj radionici,
koja nema zastore i opremljena je s vatroganim aparatima koji
su uvijek pri ruci, zbog mogucnosti zapaljenja pri korištenju
aparata za zavarivanje ili u ovom slucaju zapaljenja pojacala.


u pravilu mene je zanimalo samo dal se moze il nemoze,
saznao sam da nemoze i to je to, a da je pitanje bilo ne primjereno
to smatram da nije, barem za mene. a tebi izgleda i nije bas sjelo..
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7874
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Post by pedja089 »

Shenda wrote:Očigledno ti se ne sviđaju moji odgovori, pa sad malo drugčije...

Naravno da možeš povezati sve kako si pitao... U početku bi se moglo čuti jedno glasno "bruuum", a zatim ništa... To je uredu, to tako i treba! Nakon toga bi se trebalo u zraku osjetiti kao da nešto smrdi na plastiku, ili tako nešto, a moglo bi se i početi dimiti... Ništa ne brini, sve je u redu! To je normalna pojava... ako se kroz par minuta ništa ne dešava, a prestane se dimiti - to je to! Time si završio svoje ispitivanje i nadam se puno naučio...

A, ako se i dalje dimi, ili se i vidi plamen iz pojačala ili zvučnika (malo vjerovatno, ali kako ti kažeš "šta bi bilo, kad bi bilo"), oprezno odmakni to što gori od drugih zapaljivih stvari u stanu, i pusti da izgori do kraja... a ukoliko je plamen već zahvatio zavjese ili vidiš da nema namjeru da se sam ugasi, pristupi gašenju, ali nipošto vodom, jer se plamen na uređajima pod naponom gasi sa CO2 ili prahom... Dobro bi došao i telefon da javiš vatrogascima svoju adresu...
svaka cast, sve objasnjeno u detalje/ samo neznam kako te nije mrzelo pisati...
sad zna pa nek proba, ako i dalje hoce :lol: :lol:
User avatar
[eDo]
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 794
Joined: 13-02-2007, 17:17
Location: Beograd/Vranje
Contact:

Re: Low-Pass Filter

Post by [eDo] »

Aaaaaaaaaaaa visheee :azdaja:
"Master, I am here to serve you!!!"

http://www.dodaj.rs/f/2p/D2/3gK0C7Ua/do ... admins.jpg
Post Reply