pretvarač napona sa 12V DC na 56V DC

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije. Ako ti treba neka shema, ovdje pitaj.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
audio freak
Posts: 1
Joined: 07-07-2011, 11:39

pretvarač napona sa 12V DC na 56V DC

Post by audio freak »

Imam pojačalo od 400W koje radi na 56V i sad bi ga želio smjestiti u auto. Zanima me da li to uopće mogu napraviti pomoću prevarača i da li mi se isplati.
User avatar
LIAM
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 379
Joined: 27-06-2008, 14:52
Location: Rijeka - Hrvatska

Re: pretvarač napona sa 12V DC na 56V DC

Post by LIAM »

postoje DC/DC podizači ali to je nabolje kupiti orginal prekomplicirano za samogradnju
boraomega
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 414
Joined: 27-08-2006, 01:57
Location: Cacak
Contact:

Re: pretvarač napona sa 12V DC na 56V DC

Post by boraomega »

Prvenstveno savetujem da razmislis o tri vazna aspekta toga sto hoces da uradis:
-za toliku snagu moras imati i ostatak instalacije u kolima sposoban da sve to podnese. Takav pretvarac ume iz akumulatora da povuce i 40-50Ampera!!!

-Tako velika snaga u tako malom prostoru moze da ubrzo pocne da pravi i zdravstvene probleme. Ne oseti se to odmah niti se po necemu vidi, ali ozbiljno nije zdravo!

-Najsmesnije od svega je cinjenica da je automobil tj. prostor u njemu verovatno najidiotskije mesto za slusanje muzike! Po svom obliku i zapremini apsolutno ne dozvoljava nikakvu kvalitetnu reprodukciju. Jedino sto moze to je da bude glasno... i to vrlo glasno.... ali kvalitetno - NIKADA - bez obzira na ime i cenu! Ako je jedino glasnoca cilj - samo napred!
Rođen sam u Srbiji... od toga ću i da umrem!

Imati prijatelje, to znaci prihvatiti da ima lepsih, pametnijih i sposobnijih od vas. Ko to ne moze da prihvati - nema prijatelja!
Shenda

Re: pretvarač napona sa 12V DC na 56V DC

Post by Shenda »

Svaka čast kume Boro! :roll:

Konačno da je neko (i to sa veliko "N"), svima objektivno rekao "da je automobil tj. prostor u njemu verovatno najidiotskije mesto za slušanje muzike" :!:
Post Reply