Kineske prodavnice u Sarajevu - elektronika

Forum o svemu i svačemu, ALI vezanim za elektroniku.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
Serviser22
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 46
Joined: 15-09-2010, 23:22

Kineske prodavnice u Sarajevu - elektronika

Post by Serviser22 »

Pozdrav raja,

Zanima me dali je neko njuskao tamo po Rajlovcu (Sarajevo) u onim redovima kineskih prodavnica dali ima kakve jeftine opreme i alata za elektroniku, tipa lab ispravljaci, duvaljke, lemilice, kineske OBD dijagnostike i slicno.... Znam da nije kvalitet ali bi mi trebalo nesto od te jeftine opreme. Recimo one lampe sa socivom i tako te stvari koje i ne moraju biti nuzno ekstra kvalitete... Da ne klapam bezveze u Sarajevo ako nema.

Znam da toga iam brdo na Arizoni (Koridoru) ali mi je to bas previse daleko kalpiti tamo....

Reko znate li dali ovi kinezi u Rjalovcu prodaju tako nesto ili su iskljucivo na tekstili i slicnim glupostima?

Thnx!!!!
User avatar
niho
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1895
Joined: 24-09-2009, 17:26
Location: Brcko, Bosnia and Herzegovina

Re: Kineske prodavnice u Sarajevu - elektronika

Post by niho »

Ma i na "Arizoni" ima samo jedna takva prodavnica i ne drzi je Kinez nego naš tip :)
Prodavnica je tako mala da sam nekoliko puta prosao pored nje a da nisam vidio da prodaje opremu za elektroniku. Kad sam mislio odustati uđem da kupi štap za pecanje i slične gluposti kad tamo duvaljka, lupa i slične gluposti koliko voliš naravno uz ribarsku opremu.
Serviser22
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 46
Joined: 15-09-2010, 23:22

Re: Kineske prodavnice u Sarajevu - elektronika

Post by Serviser22 »

Ma cuo sam za tu prodavnicu, kazu da ima kojekakvih tih stvari. Meni bi recimo trebala ona lampa sa socivom i eventualno lab ispravljac (koji bi vjerovatno prepakovao) Bitno je samo da imam kutiju i trafo...

"Normalan" ispravljac nemozes naci ispod 200KM a da iole valja, a i lampa se po Sarajevu krece oko 100KM. Cuo sam da je tamo oko 45KM? Ispravljaci ne znam koliko su al sam cuo da ih ima.... :?:
User avatar
WhiteHead
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1627
Joined: 28-06-2007, 18:36
Location: 75,35k; B&H

Re: Kineske prodavnice u Sarajevu - elektronika

Post by WhiteHead »

Niho, jel' to ona ista gdje je i Feko kupio duvaljku ?
Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti
User avatar
Feko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4394
Joined: 23-07-2008, 06:18
Location: Hrvatska, Slavonija, Selo moje malo...

Re: Kineske prodavnice u Sarajevu - elektronika

Post by Feko »

...vjerojatno je to ta ista, mislim da sam vidio i pribor za pecanje :wink:
User avatar
WhiteHead
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1627
Joined: 28-06-2007, 18:36
Location: 75,35k; B&H

Re: Kineske prodavnice u Sarajevu - elektronika

Post by WhiteHead »

Ok, onda imamo "nacrtano" gdje se nalazi.. :D
Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti
User avatar
MHN
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 350
Joined: 11-03-2005, 22:02
Location: Sarajevo

Re: Kineske prodavnice u Sarajevu - elektronika

Post by MHN »

Ima tih lampi i na PIK-u za 35KM, kao i duvaljki itd. A u Peny-u( Sarajevo) ima lemila s analognom regulacijom ZD99 za 19KM ako nekome treba.

http://www.pik.ba/artikal/1220952/povec ... m-neonkom/
Serviser22
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 46
Joined: 15-09-2010, 23:22

Re: Kineske prodavnice u Sarajevu - elektronika

Post by Serviser22 »

Vidio sam mada bi meni trebala ona verzija sto se pricvrsti za stol, a ne ova portabilna.... :?
nele
Posts: 12
Joined: 02-02-2010, 11:41

Re: Kineske prodavnice u Sarajevu - elektronika

Post by nele »

Ja uzeo ovu u OBI-ju ~ 100KM
http://www.nubar-franela.hr/images/cms/KAT_1_v_166.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Ista kao sa slike.. evo cca po godine super je...
User avatar
niho
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1895
Joined: 24-09-2009, 17:26
Location: Brcko, Bosnia and Herzegovina

Re: Kineske prodavnice u Sarajevu - elektronika

Post by niho »

Uh tek sam sad vidio pricu, sorry. Da to je vjerovatno ista ta prodavnica. Gordakova analogna puhaljka (bolje reci lemna stanica jer ima i standardno lemilo) košta 100 KM a lupa sa osvjetljenjem je 18KM. Uz puhaljku sam dobio i rezervnu ručku za lemilicu te odmah kupio i par rezervnih vrhova. A da ne govorim za dvije mašinice, jedan fiber štap, meredov.... :lol:
Serviser22
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 46
Joined: 15-09-2010, 23:22

Re: Kineske prodavnice u Sarajevu - elektronika

Post by Serviser22 »

Cuj to, Lupa 18km??? :shock: Nemoj mi reci jos da je ova kao sa slike u OBI-ju? :shock:

Stvarno bi se onda isplatilo otici na Koridor, mada se sad nema bas para... :oops: a ne isplati se klapit gore pa uzeti samo 1-2 stvari....... Morat cu cim prije sabrati sta para i zapucati gore....
User avatar
Feko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4394
Joined: 23-07-2008, 06:18
Location: Hrvatska, Slavonija, Selo moje malo...

Re: Kineske prodavnice u Sarajevu - elektronika

Post by Feko »

Serviser22 wrote:Cuj to, Lupa 18km??? :shock: Nemoj mi reci jos da je ova kao sa slike u OBI-ju? :shock: ...
Nije ista. Plastično je (kučište lupe) i malo je manja ruka. Sama lupa i svjetlo je vjerojatno isto :roll:
Ja sam zadovoljan :wink:

p.s. ima negdje na forumu slika što sam postavio, potraži malo...
User avatar
WhiteHead
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1627
Joined: 28-06-2007, 18:36
Location: 75,35k; B&H

Re: Kineske prodavnice u Sarajevu - elektronika

Post by WhiteHead »

Čovjeka buni zato što si napisao da si svoju lupu platio 45 KM ili 23 eura, a ovo od 18 KM je više nego upola cijene.
Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti
User avatar
Feko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4394
Joined: 23-07-2008, 06:18
Location: Hrvatska, Slavonija, Selo moje malo...

Re: Kineske prodavnice u Sarajevu - elektronika

Post by Feko »

:roll: sad sam i ja zbunjen :?
@niho, de nabaci sliku te lupe za 18KM
User avatar
niho
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1895
Joined: 24-09-2009, 17:26
Location: Brcko, Bosnia and Herzegovina

Re: Kineske prodavnice u Sarajevu - elektronika

Post by niho »

Ova je sa LED icama, Gordakova kao se moze vidjeti na slici . Meni odgovara pravo, ima lupu precnika 10 cm i na njoj ono ispupcenje (kao jos jedna lupa) od 2 cm. Zadovoljan sam.
User avatar
WhiteHead
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1627
Joined: 28-06-2007, 18:36
Location: 75,35k; B&H

Re: Kineske prodavnice u Sarajevu - elektronika

Post by WhiteHead »

Ma dobra je i ta, ali ipak kod @Feke je više profi i nije ni čudo što više košta
Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti
User avatar
niho
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1895
Joined: 24-09-2009, 17:26
Location: Brcko, Bosnia and Herzegovina

Re: Kineske prodavnice u Sarajevu - elektronika

Post by niho »

Normalno, zato kazem da mi je sasvim dobra za moje potrebe. Izbjegavam SMD sicu jer su mi i 2n3055 sitni :? :lol:
Serviser22
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 46
Joined: 15-09-2010, 23:22

Re: Kineske prodavnice u Sarajevu - elektronika

Post by Serviser22 »

Evo da se javim , isao sam kod Kineza u Sarajevo (Rajlovac)da vidim ima li sta. Nema !!!
Ima bruka nakog tekstila i slicnih gluposti, ali od tehnicke robe skoro nista. Na kraju i ne znaju stali ja to trazim....

Usput, zakacio sam autom dole veznim limom od nakav trotoar, posto su bankinu opicili skoro po metra.... :azdaja: :azdaja: :azdaja:

Aj jedna anegdota, ako nista:

Ulazim ja u jednu prodavnicu, kad dvoje kineza cuce tamo negdje u dubini kadra i vire iza coska, a vamo lokalni gazde razgovaraju sa mnom, a vamo na racunaru koji sluzi za kasu (cini mi se da je 486-tica :D ) sa nekim praistoriskim CRT monitorom (ima jedno 12") koji nikad nisam u zivotu vidio, stoji slika na desku nakog kineskog cara rezolucije jedno 100x100 piksela. :)
User avatar
niho
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1895
Joined: 24-09-2009, 17:26
Location: Brcko, Bosnia and Herzegovina

Re: Kineske prodavnice u Sarajevu - elektronika

Post by niho »

Heh kad smo kod anegdota mada je mozda oftopic-nema veze neka moderator makne ako joj nije ovdje mjesto.
Ovdje kod nas ih ima jako puno i isto tako uglavnom se radi o tekstilu. E sad jedan od tih gazda dovozi kod automehanicara pokvareni AUDI. Automehanicar, poprilican šeret, reče: dijagnosticirao sam kvar i trebace mi 5-6 dana da nabavim originalne dijelove. Na to ce gazda kinez: joj treba mi auto kako cu raditi, moze li to sta brze, a mehanicar ce: moze odmah ako hoces imam potrebne dijelove ali nisu original nego kineski. Na to ce kinez: ne kineski, ne kineski pravi 6 dana.
Post Reply