izrađujem pločice, dvoslojne, komplicirane, provjeravam i te

Ako želite razmijeniti neke dijelove sa kolegom ili tražite neki dio, ovo je forum za vas.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

User avatar
Feko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4394
Joined: 23-07-2008, 06:18
Location: Hrvatska, Slavonija, Selo moje malo...

Re: izrađujem pločice, dvoslojne, komplicirane, provjeravam i te

Post by Feko »

Pa nisam normalan, da.
No ti Shenda si to ooodddavno znao :azdaja:

@stefdenne, krivo si poceo :roll: tj. previse se hvalis. Sad na kraju ima cijela ekipa oko tebe za tu izradu plocica. Vecina forumasa ovdje izađuju odlicne plocice u amaterskoj izradi tj. u izradi prototip uređaja. Za sve daljnje masovne proizvodnje ima firmi koji to rade odlicno i povoljno. Ako zelis stvoriti pocetni kapital sa izrazom plocica :roll: sretno! No na krivom mjestu si se onda poceo reklamirati, jer ovdje mi to radimo sami, ili ih besplatno napravimo kolegama sa foruma :wink:
stefdenne
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 27
Joined: 13-03-2011, 09:38

Re: izrađujem pločice, dvoslojne, komplicirane, provjeravam i te

Post by stefdenne »

ne hvalim se, koristio sam iskustvo kolega za metalizacije rupa, sredstva za izradu silk screen layera nemam niti sam htio uložiti u takvo nešto jer me do sada nitko nije tražio... ono što pokušavam reći je da želim se ovoga primiti profesionalno (u toj mjeri da se mogu predstaviti sa kvalitetom kao što je vaša) a da bi mogao početi uopće takvo nešto moram se predstaviti sa nečim jednostavnijim i jeftinijim (moje znanje i sposobnosti pri izradi vodova iz el shema, izrada manje zahtjevnih pločica i slično...)

naravno znam da bi vi odmah nekoga tko je pao sa neba i zna sve i ima tehnologiju i sredstva da napravi što god hoćete, nažalost taj nisam ali vam mogu ponuditi znanje mojeg kluba, prijatelja i kolega POD VLASTITU ODGOVORNOST (jer nećete njih ganjati ako vam izradim nešto nekvalitetno) kako bih upotpunio svoju ponudu

jel to u redu od mene ili sam u nekoj ludoj zabludi?? :?:
stefdenne
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 27
Joined: 13-03-2011, 09:38

Re: izrađujem pločice, dvoslojne, komplicirane, provjeravam i te

Post by stefdenne »

nadam se da ste skužili da pod "izradom vodova iz el shema" mislim na izradu montažnih shema.... priznajem nerazumljivost :D
User avatar
bob4
Stariji član
Stariji član
Posts: 2572
Joined: 31-01-2010, 16:12
Location: Kutina

Re: izrađujem pločice, dvoslojne, komplicirane, provjeravam i te

Post by bob4 »

Evo da i ja pitam. Pločica, jednostrana, veličine 200mm x 32mm, izrezana, izbušeno 120 rupa, lotlak.
CIJENA?
User avatar
Feko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4394
Joined: 23-07-2008, 06:18
Location: Hrvatska, Slavonija, Selo moje malo...

Re: izrađujem pločice, dvoslojne, komplicirane, provjeravam i te

Post by Feko »

maaa OK :wink:
Ajde, još uvijek čekamo slike, a možeš i sataviti neke cijene...okvirno u cm2/kn :?:
stefdenne
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 27
Joined: 13-03-2011, 09:38

Re: izrađujem pločice, dvoslojne, komplicirane, provjeravam i te

Post by stefdenne »

200 x 32? 300 kn... ali definitivno po dogovoru (naravno bez cijene pločice)
User avatar
bob4
Stariji član
Stariji član
Posts: 2572
Joined: 31-01-2010, 16:12
Location: Kutina

Re: izrađujem pločice, dvoslojne, komplicirane, provjeravam i te

Post by bob4 »

Šta je tebi. :ohno:
Si negdje zarez zaboravio?
Last edited by bob4 on 10-04-2011, 21:01, edited 1 time in total.
User avatar
mega162
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 934
Joined: 10-04-2010, 17:54

Re: izrađujem pločice, dvoslojne, komplicirane, provjeravam i te

Post by mega162 »

ja takvu pločicu napravim za niti 100-njak kuna (recimo 40-tak/50-tak kn)... to je mala pločica 20cm * 3,2cm, ali ima dost rupa. ali definitivno ne vrijedi 300kn :ohno: :azdaja:
Last edited by mega162 on 10-04-2011, 21:08, edited 1 time in total.
User avatar
bob4
Stariji član
Stariji član
Posts: 2572
Joined: 31-01-2010, 16:12
Location: Kutina

Re: izrađujem pločice, dvoslojne, komplicirane, provjeravam i te

Post by bob4 »

mega
pa i ti si pretjerao :wink:
User avatar
Feko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4394
Joined: 23-07-2008, 06:18
Location: Hrvatska, Slavonija, Selo moje malo...

Re: izrađujem pločice, dvoslojne, komplicirane, provjeravam i te

Post by Feko »

pa i ovi su jeftiniji od tebe...a uračunaju i PDV....ne varaju državu ko ti :lol:
http://www.itd-tim.htnet.hr/index.html" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
mega162
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 934
Joined: 10-04-2010, 17:54

Re: izrađujem pločice, dvoslojne, komplicirane, provjeravam i te

Post by mega162 »

čitaj niti 100, znači manje od 100kn, recimo 40-tak, 50-tak, ipak ima hrpa rupa :wink:
stefdenne
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 27
Joined: 13-03-2011, 09:38

Re: izrađujem pločice, dvoslojne, komplicirane, provjeravam i te

Post by stefdenne »

sa ili bez lemljenja elemenata??? .... bez elemenata za tu veličinu ruke su mi max 100 kn (uvijek dajem max pa spuštam nego dam premalo pa moram tražiti viš) :D

al ako si vidio napisao sam po dogovoru dakle nipošto mi to nije bila zadnja cijena.... plus uvijek ide popust na količinu, također ovisi trebaš li sutra ili za tjedan dana itd... da ne pričam dalje znate kako ide


btw linkovi za moj maturalni rad koji sam maloprije stavio za primjer
montažna, el i vodovi u docx
http://rapidshare(dot)com/files/456810805/Maturalni.docx" onclick="window.open(this.href);return false;

realne slike:
http://rapidshare(dot)com/files/456810741/Maturalni.JPG" onclick="window.open(this.href);return false;
http://rapidshare(dot)com/files/456810742/Maturalni_2.JPG" onclick="window.open(this.href);return false;
stefdenne
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 27
Joined: 13-03-2011, 09:38

Re: izrađujem pločice, dvoslojne, komplicirane, provjeravam i te

Post by stefdenne »

polako dečki... tek sam došao ovdje, još neznam kakve su vaše cijene, dosad nisam imao puno posla jer se nisam oglašavao pa sam zarađivao na tim velikim ciframa... pošto sad počinjem eto malo žešće podrazumijeva se da će past (naveliko )
User avatar
mega162
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 934
Joined: 10-04-2010, 17:54

Re: izrađujem pločice, dvoslojne, komplicirane, provjeravam i te

Post by mega162 »

Bez elemenata i lemljenja 100kn je puno za to, pogotovo ako pločica nije uključena. to s pločicom ne smije biti iznad 100kn nikako. skup si, nećeš ti imati puno mušterija...

slike stavljaj na neki server za slike, a ne da ih moramo skidati.
User avatar
bob4
Stariji član
Stariji član
Posts: 2572
Joined: 31-01-2010, 16:12
Location: Kutina

Re: izrađujem pločice, dvoslojne, komplicirane, provjeravam i te

Post by bob4 »

Ja mu dao preporuku za ovaj forum(http://www.forum.hr/showthread.php?t=628419" onclick="window.open(this.href);return false;), a on meni ko u bebu 300,00kn.
Ja tu pločicu dobijem iz Zagreba za 30,00kn (jedan komad); odnosno 20,00kn za više od 10 komada
Last edited by bob4 on 10-04-2011, 21:21, edited 1 time in total.
stefdenne
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 27
Joined: 13-03-2011, 09:38

Re: izrađujem pločice, dvoslojne, komplicirane, provjeravam i te

Post by stefdenne »

mega162 wrote:Bez elemenata i lemljenja 100kn je puno za to, pogotovo ako pločica nije uključena. to s pločicom ne smije biti iznad 100kn nikako. skup si, nećeš ti imati puno mušterija...
.
onda češ očito imati više mušterija nego ja, bravo ti, al ja ne želim trošiti primjerice cijeli radni dan za zaradu od tvojih 40 kn... to jednostavno nije isplativo s obziorom da ako me klijent zezne, ili odustane ja gubim puno više nego što bih mogao zaraditi... u tih sto kuna je uključeno sve osim pločice, dakle lak, potrošena kiselina, fotorazvijač, moje ruke, ako je unutar zagreba i dostavu... i još sam k tome rekao da je sve po dogovoru dakle ako netko mi kaže da bi 5 takvih komada odmah bih spustio cijenu na 70-ak kuna...

tako da ću se držati ove cijene, barem zasad dok ne kupim malo profesionalniji alat kojim će mi vrijeme i posao izrade smanjiti
User avatar
Feko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4394
Joined: 23-07-2008, 06:18
Location: Hrvatska, Slavonija, Selo moje malo...

Re: izrađujem pločice, dvoslojne, komplicirane, provjeravam i te

Post by Feko »

ne može to biti isplativo ako se radi ručno! Ako radiš sebi za gušt i iz hobbya ili kolegi sa foruma, onda je to nešto drugo, i gledaš samo da pokriješ svoj trošak tj. materijal, a ako su to u pitanju neke male serije...10 komada i više, onda ima firmi koje se bave time...ima ih par u HR, a pretpostavljam i u državama u okruženju..jedan link sam već stavio no očito ga nitko nije niti pogledao...
http://www.itd-tim.htnet.hr/index.html" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
bob4
Stariji član
Stariji član
Posts: 2572
Joined: 31-01-2010, 16:12
Location: Kutina

Re: izrađujem pločice, dvoslojne, komplicirane, provjeravam i te

Post by bob4 »

Jesam ja. Ja svoje velike satove radim u http://www.tiplon.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Feko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4394
Joined: 23-07-2008, 06:18
Location: Hrvatska, Slavonija, Selo moje malo...

Re: izrađujem pločice, dvoslojne, komplicirane, provjeravam i te

Post by Feko »

pa o tome ja pričam...30kn ili 20 za više komada!
@Mega, zaboravio si da je Bob spomenuo Lotstop lak. Kako ga ti misliš nanijeti?
To se može samo sitotiskom...može i drugačije ali...
User avatar
mega162
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 934
Joined: 10-04-2010, 17:54

Re: izrađujem pločice, dvoslojne, komplicirane, provjeravam i te

Post by mega162 »

upssss.... :roll: :lol:

predvidio taj dio
Post Reply