preprevka modula za daljinsko zakljucavanje

Ako ste početnik ovo je pravo mjesto za vas. Sva opšta diskusija o elektronici i/ili elektrotehnici se treba odvijati ovdje.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

imki
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 31
Joined: 28-01-2011, 13:39

Re: preprevka modula za daljinsko zakljucavanje

Post by imki »

jel ovaj mikrokontroler gore ogranicava vrijeme proticanja struje
ako on ogranicava zar ga nije najlakse promijeniti tj staviti neki koji neogranicava odnosno da struja prolazi dok ja drzim pritisnuto dugme,jel tako ili
User avatar
stojke369
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3913
Joined: 19-10-2005, 01:41
Location: Srbija-Paracin

Re: preprevka modula za daljinsko zakljucavanje

Post by stojke369 »

Ne moze to sto ti hoces. Ali moze da izvadis RF TX modul i releje pa da napravis drugu bazu sa programiranim mikrokontrolerom bas za to. Kad stisnes taster primer za otkljucavanje on aktivira relej na 0.7sec jer je toliko potrebno da motor otljuca vrata. To je programirano i nema sta vise da se cacka a i ne moze.
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7873
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Re: preprevka modula za daljinsko zakljucavanje

Post by pedja089 »

E druze moj...
Mikro kontroler po nameni i funkcijama najslicniji je tvom PC...
U njemu imas sve sto i na maticnoj sem graficke i audio kartice.
Procesor, RAM, programsku memoriju, periferije(portovi, komunikacije...)
U principu jeste on ogranicava protok struje na par miliona tranzistora sto se u njemu nalaze...
Samo toliko.
imki
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 31
Joined: 28-01-2011, 13:39

Re: preprevka modula za daljinsko zakljucavanje

Post by imki »

evo gledam sad ove module za daljinsko zakljucavanje i daljinsko paljenje i vidim da se razlikuju samo po ovom mikrokontroleru i sad da vas pitam,mogu li staviti mikrokontroler iz daljinskog paljenja umjesto mikrokontrolera u daljinskom zakljucavanjum,i dali ce raditi tako?
User avatar
arcom
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 447
Joined: 05-03-2010, 20:47
Location: Rijeka
Contact:

Re: preprevka modula za daljinsko zakljucavanje

Post by arcom »

:lol:
Pa ako vec imas daljinsko paljenje cemu onda izvlaciti mikrokontroler iz njega i prebacivati u daljinsko otkljucavanje? I ne, nece raditi. Moduli za daljinsko zakljucavanje obicno imaju jedan kontakt kada je mjenjac u leru i jedan kontakt kada je rucna podignuta...izmedu ostalog...

Kako si ti krenuo, sve se meni cini da ce taj tvoj auto zavrsiti u zidu ili ogradi...
imki
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 31
Joined: 28-01-2011, 13:39

Re: preprevka modula za daljinsko zakljucavanje

Post by imki »

eh evo mene poslije nekoliko dana,onaj modul za zakljucavanje sam odbacio,ali sam sad uzeo modul od autica na daljinski,on ima 4 opcije(bas sto meni treba),i probao sam i mogu verglat i kofer otvoriti,i sad se bojim da mi ovaj modul ne pregori posto je namijenjen na 7,2v,a moj akumulator je 12v,jer sam prije kad sam nesto drugo radio pregorio modul neznajuci da moze pregoriti.Eh sad ja vas pitam sta trebam prepraviti da bi modul radio na 12v.
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7873
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Re: preprevka modula za daljinsko zakljucavanje

Post by pedja089 »

Ubaci 7808...
imki
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 31
Joined: 28-01-2011, 13:39

Re: preprevka modula za daljinsko zakljucavanje

Post by imki »

pedja089 wrote:Ubaci 7808...
da te pitam jel 7808 umanjuje struju na 7,2v ili snagu struje smanjuje ili nesto trece.posto meni treba na izlazu iz modula struja od 12v
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7873
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Re: preprevka modula za daljinsko zakljucavanje

Post by pedja089 »

Kad procitas pravila onda cemo dalje pricati...
I struja od 12V ne postoji, postoji napon od 12V.
Ako se tebi modul napaja sa 7.2 logicno je da mu dovedes neki napon blizu tog a ne 12V.
imki
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 31
Joined: 28-01-2011, 13:39

Re: preprevka modula za daljinsko zakljucavanje

Post by imki »

ok,mislio sam na napon od 12v
meni treba na izlazu iz modula napon od 12v jer nemogu paliti motor na 7,2 volti.Da li je moguce nekako dobiti napon od 12v na izlazu i modula?
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7873
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Re: preprevka modula za daljinsko zakljucavanje

Post by pedja089 »

Naravno.
Rele tranzistor itd...
Samo da te pitam, sta ce se desiti sa tvojim motociklom kad mali komsija uzme auto na daljinac i pocne da se igra :?:
imki
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 31
Joined: 28-01-2011, 13:39

Re: preprevka modula za daljinsko zakljucavanje

Post by imki »

haj mi molim te objasni kako da dobijem napon od 12v na izlazu modula,a to za komsiju:prvo cu preraditi daljinac,drugo,staviti cu prekidac posto ponekad ne koristim motocikl po mjesec dana niti ga palim pa cu staviti prekidac da mi nebi akumulator ispraznio,a trece nemam komsiju i kad bi neko to uradio ja bi ga samo zapalio :( ,nego haj mi pomozi da ovo nekako sredim.
User avatar
stojke369
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3913
Joined: 19-10-2005, 01:41
Location: Srbija-Paracin

Re: preprevka modula za daljinsko zakljucavanje

Post by stojke369 »

Kako da ti neko objasni kad neznas osnovne stvari. Naravno da ne mozes da upalis tek tako. Na izlaz iz to tvog modula moras da vezes tranzistor i preko njega da palis relej a relej da pali motor. Sto se tice napajanja stavi 7808 kao sto ti je Pedja rekao. Ako hoces da bas bude napon 7.2V mada me zanima kako si dosao da modul radi na 7.2v onda posle 7808 na izlaz dodaj jednu diodu 1N4007 i imaces pad napona i bice oko 7.4v-7.5V
Post Reply