preprevka modula za daljinsko zakljucavanje

Ako ste početnik ovo je pravo mjesto za vas. Sva opšta diskusija o elektronici i/ili elektrotehnici se treba odvijati ovdje.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

imki
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 31
Joined: 28-01-2011, 13:39

preprevka modula za daljinsko zakljucavanje

Post by imki »

dakle kao sto pise u naslovu htio bih prepraviti modul za daljinsko zakljucavanje automobila,tj. ja bih htio da on toga napravim modul za daljinsko paljenje motora(skutera),kada sam rasklopio modul vidio sam da ima nekoliko vremenskih releja(nemojte se smijati ako sam pogrijesio)pa mislim da bi njih trebalo izmijeniti
a evo i slicice modula
http://img697.imageshack.us/img697/7292" onclick="window.open(this.href);return false; ... 71.jpg

htio bih napraviti daljinsko paljenje,gasenje,otvaranje gepeka i paljenje i gasenje alarma
eto sta vi mislite
imki
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 31
Joined: 28-01-2011, 13:39

Re: preprevka modula za daljinsko zakljucavanje

Post by imki »

da ovo nije taj relej
http://www.china-relay.net/miniature-re ... QC-3F.html" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7874
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Re: preprevka modula za daljinsko zakljucavanje

Post by pedja089 »

Bez uvrede, ali sa takvim znanjem jako tesko da ces napraviti bilo sta...
To na slici je obican rele, ali on ti nikako nece biti dosta...
imki
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 31
Joined: 28-01-2011, 13:39

Re: preprevka modula za daljinsko zakljucavanje

Post by imki »

ma nebrini se ti ,nego mozes li mi reci sta ce mi jos biti potrebno,dakle imam modul daljinskog zakljucavanja on ima opcije(zakljucavanje,otkljucavanje,paljenje sirene i otvaranje gepeka),a ja bih na zakljucavanja stavio gasenje motora,na otkljucavanje stavio paljenje motora,na paljenje sirene stavio bih da zatvaram gepek a otvaranje gepeka bih ostavio,samo sto je za sve ovo ograniceno vrijeme protoka struje,tj kada pritisnem na daljinskom da zakljucava a umjesto motora za zakljucavanje stavim obicni el.motor on se vrti samo tri sekunde,tako i na ostalim opcijama,ja bih sad htio da skinem taj ogranicavac i htio napravim da mi struja prolazi dok drzim dugme na daljinskom,znam da je moguce ali neznam sta trebam izmjeniti na modulu.
eto hajde pomagjte narode :)
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7874
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Re: preprevka modula za daljinsko zakljucavanje

Post by pedja089 »

Na modulu nista, jer nemas dovoljno znanja za tu stranu. 3s, da startujes motor je i vise nego dovoljno. 3s je vise nego dovoljno da ugasis motor.
Pa ajmo od lakseg, te gluposti sa sirenom otkljucavanjem i sl sredi sam.
Za gasenje, vezes namotaj releja na neki od izlaza. Radne kontakte vezes paralelno tasteru za gasenje te prebudzene motorne testere... 1 zica sa astera za gasenje ide sa (pretpostavljam) CDI (ili koje vec paljenje imas), a druga je masa.
I kad stisnes dugme, aktivira se rele, spoji zicu sa masom i ugasi se motor.
A sad kako motor da ti radi bez kontakta? Cim izvuces kljuc on se gasi.
Sto dovodi do najkomplikovanijeg dela, a to je paljenje bez kljuca.
Prvo sve zice sa brave moras spojiti odgovarajucim relejom koji ce da se ukljuci cim stigne signal sa tog modula, i da drzi sve dok ti ne okrenes kljuc. Par sec posle ukljucivanja kontakta treba da se aktivira alanser, sve dok se ne upali motor(recimo uzimas signal sa generatora), ili vremensko ogranicenje, ili oboje...
Dalje treba da ostane ukljucen rele koji je spojen sa bravicom, sve dok ti ne gurnes i ne okrtenes kljuc. Da bi se motor gasio kad vadis kljuc.
A sad da ne spominjem kodirane kljuceve sa rfid tagom u sebi, i petljanje oko onesmosobljavanja imobilizera, itd...
Zato moj savet je: mani se corava posla i kacigu na glavu :wink:
imki
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 31
Joined: 28-01-2011, 13:39

Re: preprevka modula za daljinsko zakljucavanje

Post by imki »

a sta si ti navalio da odustanem,odustati sigurno necu,3 sekunde moze biti previse a moze i premalo,nekad se desi da upali prije 3 sec i tako cu sj***** alnaser,nego da te pitam kako da skinem taj ogranicavac,znam ja to sve pokopcati ali taj ogranicavac neznam kako izgleda,da znam davno bih ga odletovao,na motoru imam vec izvod napravljen i vec sam ga isprobao i mogu paliti bez kljuca i nemam kodiran kljuc. ako mi mozes oznaciti na slici koju sam gore postavio(taj ogranicavac).
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7874
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Re: preprevka modula za daljinsko zakljucavanje

Post by pedja089 »

A sta je ogranicavac :?:
Slika u prvom postu ti ne radi, za drugi sam ti napisao sta je...
imki
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 31
Joined: 28-01-2011, 13:39

Re: preprevka modula za daljinsko zakljucavanje

Post by imki »

evo link
http://img697.imageshack.us/img697/7292/13122010871.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

pa ogranicavac napisao sam da kad drzim dugme struja prolazi samo 3sec,a ja bih htio da dok drzim dugme struja prolazi a kad pustim dugme tad prestane,sta trebam promijeniti
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7874
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Re: preprevka modula za daljinsko zakljucavanje

Post by pedja089 »

Slika ti je jako losa...
Pretpostavljam da je levi chip ULN neki, dip8 sta je napisi , i ovaj drugi. Pa cu ti reci sta tacno moras promeniti.
imki
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 31
Joined: 28-01-2011, 13:39

Re: preprevka modula za daljinsko zakljucavanje

Post by imki »

cchip je uln 2003 izvini ali neznam sta znaci dip8,ako mi mozes malo pojasniti

a evo jasniije slike
http://img403.imageshack.us/img403/2/14122010873.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
imki
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 31
Joined: 28-01-2011, 13:39

Re: preprevka modula za daljinsko zakljucavanje

Post by imki »

skontao sam sta je dip8 i evo sad sam gledao i na njemu pise
ATMLU 016
46D 1
9J5093D
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7874
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Re: preprevka modula za daljinsko zakljucavanje

Post by pedja089 »

I dalje se bas nista ne vidi sa slike...
Ali sada je stvar sasvim jasna sta trebas uraditi.
Na poslednjoj slici gore desno je neki mikrokontroler, cini mi se po kristalu...
I sve sto trebas uraditi je prepraviti program u njemu, tj prilagoditi ga svojim potrebama i to je to...
To ti je samo par redova koda...
EDIT:
Jos samo kad procitao pravila foruma sve bi bilo super :!:
imki
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 31
Joined: 28-01-2011, 13:39

Re: preprevka modula za daljinsko zakljucavanje

Post by imki »

mozes li mi molim te ako ti nije tesko da oznacis na slici taj mikrokontroler?
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7874
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Re: preprevka modula za daljinsko zakljucavanje

Post by pedja089 »

Gornji desni veliki chip, na poslednjoj slici...
Ali mogu da se kladim u sta hoces da ces ga sjebati.
Prvo nemas programator, drugo zakljucan je da ne mozes iscitati kod iz njega, trece, i da ga iscitas nekim cudima, nema sanse da nadjes tajmerske rutine u par hiljada asemblerskih instrukcija.
Zato ne petljas sa tim modulom.
Napravi sklop koji ce prekinuti verlganje kad motor upali, a ovaj modul ti nece dati da vergla duze od 3s. Sto je odlicna kombinacija...
imki
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 31
Joined: 28-01-2011, 13:39

Re: preprevka modula za daljinsko zakljucavanje

Post by imki »

pa kako da ga prekucam onda jer moram imati sve ove opcije, ili da uzmam neki drugi mikrokontroler,ko mi to moze prekucati?
Last edited by imki on 28-01-2011, 22:17, edited 1 time in total.
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7874
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Re: preprevka modula za daljinsko zakljucavanje

Post by pedja089 »

Ne. To je radio modul, cela ta plocica. I sluzi za primanje signala sa daljinca. To ti je CHIP, ili ti integrisano kolo, ako ne znas sta je to, onda nemoj ni pokusavati bilo sta na modulu. Samo ces ga sjebati.
Rekao sam ti sta trebas napraviti.
Pisao program za kontrolere nisi, ocigledno je, pogotovo u asm, a prepoznavanje rutina u asm, i to pogotovo kada se kod vrati iz hex-a, i kad imena labela i sve nemaju veze sa mozgom, znaci zaboravi.
imki
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 31
Joined: 28-01-2011, 13:39

Re: preprevka modula za daljinsko zakljucavanje

Post by imki »

dakle hajmo ispocetka znaci trebam modul za daljinsko paljenje,gasenje,otvaranje gepeka,zatvaranje gepeka mislio sam da bi mogao iskoristiti ovaj modul sto imam ali eto nema veze idem u izradu novog e sad kako da ga napravim sta mi je sve potrebno za izradu?
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7874
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Re: preprevka modula za daljinsko zakljucavanje

Post by pedja089 »

Za pocetak znanje, alat i volja...
imki
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 31
Joined: 28-01-2011, 13:39

Re: preprevka modula za daljinsko zakljucavanje

Post by imki »

volje sigurno imam a za znanje mi treba tvoja pomoc hajde pomagaj
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7874
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Re: preprevka modula za daljinsko zakljucavanje

Post by pedja089 »

Znanje koje je potrebno za to svodi se na bar 4-5 godina ucenja teorije i jos toliko prakse...
Ja se jos nisam usudio pustiti u radio, jer nemam ni mrvicu znanja koje je potrebno za to.
Tako da moraces naci nekog malo strucnijeg. Ili poslusati mene pa napraviti kontrolu paljenja bas kako ti treba...
Post Reply