IR dimmer s PIC12F629

Rasprava o PIC mikrokontrolerima, PIC projekti i drugo vezano za PIC-eve...

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

PJERO
Napredujem
Napredujem
Posts: 136
Joined: 22-01-2011, 08:33

Re: IR dimmer s PIC12F629

Post by PJERO »

Mogu li prema ovoj shemi dodati vanjsko napajanje od 14-15v ukoliko na pinovima 3 i 5 nebi dobio dovoljan napon, i gdje bi se priključio s (+) odnosno (-). Dali je to izvedivo ili ne. Imam stabilizirani ispravljać 1,5-14,5v/3A, ali u svakom slučaju ispravljač mi nije problem ni ako treba manje snage od 3A. Hvala.
shema.zip
(8.26 KiB) Downloaded 237 times
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7874
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Re: IR dimmer s PIC12F629

Post by pedja089 »

Ne mozes. Tih 13V mora biti kontrolisano sa racunara. Ako ubacis jos 2 tranzistora za to dobijas allpic programator.
Pogledaj ponyprog na http://www.lancos.om" onclick="window.open(this.href);return false;, ili all pic. Ni jedan ne radi sjajno, ali mogu posluziti.
PJERO
Napredujem
Napredujem
Posts: 136
Joined: 22-01-2011, 08:33

Re: IR dimmer s PIC12F629

Post by PJERO »

Dali možda misliš na ovaj Allpic programmer. Savršeno, pretpostavljam da je ovaj najbolji što sam mogao naći na int. ali mi je "malo" teško napraviti štampanu pločicu. Još se nisam toliko usavršio. Ima li što jednostavnije. Za sada mi treba samo za 12F629, a poslije??? vidjeti čemo. Na svim ponuđenim rješenjima i odgovorima hvala, neovisno dali ću na kraju doći do rješenja.
allpic.zip
(485.38 KiB) Downloaded 228 times
RumbaKing
Napredujem
Napredujem
Posts: 167
Joined: 22-02-2009, 05:02
Location: Srbija
Contact:

Re: IR dimmer s PIC12F629

Post by RumbaKing »

Probaj taj RCD programator koji si napravio na nekom starijem kompu, trebao bi da radi.
Ako nista bar da znas da nije do njega.
Meni na starom radi, na srednjem ne a na najnovijem nemam ni gde da ga utaknem :)
PJERO
Napredujem
Napredujem
Posts: 136
Joined: 22-01-2011, 08:33

Re: IR dimmer s PIC12F629

Post by PJERO »

Evo, nije mi dalo mira dok nisam dobro izlistao forume i napokon napravio i jednu i drugu pločicu (laser.print i pegla, ispalo kao na slici, istina iz trečeg pokušaja ali!!) Sada mi se čini da je najbolje da odmah radim ovu veču ALLPIC. Inače komp mi je star oko 8 god. malo "pojačan" i radi bez greške. Savjete očekujem i dalje. Što neznam, pitati ću. Vidim da uvjek ima nesebićnih ljudi koji žele pomoči. Hvala.
2 RCD i ALLPIC PLOĆICA.zip
(44.7 KiB) Downloaded 229 times
PJERO
Napredujem
Napredujem
Posts: 136
Joined: 22-01-2011, 08:33

Re: IR dimmer s PIC12F629

Post by PJERO »

Evo sheme i slike uređaja. Gore su samo sheme. Ljevi je RCD a desni ALLPIC Pozdrav svima.
2 RCD i ALLPIC PLOĆICA.rar
(159.4 KiB) Downloaded 239 times
texas
Posts: 7
Joined: 20-12-2010, 10:36

Re: IR dimmer s PIC12F629

Post by texas »

pozdrav
idem i ja u izradu programatora, Ir Light Dimmer v.1 by Novakovic, sam izradio ( ne radi bez hexa kojeg treba ubaciti )
samo nam još netko treba dati hex
RumbaKing
Napredujem
Napredujem
Posts: 167
Joined: 22-02-2009, 05:02
Location: Srbija
Contact:

Re: IR dimmer s PIC12F629

Post by RumbaKing »

Pa sto si taj pravio kad imas trax-ov sve na izvolte :D
Plus imas podrsku od forumasa ako negde zapne.
User avatar
niho
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1895
Joined: 24-09-2009, 17:26
Location: Brcko, Bosnia and Herzegovina

Re: IR dimmer s PIC12F629

Post by niho »

Potpuno se slazem sa kolegom. Uradio sam nekoliko primjeraka Traxovog dimmera i svi rade fantasticno. U prvoj verziji nism imao TIC 206M pa sam probao sa nekakvim TAG xx koji je radio ali se nije mogao pojacati do kraja. I u njemu sam zamijenio originalnim TIC-em i radi odlicno. Cak i TSOP sam vadio nema iz cega nisam (sta god crkne a da je imalo daljinac, prvo vadim TSOP :lol: , sreca da nije crkla kakva kokoska na daljinski :lol: ) i svi su radili odlicno!! Ugradjujem ih direktno u kuciste prekidaca posto svi dovode 3 zice iako koriste samo dvije do "shaltera" valjda im lakse nabave PGP 3 × 1.5 ako nekoga zanima mogu postaviti i slike kako je to lijepo spakovano. Stvarno ne vidim zasto izmisljati toplu vodu, osim ako to nije opet ona prethistorijska potreba "UCITI I SAMO UCITI"
PJERO
Napredujem
Napredujem
Posts: 136
Joined: 22-01-2011, 08:33

Re: IR dimmer s PIC12F629

Post by PJERO »

Ej, neznam zašto je sada tema krenula u ovom smjeru. Ja sam se uključio nakon što sam sastavio IR dimmer koji sam našao na stranici KIFO ELEKTRONIKE sa TSOP 1138, i TIC 206, i nakon što sam isti sastavio. Problem je nastao što 12f629 treba programirati. Jeli treba ili ne treba? Ako treba onda nije problem u IR LIGHT DIMMER-u (bar za sada još neznam jeli problem u njemu) već u rješavam ALLPIC programatora, nebi li uspio programirati PIC 12f629. Nije mi problem načiniti ni drugi IR dimm. ali sada me interesira allpic.programator. Što se tiće "UČITI I SAMO UČITI", valjda ste shvatili da zato i jesam ovdje. Inaće sam završio strojarstki ( ne elektronički fax)a zbog nesreče na poslu i invalidnosti, a zadnjih godina se amaterski bavim elektronikom (zanimljiva mi je). Nebi volio da mi na forumu netko soli pamet zato što zna vjerojatno puno više od mene. Ako ne želi pomoči savjetom ne bih volio ni da komunicira na "moju" temu nikako. Često sam napisao da nebih ništa ni pitao da znam bez tuđe pomoči. Ja mislim da na forumu nebi smjelo biti nervoze radi nečijeg neznanja ili greške, a nervozu rješiti jednostavno ne uključivanjem u nečiji "glupi ili bespotrebni" projekt ili sklop. Još jednom hvala svima na pomoči. Inače imam 55g. tako da nisam mlad i neke stvari htjeli ne htjeli nemožete "shvatit" brzo kao u studentskim danima. Pozdrav svima.
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7874
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Re: IR dimmer s PIC12F629

Post by pedja089 »

Pic treba programirati, definitivno...
Bez programa pic je nista drugo do komad silicijuma i metala i plastike...
E sad je pitanje sa cime ga isprogramirati... tj sta ubaciti u njega. Ne moze bilo sta, mislim moze, ali nece raditi.
A posto nigde nema na hexa, osim da se kupi od autora isprogramiran pic. dzabe ste sastavljali taj dimmer...
Traxov dimer radi, i postoji kompletna dokumentacija za njega.
Pa jedino sta s emoze uraditi da se dobije dimer, to je da se napravi Traxov...
PJERO
Napredujem
Napredujem
Posts: 136
Joined: 22-01-2011, 08:33

Re: IR dimmer s PIC12F629

Post by PJERO »

Evo, sada kad smo se nekako sredili po pitanju što,kako i zašto, molio bih da mi netko preporuči koji ICPIC program da instaliram za ALLPIC-PROGRAMMER (komp. je Mic. Wind. XP professional.), pa da napokon i ovo proban odraditi. Skinuo sam sve i svašta, ali nezna što instalirati. Postoji li kakva opasnost da nešto "spržim" (osim 12fxxx) sa pogrešnom programom ili se svodi na pogriješiš i ne reagira, pogodiš i OK. Evo ovaj allpic programmer sam završio .
allpic.zip
(485.38 KiB) Downloaded 217 times
Pozdrav.
Još nešto, prema shemi, konektor 6mm za napajanje 15v treba spojiti da je sredina (iglica, tj sredina)minus, a plašt plus Jesam li u pravu??
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7874
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Re: IR dimmer s PIC12F629

Post by pedja089 »

Ja bih rekao da je iglica +, jer na ploci se vidi da taj vod ide na diodu...
Programi IcProg(obrati paznju na drajvere, opcije pa tamo negde da se instaliraju za xp), ponyprog(http://www.lancos.com" onclick="window.open(this.href);return false;), ili winpic ili kako vec..
A jako tesko mozes bilo sta srediti...
Pa cak i pic.
PJERO
Napredujem
Napredujem
Posts: 136
Joined: 22-01-2011, 08:33

Re: IR dimmer s PIC12F629

Post by PJERO »

Po ovoj shemi , dali crna deblja crta znači sredina konektora i oznaka minus. Po shemi izgleda da ako pogriješim polaritet, nema protoka struje zbog diode D1,Donja, koja se prekid vodi na diodu D3 . S obzirom na led 2 mislim da sam u pravu. Ako nisam u pravu recite da ne pogriješim. Kod konektora 15v mi se ne prekida srednja (koje je normalno plus) već ona od plašta (recimo minus)
Shema.rar
(496.09 KiB) Downloaded 229 times
Gdje skinuti pločicu za trax-ov dimmer
mauro75
Posts: 7
Joined: 10-12-2010, 14:32

Re: IR dimmer s PIC12F629

Post by mauro75 »

Bok Piero
Evo i ja sam nov u ovome al evo malo pomoći s moje strane ovaj programator je ok ja napravio i radi ok i evo linka imaš i pločicu u uputu za ICprog
http://www.yuelektro.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
A za jack samo umetni na pločicu sa linka i sve će da šljaka.
Pozz
User avatar
WhiteHead
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1627
Joined: 28-06-2007, 18:36
Location: 75,35k; B&H

Re: IR dimmer s PIC12F629

Post by WhiteHead »

Crna deblja na semi je minus i predstavlja plast konektora, na iglici je plus.
ne zamaraj se sa semom, uradi plocicu po nacrtu i radit ce. Visestruko provjereno.
Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti
PJERO
Napredujem
Napredujem
Posts: 136
Joined: 22-01-2011, 08:33

Re: IR dimmer s PIC12F629

Post by PJERO »

Pozdrav
Allpic je gotov. Evo par slika mojeg allpic-a. Može li mi sada itko objasniti
Radio bih sa programom icprog 105A skinutog sa http://www.yuelektro.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Jeli to u redu, ili da radim s nekim drugim icprog? Skinuo sam ih sve .
A sada I ovo:
1.dali prvo priključujem uređaj u komp ili prvo uključujem 14v.
2.koji su jamperi spojeni i koji priključci (1-2-itd)
3 dali na CON 1 (1-2-3-4-5) treba išta premostiti tj treba li koji jump. ubaciti
4. Kada stavljam PIC 12fxx, kada uključujem u komp, kada priključujem 14v, kada 5v, kada otvaram program icprog 105A
Kojim redosljedomm priključujem prije početka programiranja
Ako pogriješim redosljed ima li štete ili samo idem sve ispoćetka?
Konektor 6mm za 14v sam izvukao kabelom jer uređaj direktno uključim u komp. Bez produžnog RS 232 kabela.pa mi tako ne smeta konektor, jer ga izvučem sa strane.

Priključio sam uređaj na 14v bez PIC-a 12f629 i nisam ga uključio u komp. Samo onako. Kada sam uključio upalila se crvena ledica, a kada sam prespojio JP 1 onda se uključila i zelena Crvena je po uputi znak da je narinut napon 14v a zelena da je 5v. To mi se čini u redu. ??
Negdje sam pročitao da icprog moram otvoriti u istom folderu gdje i HEX file koji ubacujem. Jeli to tako? Evo i par sličica mog Allpic programera.
SLIKE...zip
(372.53 KiB) Downloaded 205 times
User avatar
WhiteHead
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1627
Joined: 28-06-2007, 18:36
Location: 75,35k; B&H

Re: IR dimmer s PIC12F629

Post by WhiteHead »

Puno pitanja, na forumu uglavnom imaju svi odgovori, ali evo...
0-icprog uzmi najnoviju verziju, nađi i driver "icprog.sys" i postavi ga u isti dir sa icprog, pokreni icprog i tamo uključi NT driver.
1-svejedno
2-za prvo programiranje ostavi samo JP1 uključen
3-ne
4-PIC ubacuj u podnožje dok je programator isključen, i s kompa i s napona. Ostali redoslijed nije bitan i nećeš ništa uništiti
HEX ne mora biti u istom folderu, u icprog ćeš ići na "open" i pronaći hex
Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti
PJERO
Napredujem
Napredujem
Posts: 136
Joined: 22-01-2011, 08:33

Re: IR dimmer s PIC12F629

Post by PJERO »

Hvala.
Pokušati ću kasnije pa se javim
Pozdrav
PJERO
Napredujem
Napredujem
Posts: 136
Joined: 22-01-2011, 08:33

Re: IR dimmer s PIC12F629

Post by PJERO »

Ne ide. Stalno izbacuje verify failed at adress 0000h! ili program failed at code adress 0000h ili no oscilator calibration value found. pokušao sam sa programima icprog 105A, i icprog 106, ponyprog v207c i isto. Sada sam te programe izbrisao a sutra ću probati sa WinPic 8oo. Ako tko ima savjet ??
Pozdrav
Post Reply