Counter display driver

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije. Ako ti treba neka shema, ovdje pitaj.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
NpN
Posts: 17
Joined: 21-11-2010, 09:15

Counter display driver

Post by NpN »

Imam displej 2 1/2 cifre... Znaci do broja 199...
Ono sto meni treba je sklop, koji ce da meri koliko puta se dobije impuls na ulazu u toku 15 sekundi i da ga pomnozi sa 4, i da ispise na displeju...
ILI... Da bude na fazon BPM-a (beats per minute, za one koji nisu upuceni) i da daje neki prosek u minuti cim bude u stanju da dodje do istog.

E sad da pojasnim zasto mi treba...
Pravio sam Heart Rate Monitor, i to fino sljaka na principu saturacije kiseonika u krvi, a za signalizaciju imam jednu led diodu koja trepne na svaki otkucaj srca, fino radi bash :)
Znaci imam "jedinicu" na svaki otkucaj srca, to bih da posaljem na neki brojac, on na drajver za displej i to je to, otprilike.
Ono sto ja hocu je displej da mi izbaci koliko srce ima otkucaja u minuti? Ja sam zamislio sklop onako kako sam opisao u prvih par recenica, ako neko ima bolju ideju, neka vice :)

Moze i varijanta sa mikrokontrolerom, to bi bilo daleko jednostavnije i brze za napraviti, ali pod uslovom da ima i hex da se skine, jer sa pisanjem programa za pic-eve jos uvek zbog manjka vremena nisam daleko dogurao.... :/

Ako nesto treba da se pojasni, tu sam, ako kontate, a kontate, pucajte. Hvala :)
User avatar
vladobk
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 34
Joined: 10-11-2010, 17:05
Location: Loznica
Contact:

Re: Counter display driver

Post by vladobk »

sa mikrokontrolerom meris vreme izmedju 2 impulsa i on preracuna u beat per minute
NpN
Posts: 17
Joined: 21-11-2010, 09:15

Re: Counter display driver

Post by NpN »

Ok, ali da li ima neka gotova sema sa hex-om, jer zbog obaveza nemam vremena da stignem da se pozabavim ucenjem pisanja kod-a za pic? :(
User avatar
vladobk
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 34
Joined: 10-11-2010, 17:05
Location: Loznica
Contact:

Re: Counter display driver

Post by vladobk »

ja radim sa avr kontrolerima i radio sam broojac napred nazad ali tvoj projekat nebi bio besplatan
NpN
Posts: 17
Joined: 21-11-2010, 09:15

Re: Counter display driver

Post by NpN »

Treba mi za pic, koliko para? od 1-199 otkucaja da meri?
User avatar
hari poter
Napredujem
Napredujem
Posts: 196
Joined: 09-10-2008, 01:46
Location: Beograd
Contact:

Re: Counter display driver

Post by hari poter »

2 komada cd4026, brojaci sa carry out (carry out drugog brojaca pali keca na displeju) koji imaju sedmosegmentni led izlaz.
Na ovo treba dodati vremensku bazu 15 sekundi, kristal 32KHz (cd4060 2 kom).
mali RC integrator - uoblicavac impulsa iz vremenske baze na clock inhibit brojaca, da bi displej prikazivao rezultat, da ne bi treperio.
Sto rece vladobk, odlucio se ti za pic ili brojace, nije besplatno.
Naplati svoje obaveze i sa tim parama plati elekronicara ili programera.
Najlepse je kada svako radi svoj posao. Pozdrav.
BlackForce
Posts: 8
Joined: 30-11-2008, 21:43

Re: Counter display driver

Post by BlackForce »

Svaka cast majstorima PIC programera!!! I cast IZUZECIMA
Osecate se bogovima svih foruma.
Zasto ste na forumima,ako ne zelite da (stvarno) pomazete drugima.
BIZNIS jel???
Otvorite sopstveni forum s imenom "Ovo je forum radi biznisa,zarade para i blamiranje manje upucenih u programiranje" PIC-eva,Atmega... i slicno.
Ubedjen sam da osim programiranja u nekim drugim oblastima su glupi ko TOCAK,ali nemojmo se zavaravati,ni programiranje niko ne moze znati perfektno(bez greske).
Po mom misljenju forumi su za uzajamno,bezuslovno pomaganje drugima.
Danas neko meni,sutra mozda ja nekom,itd..
Ko ne misli tako,neka se ne pojavljuje sa postovima "eee brale znanje se placa".Svako zna nesto,sto drugi ne znaju.Ovakvi postovi me jako razocaraju,i uzneiravaju.
Zato smo tu gde smo,jer pratimo semu zapada(svako samo za sebe zna),a komsiju ko ga j....be.
Izvinite zbog ovog posta,ali nisam mogao da drzim u sebi misljenje o naduvenim BOGOVIMA.
Nikog ne zelim imenovano vredjati,cak pojma nemam ko je tu admin,ali ja bi iskljucio biznis MAJSTORE (a mozda cu ja biti isljucen zbog ovog posta)
Srecna vam nova 2011
User avatar
Drago_Zg
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 583
Joined: 16-09-2008, 19:40

Re: Counter display driver

Post by Drago_Zg »

Blagodarim na iskrenim razmišljanjima. Slažem se u mnogim tvojim mišljenjima, ali
imam i oprečna razmišljanja. Zato samo jedno pitanje:
Što si to "donio" na Forum, da bi mogao nešto "odnijeti" ?
Ako samo odnosiš, osiromašuješ ga , ali ako i donosiš, oplemenuješ ga!
[URL=https://meettomy.site]Beautiful Womans in your city[/URL]
BlackForce
Posts: 8
Joined: 30-11-2008, 21:43

Re: Counter display driver

Post by BlackForce »

Ima i u tome nešto Drago_Zg,ali možda će meni 10 puta neko pomoći,dok ja mogu jednom da pomognem drugima.A možda i obrnuto.To i nije toliko bitno.
Ukratko mene nervira,da neko zato prati forum,da bi profitira od toga.Izuzev da neko ponudi posao,pa tako se sklapa biznis.
Novce neka svako traži u svome okružju,a ne na forumima.Ovde neka ostane bezuslovno pomaganje drugima i to fraj.
User avatar
sindja1204
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 792
Joined: 03-05-2009, 11:57
Location: Beograd

Re: Counter display driver

Post by sindja1204 »

BlackForce wrote:.Ovde neka ostane bezuslovno pomaganje drugima i to fraj.
Bilo bi to sve u redu da se ovde nejavlja masa ljudi koji traze da neko umesto njih nesto odradi ili resi neki problem, zato sto oni nemaju vremena, posto su do guse u drugom biznisu, zato sto nesto neznaju a da pri tom nista nisu uradili da to nauce, zato sto po pravilu uvek imaju kratke rokove(mislim na maturante) da predaju svoje radove za maturski ispit, zato sto....zato sto..... " a naravno, ovde na forumu uvek ima dovoljno dokonih ljudi, spremnih da u svakom trenutko to velikodusno odradi i resi njihove probleme.... Nekom ce uraditi PCB, nekom uraditi diplomski, umesto nekog Googlati i naci mu ono sto trazi, nekom dati savet"...Nekom...
Zasto bi to neko radio?
S druge strane, svaki forumas koji se potrudio da nesto uradi i pri tom naisao na neki problem, ovde je velikodusno od svih nas dobio odgovor ili savet kako da resi problem.
Ukratko mene nervira,da neko zato prati forum,da bi profitira od toga.
Pa zar upravo ovde ne profitiraju oni koji traze da neko umesto njih nesto odradi?
User avatar
Feko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4394
Joined: 23-07-2008, 06:18
Location: Hrvatska, Slavonija, Selo moje malo...

Re: Counter display driver

Post by Feko »

...amen.
User avatar
niho
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1895
Joined: 24-09-2009, 17:26
Location: Brcko, Bosnia and Herzegovina

Re: Counter display driver

Post by niho »

@ sindja1204
Sve receno podrzavam !!
yt1nvs
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 286
Joined: 30-03-2009, 16:54

Re: Counter display driver

Post by yt1nvs »

Isto pitanje je @NpN postavio i na elitesecurity i tamo dobio i hex i izvorni kod C.E sad verovatno neko treba to i da napravi,mozda covek nema vremena.
NpN
Posts: 17
Joined: 21-11-2010, 09:15

Re: Counter display driver

Post by NpN »

sindja1204 wrote: Bilo bi to sve u redu da se ovde nejavlja masa ljudi koji traze da neko umesto njih nesto odradi ili resi neki problem, zato sto oni nemaju vremena, posto su do guse u drugom biznisu, zato sto nesto neznaju a da pri tom nista nisu uradili da to nauce, zato sto po pravilu uvek imaju kratke rokove(mislim na maturante) da predaju svoje radove za maturski ispit, zato sto....zato sto..... "
Vidi... Da ti malo pojasnim stvar, da ne skaces tako bez potrebe revoltirano...
Po mom nekom normalnom ljudskom misljenju, ja bih trebao biti revoltiran, jer sam dosao ovde po pomoc, a za pomoc su mi trazili novac. Da je to neka pristojna cifra, u redu, ali tipa 20 eura nije malo.
Dodam toj cifri utroseno moje vreme + delovi, mogu da kupim digitalni merac pritiska sa sve memorijom i otkucajem i sve ostalo, realno.
Niti sam maturant, niti sam u nekom teskom biznisu niti cu profitirati od ovoga. Inace, nemam vremena jer zivim u malom gradu na severu Vojvodine, koji je generalno siromasan i mrtav, pa moram stalno da se cimam svuda svakako, da radim svasta, da prihvatim da odradim i ono sto ne znam, kako bih zaradio nesto, usput i to naucim, kako bih dosao do novca jer sam nezaposlen, a grad ne nudi nista... Mada, tako je u vecini gradova u Srbiji, ako izuzmemo bg i ns... Uzas, ali tako je.
E sad, posto vidim da ste se upalili oko toga koliko kosta znanje... Ja i to razumem! Bas zbog toga iz prethodne price, svako pokusava da dodje do novca kako god zna i ume i onda se gubi ljudskost i humanost medju ljudima, jer se nema, a potrebno je.. Tako da ja sve to razumem, ja sam dosao i pitao, ako neko hoce hoce, ako ne, niko ga ne tera.
Inace uredjaj pravim radi jednog clana porodice, da bi NA LAKSI NACIN dosao do broja... Ko razume shvatice.

sindja1204 wrote: Pa zar upravo ovde ne profitiraju oni koji traze da neko umesto njih nesto odradi?
Ne znam za druge, ali ja od ovog tesko da cu profitirati.
Uostalom, ako je recimo neki projekat postavljen na sajt, a ja ga napravim i prodam, ja sam "profiter"?
Pricam o gotovim projektima.
Dajte ljudi malo razmislite sta smo postali.
yt1nvs wrote:Isto pitanje je @NpN postavio i na elitesecurity i tamo dobio i hex i izvorni kod C.E sad verovatno neko treba to i da napravi,mozda covek nema vremena.
...Za sta sam neizmerno zahvalan, ali imam malih problema sa uredjajem, a tu su i drugi problemi zivotni, pa ne stizem da se posvetim 24h tome...
Ako posetis isti forum koji si pomenuo, videces i problem i slike, pa cak i video uredjaja koji "neko treba da napravi, jer ja nemam vremena". I to isto vece, hvala na pitanju...

I moram samo dodati jedno pitanje... Zasto ljudi prave termometre sa displejima od nokije i picevima, kada ima da se kupe gotovi za 5 eura? A i masa drugih projekata? Elektrosnka sveca, 300 dinara... A pic samo jedan isto toliko, + ostalo + vreme... Cari samogradnje i ljubav prema elektronici i znanju su jedna jako divna stvar... Nije sve u sistemu "radi svoj posao, zaradi pa kupi". Nema tu draz taj uredjaj koji nije "rucno izradjen"... Nadam se da se razumemo :)

Surova borba za puki opstanak nas je nacinila onakvim kakvi smo sada, kako vi tako i ja isto.

Hvala na pomoci i razumevanju.
User avatar
sindja1204
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 792
Joined: 03-05-2009, 11:57
Location: Beograd

Re: Counter display driver

Post by sindja1204 »

Da ti malo pojasnim stvar, da ne skaces tako bez potrebe revoltirano
Moj komentar se ne odnosi na tebe, citaj pazljivije...

Edt:
pa moram stalno da se cimam svuda svakako, da radim svasta, da prihvatim da odradim i ono sto ne znam, kako bih zaradio nesto, usput i to naucim, kako bih dosao do novca jer sam nezaposlen
Upravo ti radis isto ono sto zameras drugima :lol:
NpN
Posts: 17
Joined: 21-11-2010, 09:15

Re: Counter display driver

Post by NpN »

Napravi razliku izmedju tehnickog foruma koji treba da sluzi za razmenu znanja, i realnog zivota!
User avatar
Drago_Zg
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 583
Joined: 16-09-2008, 19:40

Re: Counter display driver

Post by Drago_Zg »

Malo pojasni !
[URL=https://meettomy.site]Beautiful Womans in your city[/URL]
Post Reply