LED dispjeli na mikrokontroleru

Rasprava o PIC mikrokontrolerima, PIC projekti i drugo vezano za PIC-eve...

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7874
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Post by pedja089 »

sve jedno, zavisi kakav program pises i ako koristis bcd>sedmoseg. dekoder onda zavisi od njega koji displej koristis...
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7874
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Post by pedja089 »

pa gde je zakacen zajednicki kraj. na plus ili minus, moguce je da ide preko tranzistora ako idu displeji u multipleksu, a ako imas dekoder, onda samo pogledaj sta pise u datasheetu dekodera...
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7874
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Post by pedja089 »

pa ako tranzistor displej vezuje na +, ajde razmisli pa koji displej je sa zajednickim plusem...
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7874
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Post by pedja089 »

pabudi malo sigurniji u sebe...
User avatar
Smjesko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4012
Joined: 26-12-2005, 17:12

Post by Smjesko »

Kazes da nisi "bil siguran". Onda vjerojatno nisi niti "Bil Gates". :wink:
User avatar
ShOkRe
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 468
Joined: 10-01-2007, 20:55
Location: Pula

Post by ShOkRe »

da, bill laden... ća ui isti zglavnega grada pensaju da moru kuseljati kako hi je volja, forši nebi bilo zgorega da se gambjaju da govoridu da hi svi moru kapiti, forši bi njim uni bot dali kakovi štabili odgovor :-)
User avatar
Smjesko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4012
Joined: 26-12-2005, 17:12

Post by Smjesko »

E bas tako Kreso. Svaki mlati kako u njegovoj selendri mlate, pa onda tko razumije a tko ne. :D
Evo , cim svladam ona kineska slova ja cu pocet po kineski - kad kinezi mogu ovdje robu prodavat - mogu i ja kineski mlatit. 8)
yt1nvs
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 286
Joined: 30-03-2009, 16:54

Re: LED dispjeli na mikrokontroleru

Post by yt1nvs »

Nije lose imati ovaj programcic za 7-seg.dsp.Stavih ga ovde da ne otvaram NEWTOPIC
Attachments
Generator.rar
generator
(42.12 KiB) Downloaded 225 times
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7874
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Re: LED dispjeli na mikrokontroleru

Post by pedja089 »

program nije ni od kakve koristi.jer cesto nije zgodno spojiti da segment a bude na nultom bitu b na prvom itd....
kada si ga vec pisao, mogao si malo poraditi na izgledu, i postaviti da se moze odredjivati na kojem je bitu koji segment. mislim da bi dobro dosao prikaz i u decialnoj vrednosti. dugme "copy to cplipboard", tacnije za svaku vrednost.
mozda ujedno kada se prikazuju sve tri vrednosti napraviti i konverter iz jednog u druga 2 zapisa.
mozda ne bi bilo lose dodati i ascii konverter i slicne stvari koje se cesto srecu u radu.
ili mozda jos napraviti i generator koda, za prikaz na displeju, za nekoliko jezika itd...
e to bi vec dosta koristilo.
yt1nvs
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 286
Joined: 30-03-2009, 16:54

Re: LED dispjeli na mikrokontroleru

Post by yt1nvs »

Nisam te bas najbolje razumeo sta si hteo da kazes.Program je namenjen da vidis vrednosti nekog porta ako kacis dsp. direkt na njega (npr. PIC i PORTB).Smem da se kladim kad si ucio picbasic da ti je segment A od dsp. bio na RB0 itd.Znaci prg. je vise za pomoc u radu (kako ono bi H ili L u HEX-u za dsp. sa zajednickom katodom).Znaci ovo nije neki naucni rad pa tolika polemika.
E sad ovo: program nisam pisao ja vec sam natrcao na njega pa ga okacio ovde!Ako bas smeta ukloni ga.
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7874
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Re: LED dispjeli na mikrokontroleru

Post by pedja089 »

ne smeta...
samo sam rekao sta bi bilo dobro napraviti i sta je korisno.
a odmah da ti kazem izgubio si opkladu :wink:
prvo sto sam radio sa displejuma bio je multipleks 3 displeja i sa dekoderom 74ls47.
naravno prvo sam prikazivao jednu cifru na sva tri pa sam ih onda rastavio na razlicite, pa onda video kako iz promenljive izdvojiti cifre...
inace jos nisam ni jednom vezao displej na pic direktno, puno mi to pinova zauzuma...
ako ne verujes dodji pokazacu ti razvojnu plocu na kojoj sam ucio programiranje
Post Reply