Pravam Manson EP-925 ispravljac

Forum o svemu i svačemu, ALI vezanim za elektroniku.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
User avatar
DigiSoft
Napredujem
Napredujem
Posts: 161
Joined: 04-10-2006, 00:55
Location: Makedonija, Skopje

Pravam Manson EP-925 ispravljac

Post by DigiSoft »

Zdravo.
Pocnav da go pravam ispravljacot Manson EP-925. Dali nekoj moze da mi kaze dali e dobar? Dali nekoj imal iskustvo so ovoj ispravljac? Fala.

Eve sliki od nego:
http://www.xs4all.nl/~pa0fri/Diversen/EP925/ep925.htm

Image

Eve ja i semata:
http://members.home.nl/pa3p/ep925.pdf
User avatar
MHN
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 350
Joined: 11-03-2005, 22:02
Location: Sarajevo

Post by MHN »

Ovo je odlican ispravljac, vec duze vrijeme radim njim a imam i kolega koji su ga koristili i duze od mene i pravo su zadovoljni. Ove ispravljace prave vise firmi, kod mene je VOLTCRAFT iz Conrad-a. U Conrad-u ih ima i dan danas kupiti i poskupi su, tako ako mozes slobodno ga pravi. Inace meni sluzi za radio stanicu i nikakav nije problem za njega dok ona vuce 10-tak ampera.
User avatar
Smjesko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4012
Joined: 26-12-2005, 17:12

Post by Smjesko »

Niti jedan ispravljac ne moze biti los. Cak i los moze postati dobar ili odlican ako ga gradi netko tko ima znanje.
Kad bih ja gradio ovaj, umjesto analognih instrumenata stavio bih digitalne, radi lakseg ocitavanja, jer analogni su "pain in assholes"-kako kaze Borat. :D
User avatar
DigiSoft
Napredujem
Napredujem
Posts: 161
Joined: 04-10-2006, 00:55
Location: Makedonija, Skopje

Post by DigiSoft »

MHN wrote:Ovo je odlican ispravljac, vec duze vrijeme radim njim a imam i kolega koji su ga koristili i duze od mene i pravo su zadovoljni. Ove ispravljace prave vise firmi, kod mene je VOLTCRAFT iz Conrad-a. U Conrad-u ih ima i dan danas kupiti i poskupi su, tako ako mozes slobodno ga pravi. Inace meni sluzi za radio stanicu i nikakav nije problem za njega dok ona vuce 10-tak ampera.
Fala ti mnogu za odgovorot! Tvojt odgovor MNOGU MI ZNACESE kako poddrska da go dopravam ovoj ispravljac. Uste kutijata da ja napravam i gotov sum i kje pratam sliki!

@Smjesko sosema si vo pravo. I jas mislev da mu stavam digitalni Instrumenti ali nemam pari za da gi napravam vo momentov. Mozda ponatamu kje stavam digitalni.
Edina poevtina varijanta e da kupamm LCD displej 8 x 2 za PIC16F877 i da napravam da prikazuva amperi i volti na toj displej. Inaku mnogu e skupo da kupam 6 komada analogni 7segmentni displei. Sto mislis ti?

Fala za odgovorot
poz.
User avatar
MHN
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 350
Joined: 11-03-2005, 22:02
Location: Sarajevo

Post by MHN »

Sigurno se neces pokajati za ispravljac, samo ako imas dobar trafo. A sto se tice instrumenata pokusaj s ovim : http://elfly.pl/multimetr/multimetr_en_DIP.htm
ja sam ovo napravio i odlicno radi!!(na jednom drugom ispravljacu)
User avatar
Smjesko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4012
Joined: 26-12-2005, 17:12

Post by Smjesko »

Slazem se s ovim sto ti predlaze MHN. Ne znam tocno kolika bi bila cijena elemenata za ovaj instrument.
LED-pokazivaci su nesto jeftiniji, ali nisam naisao na neku dobru shemu s PIC-em ili AVR-om za njih. Ima shema sa ICL7107 i LED-pokazivacima, ali taj chip nije lako naci.
Shenda

Post by Shenda »

Smjesko wrote: Ima shema sa ICL7107 i LED-pokazivacima, ali taj chip nije lako naci.
... osim kod "maxima" kao sample...

Papci, šalju samo po dva :lol: :P :lol:
User avatar
DigiSoft
Napredujem
Napredujem
Posts: 161
Joined: 04-10-2006, 00:55
Location: Makedonija, Skopje

Re: Pravam Manson EP-925 ispravljac

Post by DigiSoft »

Znam deka pomina dolgo vreme odkako go zapocnav ovoj proekt no nemav vreme da go dovrsam. Sega se oslobodiv od obvrskite i resiv da go zavrsam ovoj ispravljac. Eve nekolku sliki za da vidite do kade sum.

Plockata e celosno napravena doma so prenos na toner od laserski stampac.

Znam deka PCB plockata e prljava i treba da se cisti :D
Attachments
SDC10442.JPG
SDC10442.JPG (46.42 KiB) Viewed 1929 times
SDC10441.JPG
SDC10441.JPG (44.12 KiB) Viewed 1929 times
SDC10439.JPG
SDC10439.JPG (36.32 KiB) Viewed 1929 times
SDC10437.JPG
SDC10437.JPG (50.3 KiB) Viewed 1929 times
SDC10435.JPG
SDC10435.JPG (44.32 KiB) Viewed 1929 times
Post Reply