Ometanje GSM-a , Radia, i televizije

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije. Ako ti treba neka shema, ovdje pitaj.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

toky
Posts: 11
Joined: 02-07-2005, 15:14

Ometanje GSM-a , Radia, i televizije

Post by toky »

Znaci vidi s egore kaj trazim ,
Neku shemu uredaja koji bi ometo primanje TV signala, Radia i li GSM signala


inace treb mi jer me susjed Maltretira muzikom, pa ja nejga zelim sjebat, a najrade bi za 0metanje tva :twisted:

thanks
iq
Napredujem
Napredujem
Posts: 125
Joined: 27-06-2005, 23:29
Location: V. Gorica

Post by iq »

treba ti neki ?irokopojasni ometa? onda.

mislim da je to malo kompliciranije za napravit!
User avatar
MC Spanjolac
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 87
Joined: 30-10-2005, 19:44
Location: Hrvatska, ZGD
Contact:

Post by MC Spanjolac »

toky jesi našo kaj i mene to zanima
User avatar
virtualx
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1064
Joined: 11-01-2005, 00:10
Location: Bihac
Contact:

Post by virtualx »

e i ja bi nekakvu semu za to,recimo za TV
ali samo na kratko
:wink:
Firkragg

Post by Firkragg »

Za TV možeš koristit neki mali bug koji če odašiljati konstantno na frekvenciji TVa. To će biti dosta za samo jedan kanal i moraćeš ih napravit više ako hoćeš ometat više kanala odjednom.

http://www.electronics-tutorials.com/os ... basics.htm
http://users.pandora.be/educypedia/elec ... uitsrf.htm
User avatar
MC Spanjolac
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 87
Joined: 30-10-2005, 19:44
Location: Hrvatska, ZGD
Contact:

Post by MC Spanjolac »

kaj nema nekaj sa trimerom koji mjenja frekvencije pa tak mogu nać i ometat program koji hoću
User avatar
MC Spanjolac
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 87
Joined: 30-10-2005, 19:44
Location: Hrvatska, ZGD
Contact:

Post by MC Spanjolac »

kako da napravim i od čega UHF oscilator na kojem mogu mjenjat frekvenciju pomoću trimera
:roll:
buco

Post by buco »

Pa ima i to u samom tjuneru VCO s PLL sintesajzerom u chipu digitalno upravljani !! U mom susjedstvu je bio tako jedan "malac" nadobudni experimentator pa radeci predajnike "nabo" i harmonik s kojim je njegov predajnik [ htio je bit neka nova "tajna" radio stanica ? ] ometao TVe u krugu par desetaka metara , posto se nije dao smirit morala je doc policija i rijesit to s roditeljima jer takve predajnike moze otkrit i obican laik.I drugo ako je predajnik relativno male snage dao bi se zastitit koristenjem usmjerene antene s uzemljenom mrezicom iz pravca ometanja postavljenje kraj iste antene !! Nikako mi nije jasno zasto ljudi "pate" naprosto su "bolesni" za tim da drugom nanesu neugodnosti i stetu , da sam ja administrator ovog sajta takve "muzicke zelje" nebi dozvolio na boardu a njihove bi pokretace udaljio jer je to [kao ometanje TVa] samo po sebi nekulturno i nekorektno prema obicnim gradjanima. To je moj stav o tako "teskim tehnickim pitanjima" !! .Ali puno kaze o onima koji ga postavlju i inzistiraju na njemu.Takve bi stvari trebalo zabranit na boardu.
Pozdrav
Firkragg

Post by Firkragg »

Pa šta, ovdje se samo priča a svako koristi ono što napravi na svoju odgovornost i to se nikog drugog ne tiče... :?:
buco

Post by buco »

Pa koliko vidim ovdije se i "pita" [ dapace skoro i moli ocajnicki , nebi li se nekom drugom "zagorcao" zivot pa makar za po ure slave u "selu" ] , a ne samo prica , kao to napravit . Neznam kako bi se bilo tko od vas osijecao da mu tamo neki "super elektronicar" ometa prijem na TVu , GSMu ili nekom drugom uredjaju masmedije , dal namijerno dal "slucajno" neznajuci sam sto radi pa mu osciltor "prsti" na sve strane kao vec spomenuto iskriste.Jednostavno zapitajte sami sebe dal bi vi to voljeli da vama netko uradi ?? Samo nemojte rec da ste "rambo"-i pa bi vi to ,ko nasi specijalci koksi , sredili bez po muke. :-(
Pozdrav
Firkragg

Post by Firkragg »

:D :twisted: 8)
User avatar
MC Spanjolac
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 87
Joined: 30-10-2005, 19:44
Location: Hrvatska, ZGD
Contact:

Post by MC Spanjolac »

gle ak meni to neko radi pa nebum čeko nego bum uzvratio nekom mjerom a vas molim za pomoć zato kaj mislim da ste sposobni mene neko već 3 tjedna zeza tak i to kad je nekaj dobro na programu pa tak da nije bez veze nego sa razlogom i znam kak je to kad tebe neko zaje....
User avatar
zogldi
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 60
Joined: 31-10-2005, 23:26
Location: Sarajevo,Bosnia & Hercegovina
Contact:

Re: Ometanje GSM-a , Radia, i televizije

Post by zogldi »

E nemoj nikoga sje... na duže vrijeme!Za to ti može poslužiti obićna buba sa dva tranzistora,u oscilator bube ubaci neki BF... tranzistor(tipa BFR91)i u oscilatoru zamjeni trimer koji je paralelno sa zavojnicom(1-40pF)i kad završiš posao gasi i neprimaj se!!!!
Firkragg

Post by Firkragg »

Pa to mu ja govorim :)
U biti je najbolji običan VF oscilator s antenom :!:
User avatar
zogldi
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 60
Joined: 31-10-2005, 23:26
Location: Sarajevo,Bosnia & Hercegovina
Contact:

Re: Ometanje GSM-a , Radia, i televizije

Post by zogldi »

E nemoj nikoga sje... na duže vrijeme!Za to ti može poslužiti obićna buba sa dva tranzistora,u oscilator bube ubaci neki BF... tranzistor(tipa BFR91)i u oscilatoru zamjeni trimer koji je paralelno sa zavojnicom(1-40pF)i kad završiš posao gasi i neprimaj se!!!!
User avatar
MC Spanjolac
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 87
Joined: 30-10-2005, 19:44
Location: Hrvatska, ZGD
Contact:

Post by MC Spanjolac »

sve je to u redu i ok al kak to napravit treba mi shema
User avatar
MC Spanjolac
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 87
Joined: 30-10-2005, 19:44
Location: Hrvatska, ZGD
Contact:

Post by MC Spanjolac »

toky kaj tebe to više ne zanima!?!
User avatar
MC Spanjolac
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 87
Joined: 30-10-2005, 19:44
Location: Hrvatska, ZGD
Contact:

Post by MC Spanjolac »

evo ga ljudi sa mikrokontrolerom je al radi (bar meni)
košta oko 5,5 kn sve skupa

http://www.elektronika.ba/forum/uploadz ... _jamer.txt
Firkragg

Post by Firkragg »

Nema tu mikrokontrolera, to je najobičniji astabil s 7404. Ja sam radio FM bug s njim i pokazo se dosta dobar, a kako ima puno harmonika dobar je i kao ometač. Dao sam ti linkove na kojima imaš hrpu takvih bugova i oscilatora, koji bi mogli jednako poslužiti.
User avatar
MC Spanjolac
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 87
Joined: 30-10-2005, 19:44
Location: Hrvatska, ZGD
Contact:

Post by MC Spanjolac »

koji link daj ga please tu postaj
Post Reply