Imali neki strucnjak za bicikla?

Forum koji ne mora biti vezan za elektroniku ali u kojem vrijede pravila foruma!

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
User avatar
StereoBucket
Napredujem
Napredujem
Posts: 129
Joined: 21-04-2012, 21:42
Location: Republika Srpska - Banja Luka

Imali neki strucnjak za bicikla?

Post by StereoBucket »

Imam jedan problem sa biciklom.
Dakle kad god malo jace okrenem pedale ili uzbrdo idem cuje se nego grebanje.
Neznam kako da objasnim ali nesto kao da zagrebe unutar tocka kad jace okrenem pedale.
Kad neokrecem pedale nista se necuje.

Jel zna neko sta ovo moze biti?
"Da li je priroda velika mačka?
Ako jeste,ko je vuče za rep?"-Nikola Tesla
Kosovic
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 52
Joined: 17-09-2009, 19:41
Location: Vrbas, Srbija

Re: Imali neki strucnjak za bicikla?

Post by Kosovic »

Sve zavisi odakle tačno dolazi zvuk. Ako je ono što mislim, onda ti se to čuje iz osovine pedale. Po meni je to za zamenu, ako je zvuk iz pedale, mada možeš probati sa podmazivanjima.
Koji je bicikl u pitanju? Sa brzinama, običan gradski ili šta? Moraš odrediti odakle tačno zvuk dolazi.
User avatar
Feko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4394
Joined: 23-07-2008, 06:18
Location: Hrvatska, Slavonija, Selo moje malo...

Re: Imali neki strucnjak za bicikla?

Post by Feko »

Zavisi koji je bicikl?
Obicno taj problem pravi ako je lanac istegnut tj. treba isti zamjeniti sa novim!
Također je dobro promijeniti i zupčanik na točku pogotovo ako je brzinac u pitanju jer nakon promjene lanca se zna desiti da bicikl "preskače" tj. novi lanac se počne (pri jačem pritisku pedala) penjati na zubce i onda se vrati natrag u ležište između zubi. Daklem promijeni lanac i zupčanik i nemaš brige.
Ako je stariji bicikl i zupčanici na srednjem pogonu znaju biti istrošeni pa možda i to treba zamijeniti no to se može vidjeti golim okom da su zako zaobljeni (istrošeni).

Problem sa osovinom, konusima i ležajevima se osjeti cijelo vrijeme tijekom vožnje neovisno da li se okreću pedale...tako da to vjerojatno nije problem nego ovo gore što sam neveo tj. lanac i zupčanik!

edit:
Ako nije ovo gore navedeno...provjeri mjenjač na zadnjem točku. Možda ti je savinjen pa ne vodi lanac u pravcu sa srednjim zubčanikom i zadnjim točkom tj zadnjim zubčanikom.
Post Reply