Facebook problem

Forum koji ne mora biti vezan za elektroniku ali u kojem vrijede pravila foruma!

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
User avatar
informaticar
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 588
Joined: 09-12-2008, 16:31
Location: Velika Kopanica - Slavonski Brod

Facebook problem

Post by informaticar »

Prije mjesec dana na facebook me dočeka poruka na zidu koju je napisao haker u moje ime:
"You've been hacked by Juniorboy & Moonlight & V3n0m !!!!!!!!!!!!
IF you want your FB bayk fuck you !"
sve živo je izmjenito kao ujak mi je dodan mr black mjesto stanovanja mi je stavito neđe u turskoj, ali ništa to nije problem ali dok sam online svako malo facebook zablokira i tada ako se sa nekim dopisujem ja postanem offline dok ne osvježim :shock: provjerio sam komp. od virusa ništa nisam našao pa ako neko zna riješenje što da napravim?
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7872
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Re: Facebook problem

Post by pedja089 »

Moj savet ti je obrisi face :D
sashko
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 370
Joined: 29-03-2010, 13:56
Location: GRAD EXITA

Re: Facebook problem

Post by sashko »

i zakopaj racunar negde u sumi da ne moze niko stici do njega :)
r2d2
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 408
Joined: 08-01-2007, 18:38
Location: Zagreb

Re: Facebook problem

Post by r2d2 »

ako sumnjas na viruse, možeš ih se rješiti termičkom obradom :wink: , temperature preko 400 stupnjeva uništavaju gotovo sve bakterije i viruse :lol:
...:::SVAKO "ZASTO", IMA SVOJE "JEBIGA":::...
User avatar
race king
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1098
Joined: 11-05-2008, 19:09
Location: Hrvatska, Osijek

Re: Facebook problem

Post by race king »

ne kontam sta sad ocekujes?
samim stavljanjem svojih osobnih podataka na internet prihvacas taj rizik...
Dvije ploče jedan izolator,mala moja to je KONDENZATOR...
User avatar
informaticar
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 588
Joined: 09-12-2008, 16:31
Location: Velika Kopanica - Slavonski Brod

Re: Facebook problem

Post by informaticar »

Ma kakvi božiji podatci nije to problem problem je što me jebeno blokiranje stalno živcira dopisujem se sa nekime i odjednom ja blokira ja sam offline dok ne stisnem osvježi pa tada tako 5min pa ponovo...
@peđa ajd se banuj :lol:
User avatar
mega162
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 934
Joined: 10-04-2010, 17:54

Re: Facebook problem

Post by mega162 »

obriši taj profil i napravi drugi. da nejdeš u sumljive grupe i da imaš malo bolje složenu privatnost do toga vjerojatno nebi došlo....
Mirza MSETS
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 35
Joined: 16-12-2011, 01:28

Re: Facebook problem

Post by Mirza MSETS »

Ako je problem jos uvijek tu, uradi sljedece:
Instaliraj malware bytes, preskeniraj, reinstaliraj internet explorer (na njega se ljepe sve maliciozne skripte). Promjeni sifru na fb koristeci virtuelnu tastaturu, obrisi cookies-e. ako ne zelis da ti se ovo vise dogadja preporucujem ti kombinaciju Avast+Malwarebytes.
Radi se o injector virusu, najvjerovatnije.
sashko
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 370
Joined: 29-03-2010, 13:56
Location: GRAD EXITA

Re: Facebook problem

Post by sashko »

nekada je korisno procitati datum postavljanje posta ;)
Mirza MSETS
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 35
Joined: 16-12-2011, 01:28

Re: Facebook problem

Post by Mirza MSETS »

Napisao sam: Ako je problem jos uvijek tu.
ako nije ovaj problem aktuelan, moze pomoci nekom drugom, da nema potrebe otvarati nove teme.
Razmisli prije nego odgovoris na komentar!
sashko
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 370
Joined: 29-03-2010, 13:56
Location: GRAD EXITA

Re: Facebook problem

Post by sashko »

Ako je problem jos uvijek tu. Pa zato sam ti i napisao to :lol:

1. pa da li bi ti mozda cekao da se problem resi 6 meseci od kako je postvljena tema pogotovo onom ko koristi komp svaki dan

2. 80% ljudi izlazu svoj problem bez prelistavanje starih postova ;)

3. 90% ljudi kada im neko pomogne u resavanju problema a slucajni je prolaznik kroz forum ni ne napise posle da je problem resen ,kako je resio, a kamoli da zahvali...

4. zasto mislis da ce tvoj savet pomoci nekom jer mozda savet jeste dobronameran ali mozda ne koristan
- Instaliranje malware bytes na vec zarazen racunar nema efekta jer se i on prilikom instalacije inficira
-na IE se ne lepe maliciozne scripte ako se redovno updejtuje hot fixovi a mozda coek ni ne koristi ie nego nesto trece
-kako da promeni sifru na Fb ako mu je vec neko koristi,ja bi mu prvi promenio pass da nemoze nikako da pristupi fb...
-ako ima keyloger nece mu pomoci virtualna tastatura jer ta tehnika je vec davno prevazidjena i keylogeri su mnogo pametnij nego sto ti mislis
nemora da znaci da se radi o injektoru tj trojanskim koNJovima kako ih iz miloste zovu,a i da se radi nece mu resiti Avast+Malwarebytes nego za to postoje specijani cleaneri toolovi za svaki poseban .....
misli ti malo o tome
POZZ :)
Mirza MSETS
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 35
Joined: 16-12-2011, 01:28

Re: Facebook problem

Post by Mirza MSETS »

Pozdrav!
Avast ima self defence (samozaštitni) mehanizam upravo protiv tokga, kao I MalwareBytes. I to je davno prevaziđeno, kao i što je KASPERSKY virtuelna tastatura imuna na BILO koju vrstu malwer-a (uključujući i keyloggere)! Hotfix-i? Svakako, preporučeno je update-ovanje OS-a i drugih najkorištenijih programa.
Da, skripte se 'ljijepe' na IE (i FW), osim ako je WINDOWS Firewall Isključen. Tako da sve što prođe kroz bilo koji port biva zaraženo (zbog FW-a, naravno ako je 'zaražen'.) Injektori mijenjaju dužinu paritativnih BITA (temelji komunikacije među uređajima) u 'host' comp. tako da se u onaj višak (8 je default) parit. bita 'injektuje-ubrizgava' maliciozni kôd.
Naravno postoje 0-day virusi/malware/gamad, nazovi ih kako god, ali o njima neki drugi put.
Molim te navedi koje "CLEANERI TOOLOVI" ti preferiraš?

DA, rješenje je ono što sam naveo (iz iskustva), ali najefikasnije rješenje je LINUX, bilo koja distribucija!

PERIOD (tačka!) što bi englezi rekli.
sashko
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 370
Joined: 29-03-2010, 13:56
Location: GRAD EXITA

Re: Facebook problem

Post by sashko »

ma daj bre da pisem o TOLOVIMA I VIRUSIMA davna proslost kada smo ucili mlada pokolenja...... ako te nesto vise zanima ukucaj ovo u goolge undermine sashko napisao pa ces mozda naci blog ako i dalje funkcionise na kome smo radili i pisali viruse antiviruse hakerske tehnike ...davno bese kad sam bio lood lux i ja verovatno jos neko ceprka tamo nemam nameru da trazim idi tamo pa ces naci gomilu mojih tekstova tehnika o virusima napadima itd...i odgovore na tvoja pitanja a mozda nesto i naucis ;)
pozz
Mirza MSETS
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 35
Joined: 16-12-2011, 01:28

Re: Facebook problem

Post by Mirza MSETS »

Script kiddie!
Post Reply