ADSL

Forum koji ne mora biti vezan za elektroniku ali u kojem vrijede pravila foruma!

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
User avatar
ale
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 39
Joined: 20-03-2006, 19:58
Location: srb-kragujevac

ADSL

Post by ale »

dali se moze koristiti ADSL na dva kompjutera istovremeno,to jes hteo bi da delim sa drugom jedan ADSL prikljucak posto on nema ADSL .a udaljen je 50m od moje kuce 8)
tox master
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 583
Joined: 09-01-2006, 01:02
Location: brcko dc

Post by tox master »

naravno da moze i to ne samo adsl nego bilo koji tip konekcije.
ako imate uslove da provucete kabal izmedju vas dvojice to je najbolje rjesenje a ako ne moze se i sa wirelessom to odraditi ali je to malo skuplja varijanta od kabla.
ako imate uslove za kabal onda se kompovi samo povezu preko mreznih karti i sa minimalnim podesavanjima na kompu mozete da se umrezite i samim tim da dijelite konekciju.
e sad ako se spajate direktno preko mreznih karti komsiji ce raditi net kad je tvoj racunar na netu a kad se ti diskonektujes i on nema konekcije.
a i to se moze rijesiti postavljanjem nekog svitcha na koji se kace oba racunara i mogu da rade nezavisno jedan od drugog.

u ovoj situaciji imas vise rijesenja i najbolje da sam skontas sta najvise odgovara vasim potrebama.

pozdrav
User avatar
ale
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 39
Joined: 20-03-2006, 19:58
Location: srb-kragujevac

Post by ale »

a dali moze preko USB kabla direktnno iz rutera da moze on da koristi kad ja nisam kuci,dali moze da USB kabal bude dugacak 50m dali se nesto gubi

POZDRAV
User avatar
Cika Spasoje
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 271
Joined: 03-02-2007, 12:41
Location: Varazdin, Hrvatska

Post by Cika Spasoje »

USB kabal ako je duži od 3 metra ko da niti ga nema. A kamoli 50m :shock:

Kupiš wireless opremu za vas bi došla oko 60€ minimum, i to je to miran si sa vezom :wink:
Svi čipovi rade na bijeli dim, dok taj dim izađe iz njih, ... oni više ne rade.
Image
User avatar
ninja
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 444
Joined: 25-09-2006, 22:37
Location: Osijek,Hrvatska

Post by ninja »

rjesavaj to sa wirelessom
kazes da ste 50 metara udaljeni onda ti mogu posluziti antene koje dobijes na karticama tako da vam netrebaju neke jace antene i tu mozete ustediti
ako tek idete po opremu u tcom uzmete si bezicni modem i onda samo taj tvoj lega treba karticu sa kojom se bezicno spaja na taj modem a ti se spajas sa kablom i onda vas to kosta max 200kn vise za wifi karticu :D
User avatar
MladaNada
Stariji član
Stariji član
Posts: 2529
Joined: 20-05-2006, 14:57
Location: Banja Luka RS , Novi Sad RS , Herceg Novi CG

Post by MladaNada »

Ja sam razmisljao da uradim nesto slicno sa drugom koji je sprat ispod , ali sam se onda preselio! Ono sto je bitno je da sam izvukao zakljucak da je wireless ipak bolje rjesenje od kabla i mrezne kartice!
User avatar
stojke369
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3913
Joined: 19-10-2005, 01:41
Location: Srbija-Paracin

Post by stojke369 »

Iz modema za ADSL imas izlaz USB i MREZNI.Mozes da povezes USB kod tebe na komp a MREZNI da odvuces kod drugara.Nije bas skup kabal za mrezu.Na 50 metara ti netreba nikakav swicer radi 100%.

Jeste da je bezicni zgodniji ali je dosta skuplja investicija za te pare sto ce da da za bezicni moze da uplacuje ADSL pola godine.

Ja sam za mrezni mnogoje isplativije.
User avatar
stojke369
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3913
Joined: 19-10-2005, 01:41
Location: Srbija-Paracin

Post by stojke369 »

A zaboravio sam jos nesto kad povezes tako kako sam ti objasnio nemora stalno da radi drugi komp. da bi onaj prvi bio na netu rade nezavisno jedan od drugog tako da nema veze ko je kad ukljucen vazno je da je modem upaljen celo vreme i to je to :wink:

I jos nesto mnogo vazno kad razvuces ADSL na mrezu on radi kao kur*c.Pricam iz iskustva zato sto je ADSL kod mene na poslu umrezen i cim neko sa drugog racunara pocinje da radi nesto na netu i ti pokrenes nesto on se skoro ukoci radi sporije od dial-upa :?

Najbolje svako za sebe.Ipak te pare koje ce da ulozite u materijal mozete lepo da uznete jos jedan uredjaj i da budete mirni za te pare bar pola godine :wink:
User avatar
ninja
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 444
Joined: 25-09-2006, 22:37
Location: Osijek,Hrvatska

Post by ninja »

ja sam isto nest planirao radit sa legom
on je u mojoj ulici udaljen od mene oko 100m
ja vec imam wifi opremu
pricali smo nest u vezi brzina,bas to sto si ti reko da ce bit jedan na netu a drugom steka, i reko on da se moze ograniciti po portovima na modemu da svako dobiva pola tj 500kbita
tak da nikom nemoze veza past kad drugi skida nest sa neta il slicne stvari :D
-----------------------------
sve u svemu ak se ima mogucnost provuc kabel na manje udaljenosti treba to al ako nema mogucnosti svakako preporucam wireless,danas se moze za dosta male pare uzet wireless al je uvijek skuplja opcija od bilo cega drugog
User avatar
MladaNada
Stariji član
Stariji član
Posts: 2529
Joined: 20-05-2006, 14:57
Location: Banja Luka RS , Novi Sad RS , Herceg Novi CG

Post by MladaNada »

U igraonici u kojoj sam igrao je bio 512k adsl podijeljen na 10 racunara i svi (odjednom) su igrali kantera na netu bez problema!
User avatar
m.ivanovski
Napredujem
Napredujem
Posts: 110
Joined: 04-04-2006, 22:26
Location: Stip
Contact:

Post by m.ivanovski »

Ja imam dva kompjutera.Na jedan imam ADSL a drugi nema.Sada kako da ih povezem da imaju i dvata kompjutera.Da ih povezem ali bez swicera.Onaj kompjuter na koju sada imam ADSL ima smo jedan LAN vlez.



Ako neko zna slobodno nek kaze meni. HVALA
User avatar
stojke369
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3913
Joined: 19-10-2005, 01:41
Location: Srbija-Paracin

Post by stojke369 »

Pa mozes da povezes bez swicera ali onda ti nece raditi ADLS na drugom kompu. dok neupalis ovaj prvi na koji je direktno povezan ADSL.A ako stavis swicer onda mozes da ises na net nezavisno koji komp radi a koji ne.
User avatar
m.ivanovski
Napredujem
Napredujem
Posts: 110
Joined: 04-04-2006, 22:26
Location: Stip
Contact:

Post by m.ivanovski »

To mi ne smeta .Ja hoci da ih povezem da imaju internet i dvata.kako da ih povezem
User avatar
stojke369
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3913
Joined: 19-10-2005, 01:41
Location: Srbija-Paracin

Post by stojke369 »

Moras da umrezis ta 2 racunara a iz ADSL modema ubodi u komp gde je i dosad bio ako imas samo jedan prikljucak za mrezu dodaj jos jednu mreznu karticu.Neznam samo kako se konfigurise racunar za mrezu tako da ti tu nemogu pomoci.
User avatar
m.ivanovski
Napredujem
Napredujem
Posts: 110
Joined: 04-04-2006, 22:26
Location: Stip
Contact:

Post by m.ivanovski »

Oni su mi bili u mrezi ali konektor iz ADSL ije bio isklucen kad sam koristio mrezu.Sada mi je priklucen ADSL a konektor iz mreze je isklucen.Samo sam pitao dali mogu da ih povezem a da ne menjam konektore.Ali dobro noje to toliko bitno. Hvala
User avatar
MladaNada
Stariji član
Stariji član
Posts: 2529
Joined: 20-05-2006, 14:57
Location: Banja Luka RS , Novi Sad RS , Herceg Novi CG

Post by MladaNada »

A sta bi bilo kad bi ih jednostavno spojio u paralelu?
User avatar
stojke369
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3913
Joined: 19-10-2005, 01:41
Location: Srbija-Paracin

Post by stojke369 »

ubaci onda jos jednu mreznu karticu i resio si posao.ili uzmi swicer :wink:
User avatar
m.ivanovski
Napredujem
Napredujem
Posts: 110
Joined: 04-04-2006, 22:26
Location: Stip
Contact:

Post by m.ivanovski »

Moram da ih povezem sa drugu mreznu karticu ili swicer.U paralelu ne moze zasto kabel za direktno povezanje na dva kompjutera je drugacij.Za da povezes dva kompjutera direktno dreba da iseces mrezni kabel i da povezes zice ovako.

http://www.elektronika.ba/forum/uploadz ... colors.gif
lutovac-ba
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 36
Joined: 24-03-2006, 22:39
Location: Montenegro

Post by lutovac-ba »

Sve rešava D-link DSL-G684T ADSL Router, Wiraless i 4 Port 10/100 Switch
Sve je jedan uređaj i košta oko 60€. Potrebno je još samo softversko podešavanje mreže. Ako se to dobro podesi svaki računar radi samostalno
(ne zavisi od bilo kojeg u mreži) niti smeta brzini protoka sa interneta. Provjereno kod mene u dvije mreže i sve funkcioniše bez problema. 50m nikakav problem samo mrežni kabal i pravo u D-link i to je to.

http://www.elektronika.ba/forum/uploadz ... G-684T.jpg
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7871
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Post by pedja089 »

najjednostavnije ti je da ti ukljucis preko usb, a komsija preko lan-a.
ja sam tako umrezio dva kompa u kuci, moj sam povezao adsl-usb, a bratov adsl-lan
i rade nezavisno jedan od drugog i kad su oba upaljena onda oba kompa idu na mrezu bez problema i jos imamo zajednicki netvork place tako da mogu ja sa njegovog kompa da skidam i on sa mog.
a lan kabal moze do 70m bez problema, ima moj drug iz razredasa svojim komsijom vezu preko lana i kupili su 70m kabla, malo su preterali ali bitno je da im radi
Post Reply