Wireless Network Connection

Forum koji ne mora biti vezan za elektroniku ali u kojem vrijede pravila foruma!

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
joza14
Posts: 22
Joined: 06-07-2012, 10:06

Wireless Network Connection

Post by joza14 »

Pozdrav.
Imam jedan problem.Nemam ikonu Wireless Network Connection i ne mogu se povezati bežično preko tableta može li mi netko pomoći.Tablet je prestigio multipad 9.7 pro.
Maki
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 766
Joined: 02-07-2012, 12:54

Re: Wireless Network Connection

Post by Maki »

Nemam tablet al imam android tak da pretpostavljam da imaju neke slicnosti. Probaj otic pod postavke,mreze i tam odaberes wireless pa od tam ga probaj ukljucit. Il ak imas foru da potegnes od vrha ekrana prema dolje pa ti se pojabi kao neki slide i tam odaberes wifi. No nisu svi androidi isti ako tvoj tablet uopce ima android...
U svakom slucaju mislim da bi ti se trebalo nalazit pod postavkama...
joza14
Posts: 22
Joined: 06-07-2012, 10:06

Re: Wireless Network Connection

Post by joza14 »

Tablet ima wi-fi i nalazi druge mreže ali moju ne može naći.zato mi treba Wireless Network Connection a ja toga na kompu nemam.Na internet sam povezan preko Iskona
Maki
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 766
Joined: 02-07-2012, 12:54

Re: Wireless Network Connection

Post by Maki »

Eh onda si u banani ... Tebi treba ruter il modem koji podrzava wifi... Bez tog ti se nemres spojit na net putem tableta
Edit:
ajd daj naziv rutera ako ga imas pa da vidimo ima li mogucnost wifi-a
I daj molim te mi reci kako si spojen na racunalo , putem kabla ili wifia ? Nije mi bas u potpunosti jasna tvoja situacija
joza14
Posts: 22
Joined: 06-07-2012, 10:06

Re: Wireless Network Connection

Post by joza14 »

modem se zove gigasetsx 763 wlan dsl.u uputstvima imam bežično povezivanje preko wi-fi
Maki
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 766
Joined: 02-07-2012, 12:54

Re: Wireless Network Connection

Post by Maki »

Ok, znaci da podrzava wlan komunikaciju . E sad ti se zelis spojit sa tabletom na njega tj. na internet ? Ako je tako onda moras pratit uputstva i upalit wlan . Na racunalo si spojen putem kabla ?
joza14
Posts: 22
Joined: 06-07-2012, 10:06

Re: Wireless Network Connection

Post by joza14 »

Na računalo sam spojen preko kabla.Pratio sam uputstva ali nemam tu ikonu da mogu se povezati.Možda da modem probam isklučiti i ponovo uklučiti ?
Maki
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 766
Joined: 02-07-2012, 12:54

Re: Wireless Network Connection

Post by Maki »

Na koju ikonu mislis ? Ovak ti bi na ruteru trebao imat jednu lampicu koja bi trebala oznacavat wlan konekciju. Na kompjuteru normalno da nemas tu ikonicu za wirless jer nemas na racunalu instaliranu takvu karticu tj. za wifi. Jedino ti preostaje da putem tableta nades tu svoju mrezu. Pusti ga neka trazi , kad nade upises sifru i spojis se ;) .
Edit :
Ne znam dal znas al ruteru mozes jedino pristupit prek kompjutera te onda u njegovom meniu upalis wifi
joza14
Posts: 22
Joined: 06-07-2012, 10:06

Re: Wireless Network Connection

Post by joza14 »

de jel mi možeš reći kako da pristupim modemu i da upalim wifi
Maki
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 766
Joined: 02-07-2012, 12:54

Re: Wireless Network Connection

Post by Maki »

Mislim da ti to inace pise unutar uputstva . Uglavnom otovris preglednik, tam di ide url mislim da trebas upisat 192.168.1.1(ak nije zadnji broj 1 onda probaju nulu ) i onda bi te on trebal trazit user name i sifru. Kad si uso sam slijedis uputstva jer nije za svaki ruter isto... Prvo pogledaj u uputstva da visi kako mu tocno mozes pristupit.
Maki
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 766
Joined: 02-07-2012, 12:54

Re: Wireless Network Connection

Post by Maki »

Evo tek sad sam shvatio da sam imao taj ruter... Uglavnom ne sjecam se puno no znam sve do ulaska unutra. Otvoris web preglednik bilo koji imas, zatim gore pod url upises 192.168.1.1 ako nece onda probaj 192.168.1.0, zatim te trazi sifru i ime korisnika . Sifra i ime korisnika ti dolazi uz njega tj. to su ti iskonovci trebali dat. Zatim kad si uso mislim da imas negdje s lijeve strane il gore negdje kao "prozorcic" na kojem pise wlan . Sad se bas samo podesavanja i ne sjecam najbolje. Kad zavrsis mislim da se moras odjavit al nisam siguran .
User avatar
puknuti
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 670
Joined: 11-06-2007, 21:26
Location: Samobor
Contact:

Re: Wireless Network Connection

Post by puknuti »

kao šifru za ulaz u ruter probaj admin ili 0000( četirir nule) .
Ako nejde zovi službu za korisnike od iskona(valjda je ima)
Ima ovdje i upute s slikama
http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=& ... ms&cad=rja
joza14
Posts: 22
Joined: 06-07-2012, 10:06

Re: Wireless Network Connection

Post by joza14 »

e dečki hvala.jučer sam u uputama našao kako preko interneta da pristupim modemu i uspio sam.tamo u web pregledniku gore upišem 192.168.5.1 i sve dalje je opisano u uputama.
Post Reply