popravka pojačala (aktivna mixeta)

Diskusija o popravkama raznih elektronskih aparata. Njihove sheme, dorade i slično.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
kekozzo
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 95
Joined: 19-01-2011, 17:48

popravka pojačala (aktivna mixeta)

Post by kekozzo »

pozz raja .vidio sam ovaj podforum pa reko da postavim temu . moj problem je sljedeći .
imam mixetu spirit powerstation koja se vodi na 2 x 265 w rms/4 oma .desava mi se sljedeće .
kad upalim mixetu i pustam glazbu na 70 % snage .nakon nekoliko minuta desni izlaz pocinje da krci ,dok lijevi radi bez problema . (do zvučnika i kablova nije ,na mixeti je sve u redu svi izlazi za externo pojačalo i ostali izlazi rade normalno ) rastavljo sam mixetu i gledao jeli igdje ista izgorilo i nisam uspio nigdje nac da je nesto pregorilo. znaci slusam glazbu na 70 % snage pocne krcit ,smanjim na 30 % vrati se na normalni zvuk(nema krcenja ) i onda nakon 10 min opet pocne krcit . vec jednom sam nosio mixetu u servis i radilo je mjesec dana normalno . Ali problem je sto mi serviser nije reko u cemu je bio kvar (pito sam ga to cim sam doso ,ali nisam dobio odgovor) pozz
User avatar
alexa_pg
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1247
Joined: 11-03-2005, 22:21
Location: Podgorica

Re: popravka pojačala (aktivna mixeta)

Post by alexa_pg »

Dok se uredjaj ne otvori i ne pregleda ne moze se nista sa sigurnoscu reci.
Predpostavka je da se nesto grije.
Ako ces sam da popravljas, semu za uredjaj imas ovdje.
http://elektrotanya.com/spirit-powersta ... nload.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Alexa
User avatar
race king
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1098
Joined: 11-05-2008, 19:09
Location: Hrvatska, Osijek

Re: popravka pojačala (aktivna mixeta)

Post by race king »

da, nesto se grije... pogledaj da nije neko op.
mozda je neki kond odletio?
Dvije ploče jedan izolator,mala moja to je KONDENZATOR...
kekozzo
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 95
Joined: 19-01-2011, 17:48

Re: popravka pojačala (aktivna mixeta)

Post by kekozzo »

znaci onda najpametnije da je rastavim uključim i pustim da svira i onda da prstom napipam koji dio se malo previse grije(mislim na tranzistore) . a mislim i da nebi trebalo da se nesto grije jer ima dobar hladnjak u njemu . ventilator , moguće je da se grije nesto sto ventilator ne zahvaća. za opterećenja nezz. mixeta podržava rad na 4 oma. a na njoj su sada zvučnici 8 oma . mada kanal koji je ispravan je radio na 2,6 oma cijeli dan i nista mu nije bilo . nezz vise sta da radim . majstor ce mi uzet dosta love ,jer je isti kvar ko i prošli put .
User avatar
race king
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1098
Joined: 11-05-2008, 19:09
Location: Hrvatska, Osijek

Re: popravka pojačala (aktivna mixeta)

Post by race king »

nesto si shebo tim svojim tetošenjem, omima... ili mozda majstor nije obavio dobar posao?
spoji ju na zvucnike od 4 oma i pusti da svira, pa vidi jel se dogadja isto.
Dvije ploče jedan izolator,mala moja to je KONDENZATOR...
kekozzo
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 95
Joined: 19-01-2011, 17:48

Re: popravka pojačala (aktivna mixeta)

Post by kekozzo »

mislim da majstor nije dobro obavio poso . kazem drugi izlaz radi normalno pri 2,6 oma . a ovaj radi 5 min na 8 oma i onda krcka . ma probo sam i zvučnike 4 oma . ali isto se desava.
Post Reply