mplab od a do ...

Rasprava o PIC mikrokontrolerima, PIC projekti i drugo vezano za PIC-eve...

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
Brenko
Posts: 9
Joined: 31-03-2009, 21:36

mplab od a do ...

Post by Brenko »

Pozdrav ljudi!

Kao što je pedja089 napravio topic o programiranju u picbasicu od samoga početka, zašto nebi netko napravio takav kurs samo da se radi u MPLABu.

Neka netko tko razumje MPLAB počne s temom.

Ajde da vidimo koliko nas ima zainteresiranih!!!!!!!
User avatar
LIAM
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 379
Joined: 27-06-2008, 14:52
Location: Rijeka - Hrvatska

Re: mplab od a do ...

Post by LIAM »

Ideja nije loša ja neznam ali bi rado naučio
User avatar
Smjesko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4012
Joined: 26-12-2005, 17:12

mplab od a do ...

Post by Smjesko »

Ima li taj program ugrađenu pomoć (Help izbornik)? Ima li tutorijal u pdf formatu? Uz pomoć Google-a se taj materijal može prevesti i onda urediti da prijevod dobije neki smisao. Zatim treba sjediti i čitati.
Brenko
Posts: 9
Joined: 31-03-2009, 21:36

Re: mplab od a do ...

Post by Brenko »

Smješko znaš programirat u MPLABU?
User avatar
Smjesko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4012
Joined: 26-12-2005, 17:12

mplab od a do ...

Post by Smjesko »

Ne znam niti me zanima. Ponudio sam ti način kako se možeš naučiti. Važno je da si zainteresiran, da si uporan i ne odustaneš na prvoj prepreci i da budeš strpljiv i ne očekuješ da ćeš to naučiti za jedno popodne gledajući usput utakmicu ili Šećer ozada.
Brenko
Posts: 9
Joined: 31-03-2009, 21:36

Re: mplab od a do ...

Post by Brenko »

razumjem što želiš reči, samo zašto netko ko razumije mplab nebi pomgo u samo startu. (kao sto je to pedja089 radio).
Čovjek prije svati ako mu netko objasni nego sam da se doma muči, moslim da i ti mene razumješ?
User avatar
Smjesko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4012
Joined: 26-12-2005, 17:12

mplab od a do ...

Post by Smjesko »

Razumijem ja tebe, ali pokušaj razmišljati na način da imaš neki problem i da ga moraš riješiti sam jer nema nikoga na svijetu tko ti može pomoći. Nije dobro uvijek očekivati da drugi rješe nečije probleme. Čovjek raste i razvija se ponajviše vlastitim trudom i što više truda uloži u nešto, to onda više cijeni i dulje pamti.
Ima jedna anegdota o jednom vrlo pametnom čovjeku koji je imao golemo znanje, ali se utopio jer nije znao plivati, a u blizini nije bilo nikoga da mu pomogne. Vi mlađi naraštaji danas imate neslućene mogućnosti učenja. Internet je blagodat i treba se malo potruditi i naučiti engleski jezik i onda imaš svijet na dlanu. Sigurno ima foruma koji su taj program prožvakali uzduž i poprijeko, ali vjerojatno su na engleskom jeziku. Ako te zanima pisanje programa, morati ćeš ga naučiti jer je to prvi i osnovni korak i ne će nitko sjediti stalno kraj tebe i govoriti ti što i kako da učiniš.

http://www.google.hr/#hl=hr&source=hp&b ... 5aea1f2e92

Evo, ovo je samo jedan primjer.
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7872
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Re: mplab od a do ...

Post by pedja089 »

MPLAb je razvojno okruzenje, ne programski jezik. U njemu postoji implementiran asembler, ali podrzava nekoliko c-ova, pbp itd.
Tako da se moras odluciti sta ces raditi.
Ako je u pitanju to sto DaTi-jev hex za termometar mozes otvoriti samo u njemu i videti asm kod, zaboravi. Kod za taj termometar je pisan u pbp. Tako da taj asm vracen iz hex je neupotrebljiv. To sto ti ne radi simulacija sigurno nije do koda.
User avatar
niho
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1895
Joined: 24-09-2009, 17:26
Location: Brcko, Bosnia and Herzegovina

Re: mplab od a do ...

Post by niho »

A da bi se uradio kurs kakvog je Pedja089 uradio treba malo vise od pukog poznavanja programiranja 8)
Post Reply