On-board kompjuter za VW Golf Mk2

Rasprava o AVR mikrokontrolerima, AVR projekti i drugo vezano za AVR...

Moderators: pedja089, stojke369, trax, InTheStillOfTheNight

Post Reply
User avatar
mstevica
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 330
Joined: 04-06-2006, 22:56
Location: Ruma-Srbija

On-board kompjuter za VW Golf Mk2

Post by mstevica »

Pozdrav!
Hteo bi da se babacim u pravljenje ovog proekta http://www.elektronika.ba/748/on-board- ... -golf-mk2/" onclick="window.open(this.href);return false; http://showyourprojects.com/projects/pr ... puter.html" onclick="window.open(this.href);return false; pa me iteresuje da li je neko ovo probao da pravi?Radili?Dali neko ima mozda izdgled stampane plocice?Ja nisam bas neki prpfesionalac razumem se tu i tamo.Nemogu da svatim na semi gde je koji senzor.Gde se sta kaci?Sta je za sta od senzora?Mozada imam malo vise pitanja al staces tako je kako je :D
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3508
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Re: On-board kompjuter za VW Golf Mk2

Post by trax »

Predlazem ti da kontaktiras autora ovog projekta, sa tog drugog linka, i da trazis nacrt plocice. Nisam ga ni ja mogao pronaci na njegovoj stranici.

A sto se senzora tice, moras shvatiti shemu, nemoj ni praviti ako ti nije jasno koja je koja komponenta.
User avatar
mstevica
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 330
Joined: 04-06-2006, 22:56
Location: Ruma-Srbija

Re: On-board kompjuter za VW Golf Mk2

Post by mstevica »

Slao sam mu i ja mail par puta al nista neogovara.U sustini ja koja je komonteta ali mi nije jasmo koji gde senzor dodje.Lako je tebi kad se razumes u sve to ja nisam mnogo radio sa mikrokontolerima.
User avatar
mbruck
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 333
Joined: 27-02-2005, 11:36

Re: On-board kompjuter za VW Golf Mk2

Post by mbruck »

Lako je tebi kad se razumes u sve to ja nisam mnogo radio sa mikrokontolerima.
Nekad i on nije znao.... Uči pa ćeš i ti znat.
User avatar
mbruck
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 333
Joined: 27-02-2005, 11:36

Re: On-board kompjuter za VW Golf Mk2

Post by mbruck »

Sad sam to gledao .... Pa čovjek je sve objasnio, ima šema i C program. A što se tiče senzora, mes'čini da je i to objavio, samo neznam pročitat na njemačkom.
No vodio sam da je jedan od senzora i za temperaturu ulja... Malo neobično to mjeriti na golfu...
Post Reply